Lijn 63 Maastricht Station - Eisden Pauwengraaf
Buslijn 63 in Nederland en België | |
Vervoerder(s) | (Heidebloem i.o.v.) De Lijn |
Entiteit | Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Van Hool A600 Iveco Crossway LE VDL Citea MAN Lion's City |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 21:30 uur) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zaterdagavond | 1x/uur (tot 20:30 uur) |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/uur (tot 19:30 uur) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 63 rijdt van Maastricht via Smeermaas, Lanaken, Neerharen, Rekem, Opgrimbie en Maasmechelen naar Eisden.
Dienstregeling
- Deze lijn rijdt dagelijks 1x/uur tussen Maastricht en Eisden. De dienstregeling begint gelijktijdig in Maastricht en Eisden; de laatste rit uit Maastricht naar Eisden is een uur later dan die van Eisden naar Maastricht.
- Op schooldagen rijdt in de ochtendspits een extra rit van Lanaken naar Maasmechelen en een extra rit van Maasmechelen naar Lanaken.
- Op schooldagen rijdt in de middagspits een extra rit van Lanaken naar Eisden en een extra rit van Maasmechelen naar Lanaken.
- Op schooldagen rijdt aan het begin van de avond een extra rit van Lanaken naar Maasmechelen.
- Op woensdag, mits een schooldag, rijdt rond 12:00 uur een extra rit van Lanaken naar Maastricht, een extra rit van Lanaken naar Maasmechelen en een extra rit van Eisden naar Lanaken.
- Tijdens de wekelijkse markt op dinsdag tussen 04:00 uur en 14:30 uur worden in Lanaken de haltes Gemeentehuis en Atheneum Alicebourg niet bediend. Reizigers kunnen gebruikmaken van de halte Cultureel Centrum.
Geldigheid OV-chipkaart
- In de bussen van De Lijn kan NIET met de OV-chipkaart worden betaald. Er kan een kaartje worden gekocht bij de chauffeur.
Route
Halte | ||
Maastricht, Station | ||
Maastricht, Mosae Forum/Centrum | ||
Maastricht, Boschstraat/Maagdendries | ||
Maastricht, Boschstraat/Markt | ||
Maastricht, Frontensingel/Maagdendries | ||
Maastricht, Cabergerweg | ||
Maastricht, Peter Huijssenslaan | ||
Maastricht, Caberg | ||
Maastricht, Brusselseweg Sandersweg | ||
Maastricht, Caberg Grens | ||
35px | Grens Nederland - België | |
Smeermaas, Kruispunt | ||
Smeermaas, Nijverheidslaan | ||
Smeermaas, Industrieterrein | ||
Lanaken, Cultureel Centrum | ||
70px | ||
Lanaken, Gemeentehuis | ||
Lanaken, Atheneum Alicebourg | ||
Lanaken, Vertakking | ||
Lanaken, Pietersheim | ||
Lanaken, Tournebride | ||
Neerharen, Verbindingslaan | ||
Neerharen, Steenweg | ||
Rekem, Bovenwezet (t.h.v. tankstation Gabriëls) | ||
Rekem, Bovenwezet | ||
Rekem, Populierenlaan | ||
Rekem, Daelwezeth | ||
Opgrimbie, Kruispunt | ||
Opgrimbie, Davidstraat | ||
Opgrimbie, Plein | ||
Opgrimbie, Centrum | ||
Opgrimbie, Heirstraat | ||
Maasmechelen, Brug autosnelweg | ||
Maasmechelen, Endepoel | ||
Maasmechelen, Centrum | ||
Maasmechelen, College | ||
Maasmechelen, Rijksweg | ||
Eisden, Berensheuvel | ||
Eisden, Bloemenlaan | ||
Eisden, Pauwengraaf |
Geschiedenis
Op een onbekend moment werd de route in Eisden ingekort van het Maasmechelen Village tot de halte Bloemenlaan.
Halte | ||
Eisden, Bloemenlaan | ||
Eisden, Post | ||
Eisden, Koninginnelaan | ||
Eisden, Kersenlaan | ||
Eisden, Kunstacademie | ||
Eisden, Maasmechelen Village |
Op 8 februari 2016 werd de route doorgetrokken naar de halte Post, daarnaast werden grote wijzigingen toegevoegd in de dienstregeling.
Op 30 oktober 2017 werd de eindhalte in Eisden hernoemd naar Pauwengraaf.
Op 25 juni 2018 werd de route in Maastricht iets gewijzigd en kwamen enkele slecht bezette haltes te vervallen.
Op 1 september 2019 werd de route in Maastricht licht gewijzigd. Voortaan werd over de Cabergerweg gereden en werden ook de haltes Cabergerweg (richting Eisden) en Peter Huijssenslaan (in beide richtingen) bediend. De halte Brusselseweg Fagotstraat werd opgeheven.
Halte | ||
Maastricht, Frontensingel/Maagdendries | ||
Maastricht, Brusselseweg Fagotstraat | ||
Maastricht, Caberg |