Lijn 59 Groningen Centraal Station - Emmen Station
Voormalige buslijn 59 | |
Vervoerder(s) | GADO (... - 1998), Arriva (1998 - 2009), Qbuzz (2009 - 2012) |
Concessies | GGD, GD (2010-2019) |
Regio's | West-Groningen, Noord-Drenthe, Zuidoost-Drenthe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Wright Commander, Mercedes-Benz Citaro G, Mercedes-Benz Citaro LE |
Periode | ... t/m 7 januari 2012 |
Opvolger(s) | 57, 59 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (deels LijnBelBus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (deels LijnBelBus) |
Lijn 59 reed van Groningen via Haren, Harenermolen, Glimmen, Noordlaren, Zuidlaren, Schuilingsoord, Annen, Eext, Gieten, Gasselte, Drouwen, Borger, Ees, Exloo, Odoorn en Klijndijk naar Emmen.
Dienstregeling
- In de avonduren en op zondag werd 1x/2 uur als vaste lijndienst gereden en 1x/2 uur als LijnBelBus tussen Zuidlaren en Emmen, hierbij moest worden overgestapt in Gieten.
Route
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Vechtstraat | ||
Groningen, Weg der Verenigde Naties | ||
Groningen, Thomsonstraat | ||
Groningen, Van Iddekingeweg | ||
Groningen, V.K. Verschuurlaan | ||
Groningen, Hilghepad | ||
Groningen, Quintuslaan | ||
Groningen, Esserweg | ||
Haren, Sportpark Esserberg | ||
Haren, Dilgtweg | ||
Haren, Botanicuslaan | ||
Haren, Raadhuisplein | ||
Haren, Julianalaan | ||
Haren, Hertenlaan | ||
Haren, Rijksstraatweg 279 | ||
Haren, Holsteinlaan | ||
Harenermolen, Rijksstraatweg 356 | ||
Harenermolen, Hoge Herenweg | ||
Glimmen, Nieuwe Schoolweg | ||
Glimmen, Oude Schoolweg | ||
Glimmen, Spoorwegovergang | ||
Glimmen, Glimmer Es | ||
Glimmen, Blankeweer | ||
Noordlaren, Vogelzangsteeg | ||
Noordlaren, Oorsprong | ||
Noordlaren, Kerkstraat | ||
Midlaren, Tolhuisweg | ||
Zuidlaren, Plankensloot | ||
Zuidlaren, Groningerstraat 34 | ||
Zuidlaren, Groningerstraat 10 | ||
Zuidlaren, Laarwoud | ||
Zuidlaren, Brink | ||
Zuidlaren, Emmalaan | ||
Zuidlaren, Infanterielaan | ||
Zuidlaren, Havezathelaan | ||
Zuidlaren, De Hilde | ||
Schuilingsoord, Entinge | ||
Schuilingsoord, Zwetdijk | ||
Schuilingsoord, Zuidlaarderweg 20 | ||
Annen, Ronkelskamp | ||
Annen, Zuidlaarderweg 90 | ||
Annen, Markeweg | ||
Annen, Eexterweg | ||
Eext, Eexterweg 10 | ||
Eext, Annerweg 15 | ||
Eext, Schaapdijk | ||
Eext, Annerweg 8 | ||
Eext, Monument | ||
Eext, Kerkstraat | ||
Eext, Eshof | ||
Eext, Stationsstraat 38 | ||
Eexterhalte, Schaopvolte | ||
Eexterhalte, Asserstraat 38 | ||
Gieten, Biesterveld | ||
Gieten, N34 | ||
Gieten, N33/N34 | ||
Gieten, Brink | ||
Gieten, Kerspelstraat | ||
Gieten, Gasselterweg 36 | ||
Gieten, Kijktuinen | ||
Gieten, Grensweg | ||
Gasselte, Gieterweg 14 | ||
Gasselte, Jan Hugeslaan | ||
Gasselte, Julianalaan | ||
Gasselte, Olde Hof | ||
Drouwen, Borgerweg 11 | ||
Drouwen, Borgerweg 23 | ||
Drouwen, Drouwenerzand | ||
Drouwen, Borgerderstraat 6 | ||
Borger, Bargakkers | ||
Borger, Centrum | ||
Borger, P+R/N34 | ||
Borger, Centrum | ||
Borger, Sassenbergen | ||
Borger, Molenstraat 5a | ||
Borger, Molenstraat 29 | ||
Borger, Rozendael | ||
Ees, Dorpsstraat 6 | ||
Ees, Boerweg | ||
Ees, Dorpsstraat | ||
Ees, Odoornerstraat 17 | ||
Exloo, Weg naar Exloo | ||
Exloo, Dennenlaan | ||
Exloo, Hoofdstraat 55 | ||
Exloo, Zuiderhoofdstraat | ||
Exloo, Zuideinde 20 | ||
Exloo, Zuideinde 36 | ||
Odoorn, Odoornerzand | ||
Odoorn, De Goorns | ||
Odoorn, Hoofdstraat 14 | ||
Odoorn, Paasbergen | ||
Klijndijk, Hoofdweg 66 | ||
Klijndijk, Melkweg | ||
Klijndijk, Hoofdweg 40 | ||
Klijndijk, Hoofdweg 50 | ||
Emmen, Valtherbospad | ||
Emmen, Odoornerweg 81 | ||
Emmen, Valtherzandweg | ||
Emmen, Haagjesweg | ||
Emmen, Weerdingerstraat | ||
Emmen, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 1995/1996 werd van maandag t/m zaterdag overdag een basisuurdienst gereden, in de spitsuren reden extra ritten op deeltrajecten. In de avonduren en op zondag werd slechts 1x per 2 of 3 uur gereden tussen Groningen en Zuidlaren en 1x per 2 uur tussen Emmen en Gieten, waarbij dit 's middags een uurdienst werd.
In de dienstregeling 1996/1997 werd op maandag t/m zaterdag overdag een basisuurdienst over het gehele traject gereden. In de (brede) spitsuren werd 1x/uur extra gereden, deze extra ritten reden tussen Gieten en Groningen over de N34 en stopten alleen in Annen en Groningen. In de avonduren en op zondag de gehele dag werd 1x per 2 uur ('s middags elk uur) tussen Emmen en Gieten gereden en als belbus 259 tussen Zuidlaren en Haren.
Geschiedenis volgt t.z.t.
In de dienstregeling 2003 werd op maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur het hele traject gereden. In de avonduren en op zondag werd 1x per 2 uur gereden met een grote bus tussen Emmen en Eext en 1x per 2 uur met een kleine bus tussen Zuidlaren en Haren.
Op 10 december 2006 werd de doorgaande verbinding tussen Groningen en Emmen via de Hondsrugdorpen hersteld. Deze lijn ging van maandag t/m zaterdag overdag 1x per uur het hele traject rijden, met één extra rit in de ochtendspits. In de avonduren en op zondag werd met een kleiner busje gereden tussen Emmen en Annen, waarbij doorgaande reizigers aansluiting hadden vanaf/op lijn 318. In combinatie met lijn 58 werd tevens een halfuursdienst gereden tussen Groningen en Annen.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis had. Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Vanaf 2 januari 2011 gingen de ritten in de avonduren en op zondag de gehele dag voortaan met kleinere busjes rijden tussen Emmen en Zuidlaren, doorgaande reizigers moesten hierbij tevens overstappen op het OV-knooppunt N33/N34 in Gieten. Als sneller alternatief was een overstap op de Qliner in Gieten ook nog mogelijk.
Op 8 januari 2012 werd de doorgaande buslijn over de Heuvelrug geknipt in Gieten. Tussen Emmen en het OV-Knooppunt in Gieten bleef lijn 59 praktisch ongewijzigd rijden. Tussen Groningen en Gieten was de Qliner voortaan het alternatief, voor Eext en Annen werd een nieuwe LijnBelBus 57 geïntroduceerd en in de spitsuren bleef lijn 659 nog rijden. Tussen Groningen en Annen was de Qliner eveneens het alternatief.
- Voormalige lijn 59
- Voormalige buslijnen
- Concessie GGD (voormalige lijnen)
- Concessie GD (2010-2019) (voormalige lijnen)
- Regio West-Groningen
- Regio Noord-Drenthe
- Regio Zuidoost-Drenthe
- Plaats Groningen
- Station Groningen
- Plaats Gieten
- Gieten Knooppunt N33/N34
- Gieten Brink
- Plaats Borger
- Borger P+R / N34
- Plaats Emmen
- Station Emmen