Lijn 39 Groningen Centraal Station - Surhuisterveen Van Duinenstraat
Buslijn 39 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro LE Ü Mercedes-Benz Citaro G |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zaterdagavond | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Zondagavond | 1x/2 uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 39 rijdt van Groningen via Slaperstil, Aduard, Zuidhorn, Niekerk, Oldekerke, Sebaldeburen, Grootegast, Doezum, Kornhorn en Opende naar Surhuisterveen.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 2x/uur gereden van Surhuisterveen naar Groningen; de rest van de dag wordt slechts 1x/uur gereden.
- Aan het begin van de dag starten enkele ritten naar Groningen bij de Van Duinenstraat in Surhuisterveen. De laatste rit van de dag vanuit Groningen eindigt bij het Torenplein in Surhuisterveen.
= Omleiding
Route
Halte | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Westerhaven | ||
Groningen, Herman Colleniusstraat | ||
Groningen, Willem Barentzstraat | ||
Groningen, Rembrandt van Rijnstraat | ||
Groningen, Atoomweg | ||
Groningen, Meubelboulevard Hoendiep | ||
Groningen, Protonstraat | ||
Groningen, Travertijnstraat | ||
Groningen, Metaallaan | ||
Groningen, Pyrietstraat | ||
Groningen, Opaalstraat | ||
Groningen, Het Roege Bos | ||
Groningen, Hans Lodeizenstraat | ||
Groningen, De Held | ||
Groningen, Arminiusstraat | ||
Groningen, Leegeweg | ||
Groningen, Lutherstraat | ||
Groningen, Augustinusstraat | ||
Slaperstil, Zijlvesterweg | ||
Slaperstil, Gaaikemadijk | ||
Slaperstil, Nieuwe Klap | ||
Aduard, Aduarderweg | ||
Zuidhorn, Spanjaardsdijk Zuid | ||
Zuidhorn, Station | ||
Zuidhorn, Hanckemalaan | ||
Zuidhorn, De Koperwiek | ||
Zuidhorn, Pieter Bindervoetlaan | ||
Zuidhorn, Tjalk | ||
Zuidhorn, Hooglanden | ||
Faan, Millinghaweg | ||
Niekerk, Spes Valuta | ||
Niekerk, Het Moor | ||
Niekerk, Bloemersmastraat | ||
Niekerk, Aldringastraat | ||
Niekerk, Zuiderkluft | ||
Oldekerk, Middenpad | ||
Oldekerk, Kerkdreef | ||
Oldekerk, Kroonsfelderweg | ||
Sebaldeburen, Munnikeweg | ||
Sebaldeburen, Woldweg | ||
Sebaldeburen, Kerkweg | ||
Sebaldeburen, Provincialeweg | ||
Sebaldeburen, Hoofdstraat 1 | ||
Grootegast, De Klap | ||
Grootegast, Het Steen | ||
Grootegast, Hoofdstraat 109 | ||
Grootegast, Gerrit Pieter Beukemalaan | ||
Grootegast, Legolaan | ||
Grootegast, Weegbree | ||
Grootegast, Langeweg | ||
Grootegast, Duisterburen | ||
Doezum, Provincialeweg 130 | ||
Doezum, Harkereerd | ||
Doezum, Kerkplein | ||
Doezum, Provincialeweg 36 | ||
Doezum, Peebosscherweg | ||
Kornhorn, Kaleweg | ||
Kornhorn, Hornhuusstraat | ||
Kornhorn, Curringestraat | ||
Kornhorn, Kerkweide | ||
Kornhorn, Oude Dijk | ||
Opende, Openderweg | ||
Opende, Bosweg | ||
Opende, Sjallemastraat | ||
Opende, Verbindingsweg | ||
Opende, Topweer | ||
Surhuisterveen, Scheiding | ||
Surhuisterveen, Meester Klokmanstraat | ||
Surhuisterveen, Schuilengalaan | ||
Surhuisterveen, Torenplein | ||
Surhuisterveen, Nije Jirden | ||
Surhuisterveen, De Wielewaal | ||
Surhuisterveen, Zwitserlaan | ||
Surhuisterveen, Van Duinenstraat | ||
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Bij de GADO werd in de avonduren en het weekeinde nog maar beperkt gereden.
In de Arriva dienstregeling 1999/2000 werd er richting Groningen een uursdienst gereden, waarbij er vier ritten begonnen in Surhuisterveen. De overige ritten reden alleen tussen Grootegast, Hoflaan en Groningen. Vanaf Groningen werden de eerste en laatste twee ritten naar Surhuisterveen gereden. Globaal was hier ook een uursdienst in de late middag aangevuld met enkele extra ritten. In de schoolvakanties vervielen enkele ritten. Op zaterdag werd er richting Groningen vier keer gereden en richting Surhuisterveen drie keer. Op zondag werd er een twee-uursdienst gereden. 's avonds werd er helemaal niet gereden.
Op 28 mei 2000 kwamen de ritten op zaterdag te vervallen, deze werden juist overgeheveld naar lijn 33. De rest van de route en dienstregeling bleven verder gelijk.
In de dienstregeling 2003 werd op maandag t/m vrijdag overdag een basisuurdienst Groningen - Grootegast gereden. In de ochtendspits reed één rit verder naar Surhuisterveen en kwamen twee ritten uit Surhuisterveen, in de middagspits reed ook één rit verder naar Surhuisterveen. In de vakantieperioden reden alleen deze doorgaande ritten van/naar Surhuisterveen.
Op een later moment is dit omgedraaid en werd lijn 39 de basislijn tussen Groningen en Surhuisterveen en ging lijn 33 in hoofdzaak als aanvullende lijn Groningen - Grootegast rijden.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis heeft. Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Op 8 januari 2012 werd de frequentie in de (brede) spitsuren tussen Zuidhorn en Surhuisterveen verhoogd naar een halfuursdienst ter vervanging van lijn 33 die op diezelfde datum opgeheven werd. Tussen Zuidhorn en Groningen werd bovendien alleen in de spitsuren elk half uur gereden, daarbuiten elk uur.
Op 8 mei 2016 werd de frequentie in de middagspits verlaagd naar 1x/uur, dit ten gunste van lijn 133, die in de middagspits voortaan elk half uur van Groningen naar Surhuisterveen ging rijden. In de avonduren werd de frequentie echter verhoogd naar 1x/uur, waarmee de ritten van lijn 35 tussen Groningen en Aduard werden overgenomen. Hierdoor bleef op dat traject altijd een grote bus rijden, terwijl doorgaande reizigers bij de halte Carpoolplaats dan moeten overstappen op een kleiner busje.
Op 3 september 2017 werd de halte A-Kerkhof geschrapt uit de route.