Lijn 61 Delft, Kuyperwijk - Wippolder
Voormalige buslijn 61 | |
Vervoerder(s) | Westnederland (1994), ZWN-Groep (1994 - 1999), Connexxion (1999 - ...) |
Regio | Haaglanden |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Mercedes-Benz O405, Den Oudsten B86 |
Periode | 26 augustus 1994 t/m 9 december 2006 |
Voorganger(s) | 61 |
Opvolger(s) | 81, 121 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 61 reed van de Kuyperwijk via Voordijkshoorn, Hof van Delft, station Delft en door het Centrum naar de Wippolder.
Dienstregeling
- In de spitsuren en op zaterdag overdag werd tussen de Kuyperwijk en station Delft elk kwartier gereden, deze spitsritten reden niet tijdens de vakantieperioden. De ritten op zaterdag reden wel altijd.
Route
Halte | ||
Delft, Meermanstraat | ||
Delft, Van Adrichemstraat | ||
Delft, Van Almondestraat | ||
Delft, Sionshof/Kuyperweg | ||
Delft, Weteringlaan | ||
Delft, Van der Heimstraat | ||
Delft, Hugo de Grootstraat | ||
Delft, Bolwerk | ||
Delft, Station Centrum | ||
Delft, Markt | ||
Delft, Burgwal | ||
Delft, Oude Langendijk | ||
Delft, Bieslandsekade | ||
Delft, Oostblok | ||
Delft, De Poort | ||
Delft, Botanische Tuinen | ||
Delft, Poortlandplein | ||
Delft, Nassauplein | ||
Delft, Kon. Emmalaan | ||
Delft, Prof. Krausstraat | ||
Delft, Schoemakerstraat |
Geschiedenis
Op 26 augustus 1994 kwam de verlenging van tramlijn 1 naar Delft Tanthof gereed. Het buslijnennet in Delft werd op die datum grondig gewijzigd. De nieuwe route van lijn 61 liep voortaan van de Wippolder via Oostpoort, het Centrum, station Centrum en Hof van Delft naar de Kuijperwijk. In het Centrum ging de bus een lusroute rijden, heen via In de Veste en terug via de Markt. De bus bleef van maandag t/m zaterdag overdag elk kwartier rijden en in de avonduren en op zondag elk half uur.
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Deze lijn bleef echter ongewijzigd rijden.
Vanaf 1 juni 1997 werd de frequentie tussen station Delft en de Wippolder van maandag t/m zaterdag overdag verlaagd naar 2x/uur. Tussen de spitsuren in en op zaterdagochtend werd de frequentie over het hele traject verlaagd naar 2x/uur.
Geschiedenis volgt t.z.t.
Op 10 december werd het lijnnummer veranderd in ljn 81. Deze ontstond met ingang van de dienstregeling 2007 ten gevolg van de herstructurering van de Delftse stadslijnen. Het gedeelte Kuyperwijk - Station van deze lijn werd gecombineerd met lijn 66 (Station - Delfgauw).
Voormalige route(s)
Voormalige route via het Centrum (08-1994 - ...)
Halte | ||
Delft, Station Centrum | ||
Delft, Markt | ||
Delft, Nieuwe Langendijk | ||
Delft, Bieslandsekade | ||
Delft, Poortweg | ||
Delft, Oostplein | ||
Delft, In de Veste | ||
Delft, Michiel de Ruyterweg | ||
Delft, Poortlandplein |