Lijn 39 Groningen Centraal Station - Surhuisterveen Van Duinenstraat
Buslijn 39 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro LE Ü Mercedes-Benz Citaro G |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 39 rijdt van Groningen via Slaperstil, Aduard, Zuidhorn, Niekerk, Oldekerke, Sebaldeburen, Grootegast, Doezum, Kornhorn en Opende naar Surhuisterveen.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 2x/uur gereden van Surhuisterveen naar Groningen; de rest van de dag wordt slechts 1x/uur gereden.
- Van maandag tot en met zaterdag rijdt de laatste rit naar Surhuisterveen niet tot de Van Duinenstraat, maar door naar het Torenplein. Op zondag is dit alleen de laatste rit.
Route
Halte | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, A-Kerkhof | ||
Groningen, Westerhaven | ||
Groningen, Herman Colleniusstraat | ||
Groningen, Willem Barentzstraat | ||
Groningen, Rembrandt van Rijnstraat | ||
Groningen, Atoomweg | ||
Groningen, Meubelboulevard Hoendiep | ||
Groningen, Protonstraat | ||
Groningen, Travertijnstraat | ||
Groningen, Metaallaan | ||
Groningen, Pyrietstraat | ||
Groningen, Opaalstraat | ||
Groningen, Het Roege Bos | ||
Groningen, Hans Lodeizenstraat | ||
Groningen, De Held | ||
Groningen, Arminiusstraat | ||
Groningen, Leegeweg | ||
Groningen, Lutherstraat | ||
Groningen, Augustinusstraat | ||
Slaperstil, Zijlvesterweg | ||
Slaperstil, Gaaikemadijk | ||
Slaperstil, Nieuwe Klap | ||
Aduard, Aduarderweg | ||
Zuidhorn, Spanjaardsdijk Zuid | ||
Zuidhorn, Station | ||
Zuidhorn, Hanckemalaan | ||
Zuidhorn, De Koperwiek | ||
Zuidhorn, Pieter Bindervoetlaan | ||
Zuidhorn, Tjalk | ||
Zuidhorn, Hooglanden | ||
Faan, Millinghaweg | ||
Niekerk, Spes Valuta | ||
Niekerk, Het Moor | ||
Niekerk, Bloemersmastraat | ||
Niekerk, Aldringastraat | ||
Niekerk, Zuiderkluft | ||
Oldekerk, Middenpad | ||
Oldekerk, Kerkdreef | ||
Oldekerk, Kroonsfelderweg | ||
Sebaldeburen, Munnikeweg | ||
Sebaldeburen, Woldweg | ||
Sebaldeburen, Kerkweg | ||
Sebaldeburen, Provincialeweg | ||
Sebaldeburen, Hoofdstraat 1 | ||
Grootegast, De Klap | ||
Grootegast, Het Steen | ||
Grootegast, Hoofdstraat 109 | ||
Grootegast, Gerrit Pieter Beukemalaan | ||
Grootegast, Legolaan | ||
Grootegast, Weegbree | ||
Grootegast, Langeweg | ||
Grootegast, Duisterburen | ||
Doezum, Provincialeweg 130 | ||
Doezum, Harkereerd | ||
Doezum, Kerkplein | ||
Doezum, Provincialeweg 36 | ||
Doezum, Peebosscherweg | ||
Kornhorn, Kaleweg | ||
Kornhorn, Hornhuusstraat | ||
Kornhorn, Curringestraat | ||
Kornhorn, Kerkweide | ||
Kornhorn, Oude Dijk | ||
Opende, Openderweg | ||
Opende, Bosweg | ||
Opende, Sjallemastraat | ||
Opende, Verbindingsweg | ||
Opende, Topweer | ||
Surhuisterveen, Scheiding | ||
Surhuisterveen, Meester Klokmanstraat | ||
Surhuisterveen, Schuilengalaan | ||
Surhuisterveen, Torenplein | ||
Surhuisterveen, Nije Jirden | ||
Surhuisterveen, De Wielewaal | ||
Surhuisterveen, Zwitserlaan | ||
Surhuisterveen, Van Duinenstraat |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 2003 werd op maandag t/m vrijdag overdag een basisuurdienst Groningen - Grootegast gereden. In de ochtendspits reed één rit verder naar Surhuisterveen en kwamen twee ritten uit Surhuisterveen, in de middagspits reed ook één rit verder naar Surhuisterveen. In de vakantieperioden reden alleen deze doorgaande ritten van/naar Surhuisterveen.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis heeft. Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Op 8 januari 2012 werd de frequentie in de (brede) spitsuren tussen Zuidhorn en Surhuisterveen verhoogd naar een halfuursdienst ter vervanging van lijn 33 die op diezelfde datum opgeheven werd. Tussen Zuidhorn en Groningen werd bovendien alleen in de spitsuren elk half uur gereden, daarbuiten elk uur.
Op een onbekende datum werd de lijnvoering in Surhuisterveen gewijzigd. Voortaan wordt in beide richtingen naar een vast eindpunt gereden.
Op 8 mei 2016 werd de frequentie in de middagspits verlaagd naar 1x/uur, dit ten gunste van lijn 133, die in de middagspits voortaan elk half uur van Groningen naar Surhuisterveen ging rijden. In de avonduren werd de frequentie echter verhoogd naar 1x/uur, waarmee de ritten van lijn 35 tussen Groningen en Aduard werden overgenomen. Hierdoor bleef op dat traject altijd een grote bus rijden, terwijl doorgaande reizigers bij de halte Carpoolplaats dan moeten overstappen op een kleiner busje.
Op een onbekend moment werd opnieuw de route in Surhuisterveen gewijzigd.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Surhuisterveen
Halte | ||
Surhuisterveen, Van Duinenstraat | ||
Surhuisterveen, Zwitserlaan | ||
Surhuisterveen, De Wielewaal | ||
Surhuisterveen, Nije Jirden | ||
Surhuisterveen, Torenplein | ||
Surhuisterveen, Nije Jirden | ||
Surhusiterveen, De Wielewaal | ||
Surhuisterveen, Zwitserlaan | ||
Surhuisterveen, Van Duinenstraat |