Lijn 1 Enschede, Wesselerbrink - Universiteit Twente

Uit OV in Nederland Wiki
Ga naar: navigatie, zoeken
Bus blauw nieuw.svg
Buslijn 1
Vervoerder(s) Syntus
Concessie Regio Twente
Lijnsoort Stadsbus
Stadsdienst Enschede
Formule Twents
Materieel VDL Citea
VDL Berkhof Ambassador
Voorganger(s) 1
Frequenties
Spits 6x/uur
Spits (vakantie) 4x/uur
Dal 4-6x/uur
Dal (vakantie) 4x/uur
Avond 2x/uur
Zaterdag 2-6x/uur
Zaterdag (vakantie) 2-4x/uur
Zondag 2x/uur
Koopzondag 2-4x/uur
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak
Lijn 1 op het Centraal Station van Enschede.

Lijn 1 rijdt van de Wesselerbrink via Boswinkel, het centrum, station Enschede, het Twekkelerveld en station Enschede Kennispark naar de Universiteit.

Dienstregeling

  • Doordeweeks wordt vanaf ongeveer 14:00 uur 6x/uur gereden.
  • Op werkdagen overdag wordt via UT/Hallenweg naar UT/Langenkampweg gereden.
  • Op zaterdag wordt tot +/- 10:00 uur wordt 2x per uur tussen het Centraal Station en de Calslaan gereden en 2x/uur tussen De Posten en Centraal Station.
  • Op zaterdag overdag wordt via UT/Calslaan naar UT/Langenkampweg gereden.
  • 's Avonds en op zondag overdag rijdt lijn 1 na station Enschede Drienerlo eerst naar UT/Calslaan en vervolgens via UT/Bastille en UT/Hoofdingang terug naar Wesselerbrink.
  • Lijn 1 rijdt op zondagavond, na 16:00 uur, dezelfde route als op zaterdag, via de UT/Calslaan naar UT/Langenkampweg en vanaf daar verder als lijn 16 naar Hengelo CS.
  • Lijn 1 rijdt op koopzondag tussen 12:00 en 17:00 uur 2x/uur tussen het Centraal Station en de Calslaan en 2x per uur tussen De Posten en Centraal Station.
  • Tijdens wedstrijden van FC Twente wordt er vanaf Enschede Centraal tot de halte Jupiterstraat gereden, daarna slaat de bus rechtsaf en gaat via de Auke Vleerstraat naar de Universiteit. Er wordt dan niet gestopt bij de haltes Capitool, Drienerlo en UT/Drienerbeeklaan, maar extra bij de halte Auke Vleerstraat van lijn 8.

Route

Halte
   Enschede, De Posten  
   Enschede, Hazendijk  
   Enschede, Lintveldebrink  
   Enschede, Broekheurnering  
   Enschede, De Kiepe  
   Enschede, Verrijzeniskerk  
   Enschede, Het Leunenberg  
   Enschede, Winkelcentrum Het Bijvank  
   Enschede, Zunabrink  
   Enschede, Ypelobrink  
   Enschede, Sportpark  
   Enschede, Mariëndaal  
   Enschede, Sparrendaal  
   Enschede, Tuindorp Broekheurne  
   Enschede, Zuid Hollandlaan  
   Enschede, Winkelcentrum Boswinkel  
   Enschede, Gelderlandstraat  
   Enschede, Utrechtlaan  
   Enschede, Rabobank  
   Enschede, MST Haaksbergerstraat  
   Enschede, Van Heekplein    
    Enschede, Centraal Station  
  Enschede, Volkspark  
   Enschede, Borstelweg  
   Enschede, Lambertus Buddestraat  
   Enschede, G. J. van Heekstraat  
   Enschede, Toekomststraat  
   Enschede, Weegschaalstraat  
   Enschede, Winkelcentrum Twekkelerveld  
   Enschede, Olieslagweg  
  Enschede, Jupiterstraat  
   Enschede, Auke Vleerstraat (Rond wedstrijden)  
   Enschede, Capitool  
   Enschede, Station Kennispark  
   Enschede, UT/Drienerbeeklaan  
     
     Enschede, UT/Hoofdingang  
     Enschede, UT/Hallenweg  
     Enschede, UT/De Zul  
     Enschede, UT/Bastille  
     Enschede, UT/Sportcentrum  
     Enschede, UT/Calslaan  
   Enschede, UT/De Hems  
   Enschede, UT/Reelaan  
   Enschede, UT/Langenkampweg  

Geschiedenis

Deze lijnvoering ontstond in 1991 na de komst van de Berkhof Duvedec geledes. Het was de opvolger van de oude route van lijn 1 die tussen de Universiteit en Stadsveld reed. Lijn 1 en 4 wisselden van traject tussen Station en Stadsveld/Wesselerbrink. Zo werd de drukste zuidwijk, Wesselerbrink, gekoppeld aan de Universiteit waarvoor de gelede bussen werden aangeschaft. De noodzaak voor de aanschaf van geleed materiaal en trajectwisseling was de komst van de OV Studentenkaart.

Op 8 december 2013 nam Syntus het busvervoer in de regio Twente over van Connexxion. Vanaf die datum werd de frequentie tijdens de vakantieperioden in de spitsuren en op zaterdag verlaagd naar 4x/uur.

Nadat in de zomer van 2014 de Auke Vleerstraat aangepast werd was het niet meer mogelijk om hier te keren tijdens wedstrijden van FC Twente. Sinds die tijd wordt er via de Auke Vleerstraat van en naar de universiteit gereden.

Op 13 december 2015 vervielen de extra ritten op koopavond en werd het station Enschede Drienerlo vernoemd naar Enschede Kennispark.