Lijn 134 Groningen Centraal Station - Holwerd Veerdam
Voormalige buslijn 134 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | GGD |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes Citaro G, MAN Lion's City G |
Periode | ... t/m 12 december 2009 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag |
Dal | 2x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zaterdag (vakantie) | 3x/dag (zomer) |
Zondag | 3x/dag |
Zondag (vakantie) | 1x/dag (zomer) |
Lijn 134 reed van Groningen, via Sumar, Burgum, Quatrebras, Veenwouden, Broeksterwoude, Damwoude en Dokkum naar Holwerd.
De dienstregeling van lijn 134 was afgestemd op de veerboot van / naar Ameland. Zodra de boot vertraging had, had de bus automatisch ook vertraging. Viel er een boot uit, reed er ook geen bus.
Route
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Parkweg | ||
Groningen, Koeriersterweg/Paterswoldseweg | ||
Groningen, Koeriersterweg/Verzetstrijderslaan | ||
Groningen, Peizerweg/De Kring | ||
Hoogkerk, Hoogkerk Zuid | ||
Hoogkerk, Transferium | ||
Midwolde, Rijksweg A7 | ||
Marum, Rijksweg A7 | ||
Drachten, Vallaat | ||
Nijega, Susterwei | ||
Sumar, Suameerderheide | ||
Sumar, Achterweg | ||
Sumar, Bergumerdam | ||
Burgum, Noordersingel | ||
Burgum, Huisterheide | ||
Quatrebras, Quatrebras Zuid | ||
Quatrebras, Quatrebras Noord | ||
Veenwouden, De Zwette | ||
Veenwouden, Rondweg | ||
Bovenweg, De Valom | ||
Broeksterwoude, Breedte | ||
Broeksterwoude, Hoofdweg | ||
Damwoude, Willemstraat | ||
Damwoude, Badhuisweg | ||
Damwoude, Kruisweg | ||
Dokkum, Tolhuis | ||
Dokkum, Sionsberg | ||
Dokkum, Busstation | ||
Dokkum, Altenastreek | ||
Dokkum, Betterwird | ||
Dokkum, Bornwirderhoek | ||
Foudgum, F. Haversmidtweg | ||
Brantgum, Brantgum | ||
Waaxens, Tjessenseweg | ||
Holwerd, Veerdam |
Geschiedenis
Op 13 december 2009 werd exploitatie van de concessie GGD overgenomen door Qbuzz ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis had. Op die datum werd deze lijn opgeheven. Reizigers kunnen voortaan gebruik maken van de trein naar Leeuwarden en vervolgens overstappen op lijn 66 (Leeuwarden - Holwerd).