Nijmegen
Station Nijmegen | |
---|---|
Plaats | Nijmegen |
Verkorting | Nm |
FE-code | 470 |
Vervoerder(s) | NS Reizigers, Veolia |
Reisinformatie | Actuele vertrektijden |
Station Nijmegen werd oorspronkelijk geopend op 9 augustus 1865, liggende aan de lijn naar Kleve (Duitsland). Pas in juni 1879 werd het station aangesloten op het binnenlandse spoorwegnet. Tegenwoordig is de lijn naar Kleef gesloten, maar zijn er wel verbindingen naar Arnhem, 's-Hertogenbosch en Venlo.
Inhoud
Patroontijden 2009
Richting Arnhem
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.03 | 7600 | Zutphen | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.09 | 3000 | Den Helder | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.15 | 3600 | Zwolle | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.24 | 3100 | Schiphol | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.33 | 7600 | Zutphen Niet op zondag | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.39 | 3000 | Den Helder | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.45 | 3600 | Zwolle | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.54 | 3100 | Schiphol | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting Venlo
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.08 | 32200 | Roermond | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.23 | 32300 | Venray Spits | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.38 | 32200 | Roermond | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.53 | 32300 | Venray Spits | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Richting 's Hertogenbosch
Vertrek | Serie | Bestemming | Spoor | Soort | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
.18 | 3600 | Roosendaal | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.23 | 4400 | 's Hertogenbosch Niet op zondag | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.48 | 3600 | Roosendaal | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
.53 | 4400 | 's Hertogenbosch | {{{4}}} | {{{5}}} | {{{6}}} | - |
Let op: bovengenoemde vertrektijden en -sporen kunnen in de vroege ochtend, in de late avond of in het weekend anders zijn. Kijk voor meer informatie op de pagina van de desbetreffende treinserie en raadpleeg voor vertrek altijd een reisplanner.
Bus
Nijmegen Station | |
---|---|
Plaats | Nijmegen |
Concessie(s) | Concessie KAN zuid, Concessie KAN noord, Concessie Noord- en Midden-Limburg |
Vervoerder(s) | Novio, Hermes, Connexxion, Veolia, NIAG |
Vorm | Perronbusstation |
Type | Dynamisch |
Naast de ingang van het station ligt een groot busstation waar diverse stads- en streekbussen een halte of eindpunt hebben. Het busstation is voorzien van dynamische panelen, die echter al heel lang buiten gebruik zijn. Hierdoor halteren bussen volgens volstrekte willekeur bij een van de haltes, en moet de reiziger zelf de perrons in de gaten houden vanaf een overkapping tegenover de bushaltes.
Stadsdienst Agglomeratie Nijmegen (Novio en Hermes)
- 1: Station Nijmegen - Station Mook-Molenhoek - Molenhoek Singel (Hermes)
- 2: Weezenhof - Station Nijmegen - Plein 1944 (Novio)
- 3: Sint Maartenskliniek - Station Nijmegen - Wijchen Randweg Noord (Novio)
- 4: Sint Maartenskliniek - Station Nijmegen - Wijchen Randweg Noord (Novio)
- 5: Beuningen Aalsterveld - Station Nijmegen - Breedeweg Kerkplein of De Horst Kerk (Hermes)
- 6: Station Dukenburg - Station Nijmegen - Neerbosch Oost (Novio)
- 7: Station Dukenburg - Station Nijmegen - Brakkenstein (Novio)
- 8: Hatert - Station Nijmegen - Groot Berg en Dal (Novio)
- 9: Station Nijmegen - Grave Busstation (Hermes)
- 10: Station Nijmegen - Rondje Heyendaal (Novio)
- 11: Station Nijmegen - Beuningen Aalsterveld (Hermes)
Streekbus (Hermes, Connexxion, Veolia)
- 24: Ressen P+R - Station Nijmegen - Nijmegen Sanadome
- 25: Lent Turennesingel - Station Nijmegen - Groesbeek Zuidmolen
- 30: Station Nijmegen - Oosterhout Peperstraat
Concessie KAN noord (Connexxion)
- 31: Station Nijmegen - Station Arnhem (Via Elst)
- 32: Station Nijmegen - Station Arnhem (Via Doornik)
- 33: Station Nijmegen - Station Arnhem (Via Gendt)
Concessie Noord- en Midden-Limburg (Veolia)
Internationale Streekbus (NIAG)
80 | station Nijmegen – Beek – Ooij – Leuth – Millingen a/d Rijn | Rijdt 2x per uur; rijdt ’s avonds en op zondag 1x per uur |
82 | station Nijmegen – Beek – Leuth – Millingen a/d Rijn | Rijdt 2 of 6x per uur in de spits, afhankelijk van de tijd en richting |
83 | station Nijmegen – Malden – Molenhoek – Mook – Gennep en verder naar station Venlo | Rijdt 1x per uur naar Venlo; rijdt 2 tot 6x per uur tussen Gennep en Nijmegen; rijdt vakantiedienstregeling |
85 | station Nijmegen – Weurt – Beuningen – Ewijk – Winssen – Deest – Afferden – Druten | Rijdt 2x per uur; rijdt in spits 4x per uur; rijdt vakantiedienstregeling |
87 | station Nijmegen – station Nijmegen Dukenburg – Druten | Rijdt maandag tot en met vrijdag overdag 1x per uur; rijdt in spits 2x per uur; rijdt in spits door als lijn 42 naar station Tiel |
99 | station Nijmegen – Alverna – Nederasselt – Grave - Velp - Reek – Zeeland – Uden | Rijdt 1 tot 6x per uur; rijdt vakantiedienstregeling |
103 | Zetten – station Zetten-Andelst – Andelst – Herveld – Valburg – station Elst – station Nijmegen | Op maandag tot en met vrijdag rijdt 1 rit door naar Nijmegen; de andere ritten hebben station Elst als eindpunt |
110 | Station Nijmegen - station Nijmegen Heyendaal - Nijmegen HAN | Rijdt 10x per dag; rijdt vakantiedienstregeling |
289 | Druten – Nijmegen | Rijdt maandag tot en met vrijdag 2 tot 4x per uur in de spits |
Zie ook
- Verlaten spoor.nl een reportage over de gesloten lijn naar Kleve (D) (deel 1)
- Verlaten spoor.nl een reportage over de gesloten lijn naar Kleve (D) (deel 2)