Lijn 2 Almere, Station Centrum - Station Poort
Buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | stads- en streekvervoer Almere |
Lijnsoort | Stadsbus |
Formule | Maxx Almere |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro G |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur (alleen ma-vr) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 2 rijdt vanaf Station Almere Centrum via Stedenwijk en Gooisekant naar Almere Poort. Op zaterdag wordt er niet naar Almere Poort gereden. In de kerst- en zomervakantie wordt er ook doordeweeks niet naar Almere Poort gereden.
Route
Halte | ||
Almere Station, Station Centurm | ||
Almere Stad, Stadhuisplein | ||
Almere Stad, Passage | ||
Almere Stad, Stedenwijk Midden | ||
Almere Stad, Stedenwijk Zuid | ||
Almere Stad, Spanningsveld | ||
Almere Stad, Gooisekant Oost | ||
Almere Stad, Gooisekant Midden | ||
Almere Stad, Gooisekant West | ||
Almere Poort, Hoge Kant | ||
Almere Poort, Midden Kant | ||
Almere Poort, Europakwartier Oost | ||
Almere Poort, Topsporthal | ||
Almere Poort, Station Poort |
Keringen
- Station Centrum: op zichzelf (enkele uitzondering daargelaten)
- Station Poort: op lijn 4
Overstapmogelijkheden
- Station Centrum: 1, 3, 4, 5, 6, 7, 14 (spits winter), 150 (spits), 156, 159, 160 en trein
- Stadhuisplein: 1, 3, 4, 5, 6, 7, 14 (spits winter), 150 (spits), 156, 159 en 160
- Passage: 1, 3, 4, 14 (spits winter), 150 (spits), 155 (spits), 156, 160, 216 (spits) en 322
- Stedenwijk Zuid: 1, 3, 150 (spits), 155 (spits), 156, 160, 215 (spits) 216 (spits) en 322
- Gooisekant West: 4, 10, 151, 155 (spits), 215 (spits) 216 (spits) en 322
- Midden Kant: 4, 10 en 14 (spits winter)
- Station Poort: 4, 10, 14 (spits winter), 153 (spits), 322 en trein
Geschiedenis
Toen Midnet nog in Almere reed, bestond lijn 2 ook, maar toen reed deze over een andere route, namelijk vanaf Almere Muziekwijk via Busstation 't Oor naar Almere Haven.
Op een onbekend moment werd deze verbinding opgeheven. In 2002 kwam er in Almere een nieuwe lijn 2, maar nu tussen de Gooisekant en Station Centrum. Sinds 3 januari 2010 rijdt lijn 2 tussen 7:00 uur en 9:30 uur en tussen 14:00 en 17:00 uur verder naar Almere Poort. In september 2010 zijn er in Almere Poort enkele haltenamen aangepast:
- Groenhorst College -> Europakwartier Oost
- Olympiakwartier-Oost -> Topsporthal
Sinds 9 december 2012 rijdt lijn 2 ook in de daluren naar Almere Poort.