Lijn 73 Leeuwarden Station - Oude Bildtzijl De Kolk (2007-2008)
Voormalige buslijn 73 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten Alliance, VDL Berkhof Ambassador, VDL Berkhof Procity |
Periode | 15 april 2007 t/m 28 juni 2008 |
Voorganger(s) | 73 |
Opvolger(s) | 73, 273 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur (vanaf 13:40) |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 73 reed van Leeuwarden via Jelsum, Stiens en Alde Leije of Vrouwenparochie naar Oude Bildtzijl.
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Station | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Hoek Spanjaardslaan | ||
Leeuwarden, MCL Noord | ||
Leeuwarden, Wickes Bouwmarkt | ||
Leeuwarden, Vliegveld | ||
Jelsum, Vijverzathe | ||
Jelsum, Jelsum | ||
Cornjum, Weg naar Cornjum | ||
Britsum, Menno van Coehoornwei | ||
Stiens, Wythusterwei | ||
Stiens, Uniawei | ||
Stiens, Langebuorren | ||
Stiens, Nije Poarte | ||
Stiens, Kruispunt Provincialeweg | ||
Stiens, Hegedyk | ||
Vrouwbuurtstermolen, Vrouwbuurtstermolen | ||
Vrouwenparochie, De Molen | ||
Oude Leije, Leijester Hegedyk | ||
Oude Leije, Brug | ||
Oude Leije, De Krim | ||
Oude Bildtzijl, Hoek Van Egmondstraat | ||
Oude Bildtzijl, De Kolk | ||
Oude Bildtzijl, Loods | ||
Oude Bildtzijl, Nieuwe Bildtzijl | ||
Oude Bildtzijl, Borger | ||
Oude Bildtzijl, Opdijk | ||
Oude Bildtzijl, Krol | ||
Oude Bildtzijl, Burdineweg | ||
Sint Annaparochie, Hoogland | ||
Sint Annaparochie, ZPC | ||
Sint Annaparochie, Stadniks | ||
Sint Annaparochie, Strandhuis | ||
Sint Annaparochie, Nij Altoenae | ||
Sint Annaparochie, Van Harenstraat | ||
Sint Annaparochie, Statenweg | ||
Sint Annaparochie, AZC | ||
Sint Jacobiparochie, Koudeweg | ||
Sint Jacobiparochie, Noordzigt | ||
Sint Jacobiparochie, Oosteinde | ||
Sint Jacobiparochie, Sint-Jacobiparochie | ||
Sint Jacobiparochie, Zuideinde | ||
Minnertsga, Mooie Paal | ||
Sint Jacobiparochie, Zuideinde | ||
Sint Jacobiparochie, Westerweg | ||
Westhoek, Westhoek | ||
Westhoek, Hemrica | ||
Westhoek, Goor | ||
Westhoek, Franekerhoeve | ||
Sint Jacobiparochie, Kadalsterweg | ||
Sint Jacobiparochie, Transformator | ||
Sint Jacobiparochie, Smidshuizen | ||
Sint Jacobiparochie, Koudeweg | ||
Sint Annaparochie, Oude Bildtdijk | ||
Sint Annaparochie, Fonteinplaats | ||
Sint Annaparochie, Stadhoudersweg | ||
Sint Annaparochie, Oosterbaan | ||
Sint Annaparochie, Langhuisterweg | ||
Sint Annaparochie, Stap | ||
Oude Bildtzijl, Attesweg | ||
Oude Bildtzijl, Zittema | ||
Oude Bildtzijl, Zeldenrust | ||
Oude Bildtzijl, De Kolk |
Geschiedenis
Op 15 april 2007 kwam vervolgens een geheel nieuwe dienstregeling uit voor de concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân. Op deze datum werd de route van lijn 73 aangepast; de lijn ging voortaan één vaste route rijden: van Leeuwarden via Oude Bildtzijl naar Minnertsga en vervolgens via Westhoek naar Oude Bildtzijl. Daarnaast ging de lijn in beide (brede) spitsuren altijd 1x per uur als vaste lijndienst in beide richtingen rijden, de belbusritten kwamen allen te vervallen.
Op 29 juni 2008 werd de dienstregeling in de concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân opnieuw flink gewijzigd en daarbij werden enkele wijzigingen vanuit 2007 teruggedraaid. De route via Westhoek kwam vanwege de (zeer) geringe bezetting te vervallen en werd vervangen door een belbus met het lijnnummer 273. Tussen Leeuwarden, Oude Bildtzijl en Minnertsga via de Oude Bildtdijk bleef lijn 73 vrijwel ongewijzigd rijden.