Lijn 19 Noordwolde Vlechtmuseum - Steenwijk Station (2016-2018)
Versie door Ehh (overleg | bijdragen) op 15 dec 2021 om 18:29 (Ehh heeft pagina Lijn 19 Noordwolde Vlechtmuseum - Steenwijk Station hernoemd naar Lijn 19 Noordwolde Vlechtmuseum - Steenwijk Station (2016-2018))
Voormalige buslijn 19 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Zuidoost-Fryslân en Wadden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea |
Periode | 11 december 2016 t/m 8 december 2018 |
Voorganger(s) | 113 |
Opvolger(s) | 19 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Lijn 19 reed van Noordwolde via Wilhelminaoord, Frederiksoord, Nijensleek en Eesveen naar Steenwijk.
Dienstregeling
Route
Halte | ||
Noordwolde, Vlechtmuseum (gekoppeld aan lijn 12/17) | ||
Noordwolde, Centrum | ||
Noordwolde, Dwarsvaartweg | ||
Noordwolde, Mauritsweg | ||
Noordwolde, Zuiderweg | ||
Noordwolde, Vierdeparten | ||
Wilhelminaoord, De Menning | ||
Frederiksoord, Prins Hendriklaan | ||
Frederiksoord, Beukenlaan | ||
Frederiksoord, De Delle | ||
Nijensleek, Schoolweg | ||
Nijensleek, Bosschasteeg | ||
Eesveen, Gierwal | ||
Eesveen, De Eese | ||
Eesveen, Bultweg | ||
Eesveen, Hooilanden | ||
Steenwijk, Oostermeenthe | ||
Steenwijk, Station |
Geschiedenis
Op 11 december 2016 ging de nieuwe concessie Zuidoost-Fryslân en Wadden in. Lijn 19 is ontstaan uit het gedeelte van lijn 113 dat tussen Noordwolde en Steenwijk reed. Nieuw was ook dat er in de avonduren en op zondag als belbus gereden werd.
Op 9 december 2018 werd het traject Drachten - Noordwolde van lijn 12 overgenomen door lijn 19. Lijn 12 werd dus ingekort tot Buitenpost - Drachten en de bestaande lijn 19 werd doorgetrokken naar Drachten.