Lijn 2 Brunssum Wilhelminastraat - Kerkrade Grens
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Limburg |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Parkstad |
Materieel | VDL Citea LLE-120, VDL Citea LLE-115 Electric, Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 13 december 2020 |
Voorganger(s) | 20, 24, 29 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zaterdagavond | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 2 rijdt van Brunssum Wilhelminastraat via Hoensbroek Busstation, Hoensbroek Markt, Heerlen Station, Heerlen Zuyderland MC, Heerlen Molenberg, Kerkrade Parkstad Stadion en Kerkrade Busstation naar Kerkrade Bleijerheide.
Dienstregeling
- De lusroute in Brunssum wordt in de tegengestelde richting gereden door lijn 56.
- Van maandag t/m zaterdag vormt deze lijn samen met lijn 1 een kwartierdienst tussen Hoensbroek en Kerkrade Bleijerheide; in de avonduren en op zondag een halfuursdienst. De routes binnen Hoensbroek en tussen Heerlen Zuyderland MC en Kerkrade Parkstad Stadion zijn licht verschillend; in Kerkrade Bleijerheide rijden de twee lijnen de lusroute in tegengestelde richting ten opzichte van elkaar.
- In de avonduren en op zondag wordt 1x/uur gereden tussen Brunssum en Hoensbroek en 1x/uur tussen Hoensbroek en Kerkrade. Van maandag t/m zaterdag tot ca. 20:00 wordt 2x/uur gereden tussen Brunssum en Hoensbroek. Wanneer er 1x/uur gereden wordt, bestaat er van/naar Brunssum in Hoensbroek aansluiting met lijn 1 van/naar Heerlen en Kerkrade, op de laatste rit uit Brunssum na. De ritten tussen Hoensbroek en Kerkrade bieden in Hoensbroek juist aansluiting op lijn 56 van/naar Brunssum. Wanneer er nog 2x/uur gereden wordt geldt dit meestal ook, maar bestaat er soms ook aansluiting met de ritten van deze lijn die tussen Hoensbroek en Kerkrade rijden.
- In de avonduren en op zondag zijn de ritten van Hoensbroek naar Kerkrade in Hoensbroek gekoppeld aan lijn 1 van Heerlen Station en Hoensbroek Adelante en de ritten van Kerkrade naar Hoensbroek aan lijn 4 naar Heerlen Station, op enkele vroege en late ritten na.
- Enkele opstartende en uitlopende ritten rijden slechts van/naar Hoensbroek of van/naar station Heerlen.
- Enkele opstartende en uitlopende ritten van/naar Kerkrade beginnen of eindigen in Brunssum bij de halte Wilhelminastraat.
- Enkele vroege ritten beginnen in Kerkrade Bleijerheide bij de halte Grens.
- De laatste rit uit Hoensbroek rijdt tot Kerkrade Parkstad Stadion.
Materieelinzet
- In de avonduren en op zondag worden de ritten tussen Brunssum en Hoensbroek gereden met een 8-persoonsbus.
Route
Halte | ||
Brunssum, Wilhelminastraat | ||
Brunssum, Prinses Marijkestraat | ||
Brunssum, Medisch Centrum | ||
Brunssum, Prins Hendriklaan/Bodemplein | ||
Brunssum, Karel Doormanstraat | ||
Brunssum, Emmaweg | ||
Brunssum, Sint Gregoriuskerk | ||
Brunssum, Merkelbeekerstraat | ||
Brunssum, Kennedylaan/Europalaan | ||
Brunssum, De Lemmender | ||
Brunssum, Op Den Trichter | ||
Brunssum, Trichterweg | ||
Brunssum, Ceresstraat | ||
Hoensbroek, Bertus Aafjeshof | ||
Hoensbroek, Busstation (avond en zo gekoppeld aan lijn 1 of lijn 4) | ||
Hoensbroek, Bertus Aafjeshof | ||
Hoensbroek, Patersweg | ||
Hoensbroek, Pastoorskuilenweg | ||
Hoensbroek, Markt | ||
Hoensbroek, Burgemeester Kessenplein | ||
Hoensbroek, Monseigneur Feronlaan | ||
Hoensbroek, Ligtenbergstraat | ||
Hoensbroek, Prins Willemstraat | ||
Heerlen, De Koumen | ||
Heerlen, Wijngaardsweg | ||
Heerlen, Terhoevenderweg | ||
Heerlen, Vrankerkerklaan | ||
Heerlen, Huisbergerstraat | ||
Heerlen, Mijnzetellaan | ||
Heerlen, Carboonstraat | ||
Heerlen, CBS-weg 15 | ||
Heerlen, CBS | ||
Heerlen, Station | ||
Heerlen, Theater | ||
Heerlen, Douvenrade | ||
Heerlen, Pijnsweg | ||
Heerlen, Zuyd Hogeschool | ||
Heerlen, Professor Lambertstraat | ||
Heerlen, De Thun | ||
Heerlen, Tichelbeekstraat | ||
Heerlen, Henri Dunantstraat | ||
Heerlen, Zuyderland MC | ||
Heerlen, Peschstraat | ||
Heerlen, Zandweg | ||
Heerlen, Bradleystraat | ||
Heerlen, Heerlerbaan/Kerk | ||
Heerlen, Caumerweg | ||
Heerlen, Jeruzalemstraat | ||
Heerlen, Bethlehemstraat | ||
Heerlen, Gaffelhof | ||
Heerlen, Peter Schunckstraat | ||
Kerkrade, Parkstad Stadion | ||
Kerkrade, Heerlenersteenweg | ||
Kerkrade, Oude Maar | ||
Kerkrade, Papaverplein | ||
Kerkrade, Strijthagenweg | ||
Kerkrade, Kaalheiderplein | ||
Kerkrade, Gaia ZOO | ||
Kerkrade, Kerkradersteenweg | ||
Kerkrade, Zuyderland MC | ||
Kerkrade, Busstation | ||
Kerkrade, Einderstraat | ||
Kerkrade, Station | ||
Kerkrade, Vroenstraat | ||
Kerkrade, Ursulastraat | ||
Kerkrade, Doctor Ackensplein | ||
Kerkrade, Kruisstraat | ||
Kerkrade, Domaniale Mijnstraat | ||
Kerkrade, Pricksteenweg | ||
Kerkrade, Schummerstraat | ||
Kerkrade, Grens | ||
Geschiedenis
Op 13 december 2020 werd de stadsdienst Parkstad geherstructureerd. Lijn 2 werd het nieuwe lijnnummer voor de route tussen Brunssum, Hoensbroek, Heerlen Station, Heerlen Zuyderland MC, Heerlen Molenberg, Kerkrade Parkstad Stadion, Kerkrade Busstation en Kerkrade Bleijerheide. Deze lijn nam de route van lijn 29 over tussen Brunssum en Hoensbroek, nam de route van lijn 24 over tussen Hoensbroek en Kerkrade Parkstad Stadion en nam samen met lijn 1 de route van lijn 20 over tussen Kerkrade Parkstad Stadion en Kerkrade Bleijerheide. In Hoensbroek verviel de halte Randweg voor deze lijn, evenals de lijnkoppeling bij deze halte; in plaats daarvan werd altijd doorgereden van/naar het Busstation en van maandag t/m zaterdag overdag ook naar Brunssum. In de avonduren en op zondag werden de ritten van Kerkrade naar Hoensbroek gekoppeld aan lijn 4 naar Heerlen Station en de ritten van Hoensbroek naar Kerkrade aan lijn 1 van Heerlen Station en Hoensbroek Adelante. Er werden niet langer ritten geknipt in Heerlen, op een enkele rit bij de omschakeling naar de avonddienstregeling na. In Kerkrade Bleijerheide ging deze lijn de ritten tegen de klok in rijden, terwijl lijn 1 juist de ritten met de klok mee ging verzorgen. Er werd voortaan netjes alternerend gereden: van maandag t/m vrijdag tussen ca. 20:30 en 21:30 reden niet langer twee ritten achter elkaar tegen de klok in.