Lijn 19 Oosterwolde Busstation - Leeuwarden Station
Voormalige buslijn 19 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | Zuidoost-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City (TÜ en CNG) |
Periode | 13 december 2009 t/m 1 januari 2011 |
Voorganger(s) | 10, 212 |
Opvolger(s) | 19 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 19 reed van Oosterwolde via Donkerbroek, Wijnjewoude, Ureterp, Drachten, Opeinde, Nijega, Sumar, Burgum en Hurdegaryp naar Leeuwarden.
Dienstregeling
- In de avonduren werd alleen tussen Drachten en Oosterwolde gereden.
Route
Halte | ||
Oosterwolde, Busstation | ||
Oosterwolde, Jan Frankensingel | ||
Oosterwolde, Nanningasluis | ||
Oosterwolde, Drie Tolhekken | ||
Donkerbroek, Stilleven | ||
Donkerbroek, Provinciale Weg | ||
Donkerbroek, Petersburg | ||
Wijnjewoude, Leidijk | ||
Wijnjewoude, Klein Groningen | ||
Wijnjewoude, Opperhaudmare | ||
Wijnjewoude, Duurswoude | ||
Ureterp, Merskenweg | ||
Ureterp, De Mersken | ||
Ureterp, Beakendyk | ||
Ureterp, Mounleane | ||
Ureterp, Centrum | ||
Ureterp, Skoalleane | ||
Ureterp, Tsjerkeleane | ||
Ureterp, Knippehoeve | ||
Drachten, Noorderend | ||
Drachten, Vallaat | ||
Drachten, Sportcentrum | ||
Drachten, Splitting | ||
Drachten, Van Knobelsdorffplein | ||
Drachten, Zuidkade | ||
Drachten, Langewyk | ||
Drachten, De Knobben | ||
Drachten, Ringweg | ||
Drachten, Noord | ||
Drachten, De Folgeren | ||
Drachten, Burmaniapark | ||
Nijtap, Nijtap | ||
Opeinde, Leidyksreed | ||
Opeinde, Middelbuorren | ||
Opeinde, Kanaelsloane | ||
Opeinde, Tsjerkeloane | ||
Nijega, Dorpshuis | ||
Nijega, Nijega | ||
Nijega, Rijksweg | ||
De Tike, Susterwei | ||
Sumar, Suameerderheide | ||
Sumar, Achterwei | ||
Sumar, Bergumerdam | ||
Burgum, Gemeentehuis | ||
Burgum, Kwekerstrjitte | ||
Burgum, Zwembad | ||
Burgum, Noordersingel | ||
Burgum, Huisterheide | ||
Quatrebras,Quatrebras Zuid | ||
Hurdegaryp, Langedyk | ||
Hurdegaryp, Bennemastate | ||
Hurdegaryp, Hotel Hardegarijp | ||
Hurdegaryp, Stationsweg | ||
Tytsjerk, Swarteweisein | ||
Leeuwarden, Kleine Wielen | ||
Leeuwarden, Ouddeel | ||
Leeuwarden, Oud Tolhuis | ||
Leeuwarden, Watertoren | ||
Leeuwarden, Anemoonstraat | ||
Leeuwarden, De Bleek | ||
Leeuwarden, Oosterkade | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Beurs | ||
Leeuwarden, Autobusstation |
Geschiedenis
Op 13 december 2009 werd een geheel nieuw lijnennet geïntroduceerd door Qbuzz in Zuidoost-Friesland. Diverse lijnen werden aan elkaar geplakt of gesplitst, met als doel dat reizigers minder vaak hoefden over te stappen en meer doorgaande reismogelijkheden ontstonden. De voormalige lijn 10 werd gesplitst in lijn 20, die altijd 1x/uur de hele route ging rijden. Tussen Heerenveen en Drachten ging de nieuwe lijn 21 ter versterking doordeweeks rijden en tussen Drachten en Leeuwarden ging de nieuwe lijn 19 van maandag tot en met zaterdag ter versterking rijden.
Op 2 januari 2011 werd de route van lijn 19 uitgebreid met het traject van lijn 16 tussen Oosterwolde en Assen. Om zo de aansluitingen in Oosterwolde te verbeteren.