Lijn 292 Wilbertoord Kerk - Venray Busstation
Buurtbuslijn 292 | |
Vervoerder(s) | (Taxi Van Dijk i.o.v.) Arriva |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter City |
Rijdt sinds | 9 januari 2005 |
Voorganger(s) | 292, 297 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 292 rijdt van Venray via Overloon, Stevensbeek, Sint Anthonis, Ledeacker, Rijkevoort, Wanroij en Mill en Sint-Hubert naar Wilbertoord.
Route
Halte | ||
Wilbertoord, Kerk | ||
Mill, Bosweg | ||
Mill, Vorleweg | ||
Mill, Domeinenstraat | ||
Mill, Fitland | ||
Mill, Domeinenstraat | ||
Mill, Stationsstraat | ||
Mill, Van Hout | ||
Mill, Molenkuilweg | ||
Sint Hubert, Erica | ||
Wanroij, Wanroijseweg | ||
Wanroij, Milseweg | ||
Wanroij, Gemeentehuis | ||
Wanroij, Molenstraat | ||
Wanroij, Molen | ||
Rijkevoort-de Walsert, Hulsbeek | ||
Rijkevoort-de Walsert, Papenvoortsedijk | ||
Ledeacker, Kerk | ||
Ledeacker, Van Aben | ||
Sint Anthonis, Brink | ||
Sint Anthonis, Kolonel Silvertoplaan | ||
Sint Anthonis, Brink | ||
Sint Anthonis, Breestraat | ||
Sint Anthonis, Dokter Verbeecklaan | ||
Stevensbeek, SG Stevensbeek | ||
Stevensbeek, Centrum | ||
Overloon, Maashegge | ||
Overloon, Rondweg | ||
Overloon, Zoo Parc | ||
Overloon, Stevensbeekweg | ||
Overloon, Museumlaan | ||
Overloon, Bossenhoekweg | ||
Overloon, De Vers | ||
Venray, Kapelletje | ||
Venray, Laagheidseweg | ||
Venray, Overloonseweg | ||
Venray, Ford-Garage | ||
Venray, Raadhuisplein | ||
Venray, Busstation |
Bediening
De vrijwilligersorganisatie van de lijnen 292 en 259 werken samen en deze twee lijnen komen ook samen op de Brink in Sint Anthonis. Hier mag je dan ook vrij overstappen op een andere buurtbus van deze lijnen zonder extra te betalen.
Geschiedenis
Op 9 januari 2005 vonden er ingrijpende wijzigingen plaats. Vanaf Mill reed lijn 292 voortaan door naar Wilbertoord en verving daar lijn 259. De route naar Boxmeer verviel. In plaats hiervan werd lijn 297 opgenomen in lijn 292. Lijn 292 reed vanaf Sint Anthonis via de route van lijn 297 naar Stevensbeek, Overloon en Venray. Tussen Sint Anthonis en Boxmeer waren nog voldoende reismogelijkheden: lijn 23 en de nieuwe lijn 259 van Landhorst naar Rijkevoort.
Op 14 december 2014 werd de oude concessie Oost-Brabant samengevoegd met de concessies Meierij en Midden-Brabant ingelijfd bij de nieuwe concessie Oost-Brabant. Deze was na de aanbesteding gewonnen door Arriva.
Alle ritten die voorheen met een grote bus werden gereden, werden overgeheveld naar de nieuwe lijn 692.
Geschiedenis lijnvoering Wilbertoord - Mill - Wanroy - Venray
Tussen Wilbertoord, Mill, Sint Hubert en Wanroy reed vroeger t/m 23 oktober 1986 lijn 91. Deze werd ingekort tot Nijmegen - Mill. Voor het resterende traject kwam de nieuwe Buurtbus T. Buurtbus K ging van Wanroy naar via Sint Anthonis naar Boxmeer rijden. Toen lijn 91 weer verder ging rijden naar Uden, verviel Buurtbus T. Buurtbus K ging voortaan vanaf Wanroy naar Wilbertoord en Mill rijden. Deze buurtbus werd uiteindelijk lijn 259.
Het traject Overloon en Venray bestaat al sinds minimaal eind jaren 50. De bediening kwam uiteindelijk terecht bij lijn 28. Deze werd op 28 mei 1989 vervangen door lijn 97 van Venray naar Sint Anthonis. Deze bus werd waarschijnlijk op 25 augustus 2002 omgezet in buurtbus 297, toen de lijn overging van Hermes naar BBA. Lijn 97 bleef nog een rit in de spitsuren rijden. Deze rit verviel per 5 januari 2003. Lijn 297 ging, zoals boven al omschreven, op in lijn 292.
Mill - Sint Anthonis
- Lijn 3 Grave Autobusstation - Boxmeer Hoogland (minimaal 1957/1958)
- Lijn 19 Grave Autobusstation - Boxmeer Markt (minimaal 1961/1962 t/m minimaal 1973/1974)
- Lijn 2 Nijmegen Station - Boxmeer Bejaarden-Centrum/Uden Markt (minimaal 1976/1977 en 1977/1978)
- Lijn 19 Nijmegen Station - Boxmeer Bejaarden-Centrum/Uden Markt (minimaal 1979/1980 en 1980/1981)
- Lijn 92 Nijmegen Centraal Station - Boxmeer Maasziekenhuis (minimaal 23 mei 1982 t/m 26 mei 1990)
- Lijn 92 Nijmegen Centraal Station - Haps Gemeentehuis (27 mei 1990 t/m 22 mei 1993)
- Lijn 92 Nijmegen Centraal Station - Boxmeer Gemeentehuis (22 mei 1993 t/m 27 mei 2000)
- Lijn 92 Nijmegen Centraal Station - Sint Anthonis Dr. Verbeecklaan (28 mei 2000 t/m 4 januari 2003)
- Lijn 92 Grave Busstation - Sint Anthonis Dr. Verbeecklaan (5 januari 2003 t/m 13 december 2003)
- Lijn 292 Mill Fitland - Boxmeer Station (14 december 2003 t/m 8 januari 2005)
- Lijn 292 Wilbertoord Kerk - Venray Busstation (sinds 9 januari 2005)
Venray - Overloon
Tussen Venray en Overloon hebben de volgende lijnen gereden
- Lijn 5 Venray Henseniusplein - Boxmeer Station (minimaal 1957/1958)
- Lijn 25 Venray Autobusstation - Boxmeer Station (minimaal 1 oktober 1961 t/m minimaal 1968/1969)
- Lijn 27 Maashees De Goeystraat/Overloon Oorlogsmuseum - Venlo Station (minimaal 1973/1974)
- Lijn 25 Maashees De Goeystraat/Overloon Oorlogsmuseum - Venray Autobusstation (minimaal 1976/1977 en 1977/1978)
- Lijn 28 Venray Autobusstation - Maashees De Goeystraat/Overloon Oorlogsmuseum (minimaal 1979/1980 en 1980/1981)
- Lijn 28 Overloon Oorlogsmuseum/Maashees Kerkplein - Well Eldershome (minimaal 1982/1983)
- Lijn 28 Well Café Vink - Vierlingsbeek Gemeentehuis (minimaal 1984/1985 t/m 27 mei 1989; reed niet meer via Maashees)
- Lijn 97 Venray Busstation - Sint Anthonis Kolonel Silvertoplaan (28 mei 1989 t/m 4 januari 2003)
- Lijn 297 Venray Busstation - Sint Anthonis Kolonel Silvertoplaan (minimaal 25 augustus 2002 t/m 8 januari 2005)
- Lijn 292 Wilbertoord Kerk - Venray Busstation (sinds 9 januari 2005)