Lijn 62 Delft, Abtswoudsepark - Aan 't Verlaat
Voormalige buslijn 62 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio | Haaglanden |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | oktober 1990 t/m 25 augustus 1994 |
Voorganger(s) | Lijn 62 |
Opvolger(s) | Lijn 62 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 62 reed van Tanthof via Buitenhof, het Westerkwartier, Station Centrum en door het Centrum naar de Bomenbuurt.
Route
Halte | ||
Delft, Abtswoudsepark | ||
Delft, Latijns-Amerikalaan | ||
Delft, Vrijheidslaan | ||
Delft, In de Hoven | ||
Delft, Diepenbrockstraat | ||
Delft, Pijperring | ||
Delft, Van der Slootsingel | ||
Delft, Chopinlaan | ||
Delft, Mozartlaan | ||
Delft, César Franckstraat | ||
Delft, Brahmslaan | ||
Delft, Revalidatiecentrum | ||
Delft, Westlandseweg | ||
Delft, Marlotlaan | ||
Delft, Buitenwatersloot | ||
Delft, Jacoba van Beierenlaan | ||
Delft, Krakeelpolderweg | ||
Delft, Station Centrum | ||
Delft, Peperstraat | ||
Delft, Markt | ||
Delft, Nieuwe Langendijk | ||
Delft, Bieslandhof | ||
Delft, Tweemolentjeskade | ||
Delft, Aan 't Verlaat | ||
Delft, Arubastraat | ||
Delft, Bankastraat | ||
Delft, Brasserskade | ||
Delft, Ypenburg | ||
Delft, Sportpark Brasserskade |
Geschiedenis
Medio oktober 1990 werd het zuidelijke eindpunt van lijn 62 in Delft verlengd naar het Abtswoudsepark. Ook bij het nieuwe eindpunt bleef een koppeling met lijn 63 bestaan.
Vanaf 31 mei 1992 ging de helft van de ritten in de daluren (grofweg tussen 09:30 - 12:30) en op zaterdag overdag na Buitenhof weer naar winkelcentrum In de Hoven rijden i.p.v. Tanthof. Daarnaast gingen alle ritten in de avonduren en op zondag via de Indische Buurt naar sportpark Brasserskade rijden en deden Aan 't Verlaat daarbij niet meer aan, dit ter vervanging van lijn 61.
Op 26 augustus 1994 kwam de verlenging van tramlijn 1 naar Delft Tanthof gereed. Het buslijnennet in Delft werd op die datum grondig gewijzigd. De nieuwe route van lijn 62 liep voortaan van het Abtswoudsepark via het Ziekenhuis, Station Centrum, het Centrum en de Bomenwijk naar Sportpark Brasserskade. In het Centrum ging de bus een lusroute rijden, heen via de Markt en terug via In de Veste. De gezamenlijke dienstregeling in combinatie met lijn 60 bleef gehandhaafd.