Lijn 22 Warten Hoofdstraat - Leeuwarden Station
Buslijn 22 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | VDL Citea, VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur (vanaf 14.20) |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 22 rijdt van Warten via Wergea en Goutum naar Leeuwarden.
Route
Halte | ||
Warten, Hoofdstraat | ||
Warten, Scheepswerf Bijlsma | ||
Wergea, Kerkbuurt | ||
Wergea, Leeuwarderweg | ||
Goutum, Manege | ||
Goutum, Yndyk | ||
Goutum, Van Emingaleane | ||
Goutum, Wite Finne | ||
Goutum, Griene Daam | ||
Goutum, It Blauwe Slot | ||
Goutum, Wetterkrite | ||
Goutum, Dobbehof | ||
Leeuwarden, Henri Dunantweg | ||
Leeuwarden, Aldlânsdyk | ||
Leeuwarden, Borniastraat | ||
Leeuwarden, Huizumerlaan | ||
Leeuwarden, Klanderij | ||
Leeuwarden, Busstation |
Geschiedenis
De lijn vindt z'n oorsprong bij de FRAM.
Sinds 1 juni 1975 reed de lijn van Leeuwarden via Warten en Garijp naar Burgum. Vanaf 3 juni 1984 werd de route ingekort tot Garijp, waarbij slechts 4x per dag gereden werd tussen Warten en Garijp. Op 3 november 1996 werd de lijn samen met lijn 53 geïntegreerd tot een nieuwe lijn 53 tussen Leeuwarden, Warten, Burgum en Dokkum. Per 30 september 1998 ging Arriva rijden in de regio Zuidoost-Friesland, daarnaast nam Arriva de VEONN geheel over. De lijn werd daarop weer ingekort tot Warten.
Vanaf 30 mei 1999 ging het vervoer in dit gedeelte van de provincie verder onder NoordNed. Op maandag t/m vrijdag overdag buiten vakantieperioden werd als vaste bus gereden, in de vakantieperioden werd tussen 9.00 en 14.00 als belbus gereden. Op zaterdagochtend werd 1x/2 uur als vaste bus gereden, op zaterdagmiddag elk uur. In de avonduren en op zondag werd altijd als belbus gereden.
Rond 2005 werd het vervoer in de gehele provincie Friesland overgenomen door Arriva, tot 31 december 2006. Op 1 januari 2007 ging de nieuwe concessie Noord- en Zuidwest-Friesland in. De lijn werd aanvankelijk met dezelfde frequenties voortgezet. Bij een dienstregelingwijziging in (vermoedelijk) april 2007 vervielen alle ritten 's avonds en weekeinde. Daarvoor in de plaats kwam Opstapper 764.
De nieuwe concessie Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog werd gewonnen door Arriva. Op 9 december 2012 ging deze van start, dit ging gepaard met het schrappen van veel lege ritten en reduceren tot spitsbus van een groot aantal lijnen. Zo ook lijn 22, voortaan ging de lijn tussen 06.00 - 09.00 en 14.00 - 18.00 (vakantieperioden: 16.00 - 18.00) rijden. Voor ritten buiten deze periode was er vervanging in de vorm van de Opstappers 740, 746 en 747.