Lijn 73 Groningen Centraal Station - Ter Apel Busstation
Voormalige buslijn 73 | |
Vervoerder(s) | GADO |
Regio's | West-Groningen, Oost-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 22 mei 1982 t/m ... |
Voorganger(s) | 3 |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 73 reed van Groningen via Hoogezand, Kielwindeweer, Bareveld, Stadskanaal en Musselkanaal naar Ter Apel.
Dienstregeling
- In de spitsuren reed een groot aantal ritten als sneldienst tussen Groningen en Stadskanaal en halteerden dan alleen in Hoogezand.
- Tussen Stadskanaal en Ter Apel werd altijd maar 1x/uur gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Emmaplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Damsterdiep | ||
Groningen, Europaweg | ||
Groningen, Groothandelscentum | ||
Groningen, Bornholmstraat/Vervoerscentrum | ||
Groningen, Gotenburgweg | ||
Waterhuizen, Wachthuisje | ||
Westerbroek, Strating | ||
Foxhol, Rengersbrug | ||
Hoogezand, Rijksweg West | ||
Hoogezand, Kerkstraat | ||
Hoogezand, Haydnlaan | ||
Hoogezand, De Vosholen | ||
Kielwindeweer, Paal 2 | ||
Kielwindeweer, Zuiderlaarderweg | ||
Bareveld, De Veenkoloniën | ||
Stadskanaal, Café Centrum | ||
Stadskanaal, Stationsbrug | ||
Stadskanaal, Onstwedderweg | ||
Stadskanaal, Esperantolaan | ||
Stadskanaal, Navolaan | ||
Stadskanaal, Raadhuisplein | ||
Stadskanaal, Busstation | ||
Stadskanaal, Olmenhage | ||
Stadskanaal, Cypressenhage | ||
Stadskanaal, Buinerbrug | ||
Stadskanaal, Oosterstraat 38 | ||
Stadskanaal, 1e Afdraai | ||
Stadskanaal, 2e Afdraai | ||
Stadskanaal, Eikenbos | ||
Musselkanaal, 4e Sluis | ||
Musselkanaal, Schoolstraat 119 | ||
Musselkanaal, Schoolstraat 122 | ||
Musselkanaal, Brug / 1e Exloërmond | ||
Musselkanaal, Sluisstraat 28 | ||
Musselkanaal, Klein Brugje | ||
Musselkanaal, Sluisstraat 101 | ||
Musselkanaal, Brug / 2e Exloërmond | ||
Musselkanaal, Kerkstraat | ||
Musselkanaal, Willem Diemerstraat | ||
Musselkanaal, IJzeren Klap | ||
Ter Apelkanaal, Café De Palm | ||
Ter Apelkanaal, Vetstukkermond | ||
Ter Apel, Nulweg | ||
Ter Apel, Industrieweg | ||
Ter Apel, Busstation |
Geschiedenis
Deze lijn is ontstaan met ingang van de GADO Dienstregeling 1982/1983 toen de oude lijn 3 vernummerd werd in lijn 73.
Er werd de gehele week een uurdienst gereden. Van maandag t/m vrijdag in de spitsrichting aangevuld tussen Groningen en Stadskanaal tot een halfuursdienst die als sneldienst reed. Een paar ritten reden door naar Musselkanaal in de middag.
In de GADO Dienstregeling 1983/1984 was de dienstregeling nog hetzelfde.
In de GADO Dienstregeling 1984/1985 de meeste ritten reden tussen Groningen en Hoogezand via de rijksweg en een aantal ritten reden via Waterhuizen. De sneldienstritten stopten allen bij de halten die aangegeven werden in de dienstregeling.
In de GADO Dienstregeling 1985/1986 afgezien van licht gewijzigde vertrektijden geen wijzigingen.
Op 1 juni 1986 werden de meeste ritten in Ter Apel gekoppeld aan lijn 16. In combinatie met de nieuwe buslijn tussen Stadskanaal en Emmen via Valthermond kon voortaan van maandag t/m vrijdag overdag en zaterdagmiddag een scheve halfuursdienst gecreëerd worden tussen Stadskanaal en Emmen.
Verder verviel op zaterdagochtend een rit Ter Apel naar Stadskanaal.