Lijn 33 Groningen Centraal Station - Surhuisterveen Torenplein
Voormalige buslijn 33 | |
Vervoerder(s) | GADO, Arriva |
Regio | West-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 29 mei 1994 t/m |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1-2x/dag |
Zaterdag | 1x/1-2 uur |
Zondag | 5x/dag |
Lijn 33 reed van Groningen via Hoogkerk, Enumatil, Niekerk, Oldekerk, Sebaldeburen, Grootegast, Doezum, Kornhorn en Opende naar Surhuisterveen. Een enkele rit ging via Zuidhorn, Zonnehuis. De eerste rit in beide richting ging van maandag t/m vrijdag van/tot Grootegast.
Route
Halte | ||
Groningen, Station NS | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, A-Kerkhof | ||
Groningen, Westerhaven | ||
Groningen, Meubelboulevard Hoendiep | ||
Groningen, Halfweg | ||
Hoogkerk, Suikerbrug | ||
Hoogkerk, Hoogkerksterbrug/Vierverlaten | ||
De Poffert, Brug | ||
Enumatil, Brug Enumatil | ||
Zuidhorn, Zonnehuis | ||
Zuidhorn, Faanerbrug | ||
Faan, Millinghaweg | ||
Niekerk, Gemeentehuis | ||
Oldekerk, School | ||
Sebaldeburen, N.H. Kerk | ||
Grootegast, De Klap | ||
Grootegast, Het Steen | ||
Grootegast, Raadhuis | ||
Grootegast, Huishuidschool | ||
Doezum, School | ||
Kornhorn, Hornhuisstraat | ||
Opende, Postkantoor | ||
Surhuisterveen, Torenplein |
Geschiedenis
In de Arriva dienstregeling 1999/2000 reed van maandag t/m vrijdag globaal gezien lijn 33 één keer per uur in beide richtingen met in de ochtendspits richting Groningen twee extra ritten en in de middag vier extra ritten richting Surhuisterveen. In de avonduren waren er een drietal ritten en werd in Zuidhorn via het Zonnehuis gereden. In de ochtend reed de eerste rit af Groningen tot Grootegast. Ook één rit in de avond reed tot Grootegast en daarna terug naar Groningen. Reizigers die verder wilden konden dan overstappen op Lijntaxi 233. In de schoolvakanties vervielen de extra tussenritten. Op zaterdag werd een frequentie gereden van eens per twee uur, ook nu reden de avondritten via het Zonnehuis in Zuidhorn. Op zondag werd niet meer gereden.
In dedienstregeling 2000/2001 werd van maandag t/m vrijdag dezelfde dienstregeling als het jaar ervoor gereden. Op zaterdag werd er voortaan 1x per uur gereden om de op zaterdag vervallen lijn 39 op te vangen. Bijna alle ritten gingen dan via het Zonnehuis rijden.