Lijn 166 Dordrecht Centraal Station - Rotterdam Zuidplein
Buslijn 166 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea |
Rijdt sinds | 1 juni 1997 |
Voorganger(s) | 166 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 166 rijdt van Dordrecht via 's-Gravendeel, Maasdam, Puttershoek, Blaaksedijk en Heinenoord naar Rotterdam.
Dienstregeling
- Op zondagavond wordt, komende vanuit Rotterdam, na Maasdam een lusroute gereden. De bussen rijden eerst rechtstreeks naar 's-Gravendeel en rijden daarna door 's-Gravendeel terug naar Maasdam. Tussen Dordrecht en 's-Gravendeel rijdt dan een taxibusje, die echter in Dordrecht via een snellere route rijdt. Deze taxibus-ritten staan nog niet in de dienstregeling.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Leerpark | ||
Dordrecht, Ziekenhuis Dordwijk | ||
Dordrecht, Kiltunnel | ||
's-Gravendeel, H. Hamerstraat | ||
's-Gravendeel, Weegje | ||
's-Gravendeel, Rotonde | ||
's-Gravendeel, Mijlweg | ||
's-Gravendeel, Maasdamseweg | ||
's-Gravendeel, H. Hamerstraat | ||
's-Gravendeel, Provincialeweg N217 | ||
Maasdam, 's-Gravendeelseweg | ||
Maasdam, Lageweg | ||
Maasdam, Gemeentehuis | ||
Puttershoek, De Grienden | ||
Puttershoek, Sportlaan | ||
Puttershoek, Kastanjelaan | ||
Puttershoek, G. de Voslaan | ||
Puttershoek, Suikerfabriek | ||
Puttershoek, De Tol | ||
Blaaksedijk, Oost | ||
Heinenoord, Mollekade | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Op 1 juni 1997 werd in Dordrecht het Driebussensysteem geïntroduceerd. Als gevolg van deze introductie werden de streekbussen ingekort tot station Dordrecht. Reizigers naar de Binnenstad konden vanaf die datum gebruik maken van de nieuwe Citybussen 20/21.
In dienstregeling 1997/1998 werd op maandag t/m zaterdag overdag een basisuurdienst gereden, met in de spitsrichting extra ritten op trajectdelen (o.a. Rotterdam - 's Gravendeel en Dordrecht - Heinenoord). In de avonduren en op zondag werd alleen 1x/uur tussen Dordrecht en Heinenoord gereden.
In de dienstregeling 2000/2001 werd in de spitsuren 1x tot 2x/uur het hele traject gereden, in combinatie met snelbus 266 werd zelfs elk kwartier gereden. In de daluren en op zaterdag werd 1x/uur gereden, zodat in combinatie met snelbus 266 elk half uur gereden werd tussen Dordrecht en Maasdam. In de avonduren en op zondagmiddag werd 1x/uur gereden tussen Dordrecht en Heinenoord, op zondagochtend werd echter kortstondig 1x per 2 uur gereden.
In de dienstregeling 2005 werd op maandag t/m vrijdag buiten vakantieperioden 1x/uur het hele traject gereden en 2x/uur tussen Heinenoord en 's Gravendeel. In vakantieperioden en op zaterdag overdag werd slechts 1x/uur het hele traject gereden. In de avonduren en op zondag werd 1x/uur gereden tussen Dordrecht en Heinenoord Busstation. In combinatie met lijn 266 werd op maandag t/m zaterdag overdag een halfuurdienst gereden.
Nieuwe concessie (2008)
Op 1 januari 2008 ging de concessie Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee over naar Arriva, die het in de zomer van 2007 gewonnen had op basis van uitbreiding van de dienstregeling en inzet van nachtbussen.
In de daluren, middagspits en op zaterdag overdag werd de frequentie verhoogd naar 2x/uur tussen Dordrecht en Maasdam door het overnemen van lijn 266. In Dordrecht ging de lijn voortaan via het Leerpark en Dordwijk Ziekenhuis rijden en niet ten laatste werd de frequentie op zondagochtend verhoogd naar 1x/uur i.p.v. de voormalige 1x per 2 uur.
op 25 januari 2015 werden alle kort-trajectritten tot Maasdam doorgetrokken naar Heinenoord, omdat lijn 167 op deze momenten niet meer via Puttershoek ging rijden. Daarentegen verviel het traject Heinenoord - Rotterdam op zondag helemaal.
Nieuwe concessie (2016)
Op 13 december 2015 ging de volgende concessie Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee van start. Deze was na de aanbestedingsronde gewonnen door Connexxion, waardoor zij weer terugkeerde in één van haar ontstaansgebieden. Naast de introductie van het R-net werden diverse andere wijzigingen doorgevoerd.
Deze lijn bleef grotendeels ongewijzigd; alleen in de daluren en op zaterdag werd de frequentie over het hele traject verhoogd naar een halfuursdienst. In de avonduren en op zondag ging de lijn voortaan ook verder rijden naar Rotterdam, maar op zondagavond werd de verbinding tussen Rotterdam en Dordrecht echter geknipt in 's-Gravendeel.