Lijn 172 Kudelstaart Bilderdammerweg - Landsmeer Vogelwikkestraat
Voormalige buslijn 172 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Berkhof Duvedec, Den Oudsten Alliance |
Periode | ... t/m 10 december 2005 |
Opvolger(s) | lijn 172 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 172 reed van Kudelstaart via Aalsmeer, Bovenkerk, Amstelveen en Amsterdam naar Landsmeer.
Route
Route tussen Amstelveen Sportlaan en Aalsmeer Zwarteweg is niet compleet.
Halte | ||
Kudelstaart, Bilderdammerweg | ||
Kudelstaart, Calslagen Bancken | ||
Kudelstaart, Gravin Aleidstraat | ||
Kudelstaart, Schweitzerstraat | ||
Kudelstaart, Einsteinstraat | ||
Kudelstaart, Sportpark | ||
Kudelstaart, Legmeerdijk | ||
Aalsmeer, Mozartlaan | ||
Aalsmeer, Gluckstraat | ||
Aalsmeer, Dreef | ||
Aalsmeer, Zwarteweg | ||
Aalsmeer, Gloxiniastraat | ||
Aalsmeer, Hortensiaplein | ||
Aalsmeer, Gloxiniastraat | ||
Aalsmeer, Zwarteweg | ||
Aalsmeer, VBA/Hoofdingang | ||
Amstelveen, Westwijkplein | ||
Amstelveen, Sportlaan | ||
Amstelveen, Dr. Plesmansingel | ||
Amstelveen, Kiosk | ||
Amstelveen, Busstation | ||
Amstelveen, Heemraadschapslaan | ||
Amstelveen, Kruiskerk | ||
Amstelveen, Dijkgravenlaan | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Van Nijenrodeweg | ||
Amstelveen, Koenenkade | ||
Amsterdam, De Boelelaan/VU Ziekenhuis | ||
Amsterdam, Amstelveenseweg | ||
Amsterdam, IJsbaanpad | ||
Amsterdam, Stadionplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Valeriusplein | ||
Amsterdam, Emmastraat | ||
Amsterdam, J. Obrechtstraat | ||
Amsterdam, Museumplein | ||
Amsterdam, Hobbemastraat | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Raamplein | ||
Amsterdam, Raamplein | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Marnixstraat/Rozengracht | ||
Amsterdam, Westermarkt | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Nieuwezijds Kolk | ||
Amsterdam, Centraal Station/Prins Hendrikplantsoen | ||
Amsterdam, CS/Open Havenfront | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Amsterdam, Mosplein | ||
Amsterdam, Sneeuwbalstraat | ||
Amsterdam, Pinksterbloemstraat | ||
Amsterdam, Barkpad | ||
Amsterdam, Fluitschipstraat | ||
Amsterdam, Boven IJ Ziekenhuis | ||
Amsterdam, Banneplein | ||
Amsterdam, Kadoelenpad | ||
Amsterdam, Stentorstraat | ||
Amsterdam, Kadoelenweg 86 | ||
Landsmeer, Luyendijk | ||
Landsmeer, Van Beekstraat | ||
Landsmeer, Raadhuisstraat | ||
Landsmeer, Roerdompstraat | ||
Landsmeer, Goudpluvier | ||
Landsmeer, Fuutstraat | ||
Landsmeer, Zwanebloemweg | ||
Landsmeer, Dotterbloemstraat | ||
Landsmeer, Noordeinde 122 | ||
Landsmeer, Varenstraat | ||
Landsmeer, Vogelwikkestraat |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op een onbekend moment werd de route verlegd van Bovenkerk naar Amstelveen Westwijk.
In de dienstregeling 1999/2000 werd van maandag t/m vrijdag overdag 2x/uur gereden van Aalsmeer Hortensiaplein tot Landsmeer. In de avonduren en het weekeinde werd 1x/uur het hele traject gereden.
Op 13 januari 2002 werd de frequentie van maandag t/m vrijdag overdag verhoogd naar 4x/uur en op overige tijdstippen naar 2x/uur, dit door het vervallen van lijn 171 tussen Amstelveen en Landsmeer. Het overgebleven trajectdeel van laatstgenoemde lijn bleef gedurende de stille uren wel gekoppeld aan deze lijn.
In de dienstregeling 2004 verscheen een zomervariant via de Camping in het Amsterdamsebos. Deze variant werd echter alleen in de richting Aalsmeer gereden om 10:00 en 12:30 2x/uur gereden. Mogelijk verviel deze variant weer in de dienstregeling 2006.
Vanaf 12 december 2004 werd de helft van de ritten tussen Amsterdam en Landsmeer van maandag t/m vrijdag overgeheveld naar de nieuwe lijn 173 die 2x/uur een snellere route tussen Amsterdam en Landsmeer ging rijden, zonder Amsterdam-Noord aan te doen. De dienstregeling in de avonduren en het weekeinde bleef ongewijzigd.
Op 11 december 2005 ging de nieuwe concessie Waterland in, die was gewonnen door Arriva. Het traject tussen Amsterdam en Landsmeer werd op die datum overgenomen door de aangepaste lijn 93. Tussen Amsterdam en Kudelstaart bleef Lijn 172 rijden met dezelfde frequenties als voorheen.
Voormalige route(s)
Voormalige route via Camping
Halte | ||
Amstelveen, Sportlaan | ||
Aalsmeer, Camping Amsterdamse Bos | ||
Aalsmeer, VBA/Hoofdingang |
Voormalige route via Bovenkerk
Halte | ||
Aalsmeer, Zwarteweg | ||
Aalsmeer, J.C. Mensinglaan | ||
Aalsmeer, Spoorlaan | ||
Aalsmeer, Seringenpark | ||
Aalsmeer, Stommeerkade | ||
Aalsmeer, Middenweg | ||
Aalsmeer, Aalsmeerderweg 142 | ||
Aalsmeer, Machineweg | ||
Aalsmeer, Julianalaan | ||
Aalsmeer, Kerkweg | ||
Aalsmeer, 377/Kammeraad | ||
Aalsmeer, 417/Kolk | ||
Aalsmeer, Aalsmeerderweg 481 | ||
Bovenkerk, Zetterij/Legmeerdijk | ||
Bovenkerk, Zwarte Pad | ||
Bovenkerk, P. Brouwerslaan/Noorddammerdijk | ||
Amstelveen, Maalderij | ||
Amstelveen, Wimbledonpark | ||
Amstelveen, Sportlaan |