Lijn 4 Oostburg Ziekenhuis - Sluis Walplein
Voormalige buslijn 4 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Concessie | Zeeuws-Vlaanderen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter, Mercedes-Benz O408, Den Oudsten B88 |
Periode | - |
Frequenties
| |
Spits | 2x/dag |
Dal | 2x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 3x/dag |
Zondag | 3x/dag |
Lijn 4 reed van Oostburg via Zuidzande, Cadzand en Retranchement naar Sluis.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Oostburg, Ziekenhuis | ||
Oostburg, Gemeentehuis | ||
Zuidzande, Markt | ||
Cadzand, Dorp | ||
Cadzand, Boulevard De Wielingen | ||
Cadzand, Gemaal | ||
Cadzand, Het Zwin | ||
Retranchement, Zwinstraat | ||
Sluis, Hoogstraat | ||
Sluis, Walplein |
Geschiedenis
Lijn 4 rijdt al in decennia op het westelijk deel van Zeeuws-Vlaanderen op de as Oostburg - Sluis.
In de 80'er jaren bestond nog een uurdienst over het hele traject, maar dit werd almaar verder afgezwakt tot slechts 2 à 3 ritten per richting (in ieder geval in de dienstregeling 1995/1996).
Op 30 mei 1999 ging de ZWN (samen met NZH, Midnet en Oostnet) op in Connexxion. De dienstregeling bleef vermoedelijk ongewijzigd.
Met de overgang van de concessie Zeeuws-Vlaanderen naar Veolia Transport werd de lijn opgewaardeerd tot een lusverbinding vanuit Oostburg in 2 richtingen. Een lus linksom via Cadzand, Sluis, Aardenburg en een lus rechtsom in tegenstelde richting.