Lijn 23 Drachten Ziekenhuis - Leeuwarden Autobusstation
Voormalige buslijn 23 | |
Vervoerder(s) | FRAM (1981 - 1995), VEONN (1996) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 augustus 1981 t/m 3 november 1996 |
Voorganger(s) | 3 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 23 reed van Drachten via Rottevalle, Boelenslaan, Houtigehage, Surhuisterveen, Harkema, Drogeham, Noardergum en Hurdegaryp naar Leeuwarden.
Dienstregeling
- In de ochtendspits was er een rit die begon in Surhuisterveen en via Surhuizum en Augustinusga ging naar Drogeham ipv Harkema. In de middag waren er tussenritten die reden van Leeuwarden naar Surhuisterveen die reden dan via Augustinusga en Surhuizum en niet via Harkema.
Route
Halte | ||
Drachten, Ziekenhuis | ||
Drachten, M.L. Kingsingel | ||
Drachten, Bertilla/De Warren | ||
Drachten, van Knobelsdorffplein | ||
Drachten, Noorderbuurt | ||
Drachten, Busstation | ||
Drachten, Folgeren | ||
Rottevalle, Muldersplein | ||
Houtigehage, Buorren | ||
Boelenslaan, Spekloane | ||
Surhuisterveen, Blauhûs | ||
Surhuisterveen, Nieuw Ophuis | ||
Surhuisterveen, Havenstraat | ||
Surhuisterveen, Torenplein | ||
Surhuisterveen, Schuilingalaan | ||
Surhuisterveen, Mr. Klokmanstraat | ||
Surhuisterveen, Van Duinenstraat | ||
Surhuisterveen, Zwitserlaan | ||
Surhuisterveen, Wielewaal | ||
Surhuisterveen, Nije Jirden | ||
Harkema, Feartswal | ||
Harkema, Bauwe Harkemastrjitte | ||
Harkema, Betonwei | ||
Surhuisterveen, Kortwoude | ||
Surhuizum, It Sud | ||
Surhuizum, Bartemerwei | ||
Surhuizum, It Noard | ||
Augustinusga, WB van der Kooiwei | ||
Augustinusga, Driesprong | ||
Drogeham, Centrum | ||
Kootstertille, Mounestrjitte | ||
Jistrum, Buurtlaan | ||
Kootstertille, De Koaten | ||
Kootstermolen, Koostermolen | ||
Kootstertille, Harstewei | ||
Kootstertille, Opper Kooten | ||
Jistrum, Wyldpaed | ||
Noordbergum, Toutenburg | ||
Noordbergum, Ypeylaan | ||
Quatrebras, Quatrebras | ||
Hardegarijp, Langedyk | ||
Hardegarijp, Hotel Hardegarijp | ||
Hardegarijp, Stationsweg | ||
Zwartewegsend, Zwartewegsend | ||
Leeuwarden, Anemoonstraat | ||
Leeuwarden, De Bleek | ||
Leeuwarden, Koepelkerk | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Station |
Geschiedenis
Op 2 augustus 1981 werd bij de FRAM de Mobilofoon in gebruik genomen. Hierbij werden diverse lijnnummers opgehoogd, zodat geen dubbelingen meer in het lijnennet waren en de lijnen enigszins gegroepeerd werden per regio. Het oude lijnnummer 3 werd op die datum vernummerd naar lijn 23. Met uitzondering van licht verschoven vertrek- en aankomsttijden, bleven de route en dienstregeling ongewijzigd gehandhaafd.