Lijn 115 Amsterdam Centraal Station - Monnickendam Swaensborch
Voormalige buslijn 115 | |
Vervoerder(s) | NZH, Connexxion, Arriva |
Concessie | Waterland |
Regio | Zaanstreek-Waterland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten Alliance, Berkhof Duvedec, Scania Omnilink, Mercedes-Benz Citaro G, VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 31 mei 1981 t/m 10 december 2011 |
Frequenties
| |
Spits | 2-8x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 115 reed van Amsterdam rechtstreeks naar Monnickendam.
Bij de halte Nieuwpoortslaan werd alvast Amsterdam CS op de lijnfilm gezet, zodat passagiers voor Amsterdam op de ronde door Monnickendam alvast in konden stappen.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Broek in Waterland, Dorp | ||
Monnickendam, Nieuwpoortslaan | ||
Monnickendam, Ringshemmen | ||
Monnickendam, Ooster Ee | ||
Monnickendam, Pierebaan | ||
Monnickendam, Grote Kerk | ||
Monnickendam, Swaensborch |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werd de oude lijn 102 vernummerd naar 115 om doubleures in de lijnnummering te voorkomen. De lijn ging op maandag t/m vrijdag overdag een basishalfuurdienst rijden, in de spitsuren zelfs elk kwartier.
In de dienstregeling 1997/1998 werd in de ochtendspits 3x naar Monnickendam gereden en werd 4x tot 6x/uur naar Amsterdam gereden. In de middagspits werd 2x tot 4x/uur in beide richtingen gereden. Tijdens de vakantieperioden werd in de ochtendspits 3x/uur naar Amsterdam gereden en in de middagspits 2x/uur naar Monnickendam.
In de dienstregeling 1999/2000 werd alleen op maandag t/m vrijdag in de (brede) spitsuren gereden. 's Ochtends 6x/uur naar Amsterdam en niet terug en 's middags 4x/uur in beide richtingen. Aan de randen van de spitsuren werd slechts 2x/uur gereden.