Lijn 158 Veghel Busstation - 's-Hertogenbosch Centraal Station
Buslijn 158 | |
Vervoerder(s) | Bravo (Arriva) |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 158 rijdt van Veghel via Heeswijk-Dinther, Middelrode, Berlicum en Rosmalen naar 's-Hertogenbosch.
Route
Halte | ||
Veghel, Busstation (ma t/m vr 1x/uur gekoppeld aan lijn 155) | ||
Veghel, Bolkenplein | ||
Veghel, Stationsstraat | ||
Veghel, Gasthuisstraat | ||
Veghel, Middegaal | ||
Heeswijk-Dinther, Hazelberg | ||
Heeswijk-Dinther, Hoog Beugt | ||
Heeswijk-Dinther, Berg en Dalseweg | ||
Heeswijk-Dinther, Laag Beugt | ||
Heeswijk-Dinther, Den Dolvert | ||
Heeswijk-Dinther, Edmundus van Dintherstraat | ||
Heeswijk-Dinther, Sint Servatiusstraat | ||
Heeswijk-Dinther, Plein 1969 | ||
Heeswijk-Dinther, Monseigneur van Oorschotstraat | ||
Heeswijk-Dinther, Hoofdstraat | ||
Heeswijk-Dinther, Gouverneursweg | ||
Heeswijk-Dinther, Kasteel Heeswijk | ||
Middelrode, Haffertsestraat | ||
Middelrode, Brugstraat | ||
Berlicum, Milrooijseweg | ||
Berlicum, Westakkers | ||
Berlicum, Sassenheimseweg | ||
Berlicum, Mercuriusplein | ||
Berlicum, Hoogstraat | ||
Berlicum, Raadhuisplein | ||
Berlicum, Hasseltsedijk | ||
Rosmalen, Coudewater | ||
Rosmalen, Graafsebaan | ||
Rosmalen, Industriestraat | ||
's-Hertogenbosch, Tweeberg | ||
's-Hertogenbosch, Hintham | ||
's-Hertogenbosch, Goudenregenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Stadion | ||
's-Hertogenbosch, Aartshertogenlaan | ||
's-Hertogenbosch, Baden Powellstraat | ||
's-Hertogenbosch, Orthenseweg | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de BBA. Tot 1978 reed deze lijn van 's-Hertogenbosch naar Helmond. Op 1 oktober 1978 werd het trajectdeel Veghel - Helmond afgestaan aan Zuidooster. Lijn 58 bleef rijden tussen 's-Hertogenbosch en Veghel. Deze werd op een onbekende datum, vermoedelijk 23 mei 1982, omgenummerd naar 158.
In de dienstregeling 1986/1987 werd van maandag t/m vrijdag overdag elk half uur gereden en op overige tijdstippen elk uur. In de ochtendspits reed één extra rit van Veghel naar 's-Hertogenbosch.
In de dienstregeling 1998/1999 werd in de ochtendspits 4x/uur naar 's-Hertogenbosch gereden, in tegenovergestelde richting 2x/uur. In de daluren, de middagspits en zaterdag overdag werd eveneens 2x/uur gereden. In de avonduren en op zondag slechts 1x/uur. Tijdens vakantieperioden werd alleen in de spitsuren 2x/uur gereden, op alle overige momenten werd dan 1x/uur gereden.
Vanaf 14 december 2008 ging deze lijn in Veghel van maandag t/m vrijdag overdag 1x per uur verder rijden als lijn 25 richting Gemert en Helmond. In omgekeerde richting reed de bus bij aankomst in Veghel door als lijn 158 richting 's-Hertogenbosch. Voorts werden tijdens de stillere uren de aansluitingen in Veghel verbeterd, zodat snellere reismogelijkheden ontstonden richting Uden en Eindhoven.
Aangezien er een afname van reizigers was in de middagspits, kwam de extra rit van 15:17 vanaf 08 januari 2012 vanuit 's-Hertogenbosch, Centraal Station naar Veghel, Busstation te vervallen.
Op 14 december 2014 werd de oude concessie Oost-Brabant samengevoegd met de concessies Meierij en Midden-Brabant tot een nieuwe concessie Oost-Brabant. Deze was na de aanbesteding gewonnen door Arriva.
De frequentie in de spitsuren werd gedeeltelijk verhoogd naar 4x/uur, maar in de daluren tijdens de vakanties juist verlaagd.