Lijn 30 Hardenberg Station - Hoogeveen Station
Buslijn 30 | |
Vervoerder(s) | RRReis (Keolis Nederland) |
Concessie | IJssel-Vecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | BYD K9UB |
Rijdt sinds | 4 september 2005 |
Voorganger(s) | 80 |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Avond (weekend) | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 30 rijdt van Hardenberg via Heemserveen, Lutten, Slagharen, Kerkenveld, Zuideropgaande en Hollandscheveld naar Hoogeveen.
Dienstregeling
- In de ochtendspits buiten de vakanties rijdt een toegevoegde rit van Hoogeveen Meester Cramerweg P+R naar Hardenberg Station.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie IJssel-Vecht is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,08 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,71. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
OVpayIn de concessie IJssel-Vecht kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||||||||
Wagenverkoop | |||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
Hardenberg, Station | ||
Hardenberg, Waterinkschool | ||
Hardenberg, Centrum | ||
Hardenberg, Gemeentehuis | ||
Hardenberg, Molenplein | ||
Heemserveen, Haarmolen | ||
Heemserveen, Middenweg | ||
Heemserveen, Roelofsmulderweg | ||
Heemserveen, Elfde Wijk | ||
Lutten, Viaduct | ||
Lutten, Centrum | ||
Slagharen, Attractiepark | ||
Slagharen, Centrum | ||
Slagharen, Vergouwlaan | ||
Slagharen, Witmanweg | ||
Slagharen, Herenstraat 108 | ||
Slagharen, Schuineslootweg | ||
Kerkenveld, Hoogeveenseweg 11 | ||
Kerkenveld, Braambergerweg | ||
Kerkenveld, Hoogeveenseweg 33 | ||
Kerkenveld, Riegshoogtendijk 3 | ||
Kerkenveld, Ritmeesterweg | ||
Kerkenveld, Gedempte Wijde Wijk | ||
Kerkenveld, Riegshoogtendijk | ||
Zuideropgaande, Schooldijkje | ||
Zuideropgaande, Carstensdijk | ||
Zuideropgaande, Jan Wintersdijkje | ||
Hollandscheveld, Riegshoogtendijk | ||
Hollandscheveld, 't Hoekje | ||
Hollandscheveld, Opgaande 71 | ||
Hollandscheveld, Buitenvaart | ||
Hoogeveen, Meester Cramerweg P+R | ||
Hoogeveen, Buizerdlaan | ||
Hoogeveen, Valkenlaan | ||
Hoogeveen, Wolfsbosstraat | ||
Hoogeveen, 't Haagje | ||
Hoogeveen, Tamboerpassage | ||
Hoogeveen, Willemskade | ||
Hoogeveen, Brinkstraat | ||
Hoogeveen, Station |
Geschiedenis
Op 4 september 2005 ging de eerste concessie in Noordoost-Overijssel en Zuidwest-Drenthe van start, die na de aanbesteding was gewonnen door Connexxion en hierbij werd, met name in Drenthe, de dienstregeling flink aangepast en verbeterd.
De voormalige lijn 80 (Almelo - Hoogeveen) werd daarbij geknipt in Hardenberg. Het traject tussen Hardenberg en Hoogeveen ging voortaan rijden als lijn 30. Nieuw was dat de frequentie van maandag t/m vrijdag overdag werd verhoogd naar een halfuursdienst en voortaan rijdt deze lijn op zondag ook 1x per uur in beide richtingen. Op zaterdag en zondag kwamen vanwege de geringere bezetting de ritten na circa 19:00 te vervallen.
Op 29 augustus 2010 werd de Concessie Noordoost-Overijssel, Zuidwest-Drenthe en Zwolle geïntegreerd in de nieuwe concessie Midden Overijssel, waarbij Syntus het vervoer overnam van Connexxion. Op deze lijn waren geen grote wijzigingen.
Op 11 december 2016 werd de route in Hoogeveen gewijzigd, waarbij een aantal haltes kwamen te vervallen. De halte Hardenberg Clara Feyoenaheem werd voortaan alleen nog doordeweeks overdag aangedaan. Bovendien werden de haltes Schoolstraat en Meester Cramerweg/Buizerdlaan hernoemd in Tamboerpassage respectievelijk Buizerdlaan.
Halte | ||
Hoogeveen, Wolfsbosstraat | ||
Hoogeveen, Kanaalweg | ||
Hoogeveen, Kanaalweg/Linthorst Homanstraat | ||
Hoogeveen, Grote Kerkstraat | ||
Hoogeveen, Schoolstraat |
Op 26 februari 2017 werd de halte Brinkstraat/Centrum hernoemd naar Brinkstraat. Tevens verviel de halte Heemserveen Kroondijk.
Op 15 december 2019 werd in het weekend een extra late rit tussen Hoogeveen en Slagharen aan de dienstregeling toegevoegd.
Op 13 december 2020 ging de twee jaar durende noodconcessie voor de regio IJssel-Vecht van start. Het vervoer in de regio werd voortaan door Keolis Nederland onder de merknaam RRReis verzorgd. Lijn 30 ging ook doordeweeks niet langer een rondje via de halte Clara Feyoenaheem in Hardenberg rijden. Tevens werd in de ochtendspits een toegevoegde rit van Hoogeveen naar Hardenberg aan de dienstregeling toegevoegd.
Halte | ||
Hardenberg, Molenplein | ||
Hardenberg, Rheezerweg | ||
Hardenberg, Meteoorlaan | ||
Hardenberg, Clara Feyoenaheem | ||
Hardenberg, Meteoorlaan | ||
Hardenberg, Rheezerweg | ||
Heemserveen, Haarmolen |