FRAM Dienstregeling 1990/1991
Lijnennet
Belangrijkste wijzigingen
Hierop worden andere routes gereden: de lijnen zijn opgesplitst in twee delen. Van een deel zijn rechtstreekse verbindingen naar Leeuwarden (lijn 24) geschapen.
Voortaan gaan alle ritten tot en met Garijp i.p.v. Wartena.
Er zijn nieuwe ritten ingelegd die rijden via Augustinusga en Surhuizum.
Deze sneldienst rijdt niet meer via Opeinde en Nijega, maar vanaf Drachten rechtstreeks over de provinciale weg naar Leeuwarden.
Dit is een nieuwe lijn die van Franeker via Welsrijp naar Winsum rijdt.
Het eindpunt van deze lijn is verlegd van Huins naar Winsum provinciale weg. Aldaar kunt u overstappen op lijn 92 naar Leeuwarden en omgekeerd. De bus van lijn 33 rijdt als lijn 32 door naar Franeker en omgekeerd.
Dit is een nieuwe sneldienst van Lauwersoog-Anjum-Dokkum-Leeuwarden vv. en stopt niet op tussengelegen halten. Hiermee wordt de rijtijd op genoemd traject aanmerkelijk korter.
Deze lijn rijdt voortaan vanaf Leeuwarden niet verder dan Dokkum en terug. Het traject van/naar Oostmahoren is overgenomen door lijn 63. De plaatsen Morra en Lioessens worden eveneens niet meer bediend door lijn 51, maar door belbus 52.
Op deze lijn worden voortaan zowel vaste ritten als belbusritten uitgevoerd. Voor de laatste ritten geldt, dat u voor vervoer als regel telefonisch een aanvraag moet doen. Het gebied waarin deze lijn rijdt is uitgebreid met de plaatsen Morra en Lioessens.
In de ochtendspits wordt een extra rit naar Bergum (v. 7.13) toegevoegd, met aansluiting op lijn 62 naar Leeuwarden. 's Middags bestaat deze aansluiting in omgekeerde richting.
Op maandag t/m vrijdag is tussen 14.00 en 18.00 een aantal ritten toegevoegd, waardoor 4x/uur gereden wordt. In het ochtenddal zijn echter ritten vervallen.
De lijn (Wanswerd-Birdaard-Leeuwarden) is opgeheven. De verbinding wordt vanaf nu verzorgd door een nieuwe lijn 57 met als route Leeuwarden - Rijperkerk - Giekerk - Moleneind - Roodkerk - Oenkerk - Birdaard - Wanswerd. De dorpen Wijns en Lekkum worden niet meer bediend, het alternatief is de taxi.
Deze lijn rijdt van 29 september 1990 t/m 14 april 1991. Op maandag t/m vrijdag 's ochtends en op zaterdagmiddag is één extra retourrit toegevoegd.
Deze nieuwe lijn neemt het traject Wanswerd - Biraard over van lijn 55 en het traject Leeuwarden - Roodkerk van lijn 60. In Steenendam wordt aansluiting geboden op lijn 51 richting Leeuwarden en meestal ook richting Dokkum.
Deze lijn rijdt van 22 oktober 1990 t/m 29 maart 1991. 's Ochtends rijdt de bus in de richting Dokkum via de route van buurtbus 105. 's Middags rijdt de bus 3x rechtstreeks van Birdaard naar Dokkum.
Deze lijn wordt opgeheven. Rijperkerk, Moleneind en Roodkerk worden voortaan bediend door lijn 57. Driesum en Wouterswoude worden voortaan bediend door lijn 61.
De route van deze lijn is ingrijpend aangepast: ook Westergeest en Driesum worden nu aangedaan.
In de avonduren rijdt de bus verder naar Leeuwarden. Reizigers hoeven niet meer over te stappen in Bergum.
De route via Oostrum vervalt, daarvoor in de plaats rijdt de bus nu via Metslawier. Reizigers vanuit Oostum maken gebruik van de buurtbus.
Sneldienst Groningen-Drachten-Heerenveen-Emmeloord wijzigd in lijn 100. Door Drachten wordt een snellere en kortere route gereden.
Sommige ritten gaan van en tot Zevenhuizen rijden.
Het lijngedeelte Zevenhuizen-Roden komt te vervallen.
Deze lijn komt in de plaats van lijn 80. De route is uitgebreid Joure (halteplaats bij de rotonde) en Lelystad. De route in Drachten is veel korter geworden (besparing in reistijd 12 minuten per richting).