Lijn 573 Soest Station Zuid - Blaricum Tergooi Ziekenhuis
Buurtbuslijn 573 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Buurtbus |
Vereniging | BBVS |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 21, 73 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 573 rijdt van Soest via Baarn en Eemnes naar Blaricum.
Dienstregeling
- Van maandag tot en met vrijdag is de laatste rit geknipt in Baarn, doorgaande reizigers kunnen bij het ziekenhuis overstappen.
Tariefinformatie |
Reizen op saldoIn de concessie Provincie Utrecht is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. Op deze buurtbus geldt niet het reguliere kilometertarief maar een vaste prijs per rit. OVpayIn de concessie Provincie Utrecht kan OVpay op alle reguliere lijnen gebruikt worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. |
KaartsoortenWagenverkoopVoorverkoop |
Abonnementen |
Route
Halte | ||
Soest, Station Soest-Zuid | ||
Soest, Eigendomweg | ||
Soest, Varenstraat | ||
Soest, Veenbesstraat | ||
Soest, Speenkruidstraat | ||
Soest, Vrijheidsweg | ||
Soest, Dorresteinweg | ||
Soest, Belvedereweg | ||
Soest, Beckeringhstraat | ||
Soest, Soestdijk Noord | ||
Soest, Colenso | ||
Soest, Paleis Soestdijk | ||
Baarn, Luitenant Generaal van Heutszlaan | ||
Baarn, Station | ||
Baarn, Ziekenhuis Meander | ||
Baarn, Plataanlaan | ||
Baarn, Professor Fockema Andreaelaan | ||
Baarn, Drakenburgerweg | ||
Baarn, Oude Amsterdamsestraatweg | ||
Eemnes, 't Zwaantje | ||
Eemnes, Eemnes Binnen | ||
Eemnes, Seldenrijkweg | ||
Eemnes, Wakkerendijk 110 | ||
Eemnes, Rooms Katholieke School | ||
Eemnes, Raadhuislaan | ||
Eemnes, Braadkamp | ||
Eemnes, Wezenboom | ||
Eemnes, Pijpestrootje | ||
Eemnes, BEL-kantoor | ||
Blaricum, Ziekenhuis Tergooi |
Geschiedenis
Met ingang van 11 december 2016 nam Syntus het vervoer over in de provincie Utrecht en werd lijn 73 omgezet in buurtbus 573. Enerzijds werd de lijn via de route van lijn 21 naar Soest Zuid doorgetrokken, anderzijds werd de lijn naar Blaricum verlengd. In Baarn werd de route licht aangepast.
Per 9 december 2018 werd de laatste rit op maandag tot en met vrijdag in Baarn geknipt, doorgaande reizigers konden bij het ziekenhuis overstappen. De laatste rit naar Blaricum ging daar voortaan doorrijden tot het Tergooi Ziekenhuis.
Vanaf medio maart 2020 werd als gevolg van de corona-pandemie geruime tijd niet gereden, wel werd vanaf 30 augustus 2020 het traject tussen Baarn en Eemnes weer bediend door de tijdelijke lijn 573 met een grote bus. Op 3 januari 2021 werd in Soest de halte Paleis Soestdijk toegevoegd, de buurtbus reed vooralsnog echter nog niet. Ingaande 15 maart 2021 kwam de tijdelijk vervangende bus als gevolg van de corona-maatregelen te vervallen en ging deze buurtbus weer normaal rijden.