Lijn 41 Heerenveen Heerehage - Balk Garage
Voormalige buslijn 41 | |
Vervoerder(s) | FRAM |
Regio | Zuidwest-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 1976 t/m 1 juni 1991 |
Opvolger(s) | 41, 95 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 41 reed van Heerenveen via Oudehaske, Haskerhorne, Joure, Scharsterbrug, St. Nicolaasga, Spannenburg, Tjerkgaast, Sloten en Wijckel naar Balk.
Dienstregeling
- Het traject tussen het Station en Heerenhage werd alleen van maandag t/m zaterdag overdag enkele malen gereden.
Route
Halte | ||
Heerenveen, Heerehage | ||
Heerenveen, Wielen | ||
Heerenveen, Fluessen | ||
Heerenveen, Zwette | ||
Heerenveen, Coornhertstate | ||
Heerenveen, De Valk | ||
Heerenveen, De Munt | ||
Heerenveen, Blauwgras | ||
Heerenveen, Ratelaar | ||
Heerenveen, Burgemeester Kuperusplein | ||
Heerenveen, van Kleffenslaan | ||
Heerenveen, Gemeentehuis | ||
Heerenveen, Station | ||
Heerenveen, Trekschuit | ||
Heerenveen, Nijehaske | ||
Oudehaske, Groene Kruis | ||
Oudehaske, Toel | ||
Oudehaske, Badweg | ||
Oudehaske, Camping | ||
Oudehaske, Yn de Delte | ||
Haskerhorne, Haskerhorne | ||
Joure, De Ekers | ||
Joure, Rotonde | ||
Joure, Koningin Wilheminastraat | ||
Joure, Scheen | ||
Joure, Prins Bernardlaan | ||
Joure, Zuiderveldstraat | ||
Scharsterbrug, Roazebosk | ||
Scharsterbrug, Sintelweg | ||
Scharsterbrug, Pompstraat | ||
Scharsterbrug, Schoolstraat | ||
Scharsterbrug, Scharren | ||
Sint Nicolaasga, Heidedyk | ||
Huis ter Heide, Huis ter Heide | ||
Sint Nicolaasga, De Rijlst | ||
Sint Nicolaasga, Wilheminaoord | ||
Sint Nicolaasga, Centrum | ||
Sint Nicolaasga, Groenendal | ||
Noed, Noed | ||
Spannenburg, Busstation | ||
Tjerkgaast, Tjerkgaast | ||
Tjerkgaast, Kleingaast | ||
Sloten, Spanjaardsdijk | ||
Sloten, Sloten | ||
Sloten, Christelijke Basisschool | ||
Wijckel, Jeen Hornstraweg | ||
Wijckel, Du Tourstraat | ||
Wijckel, Unrest | ||
Wijckel, Bargebeck | ||
Balk, Meerzicht | ||
Balk, Gemeentehuis | ||
Balk, Talmahiem | ||
Balk, Van Swinderenstraat | ||
Balk, Garage |
Geschiedenis
Het verloop van deze lijn is onbekend.
Op 18 november 1979 werden in de spitsuren enkele ritten aan de dienstregeling toegevoegd, zodat gedeeltelijk een halfuursdienst werd gereden.
Op 2 juni 1991 werd het stadstraject naar De Greiden in Heerenveen overgenomen door lijn 95, die hier met dezelfde frequenties als voorheen naar toe ging rijden. Ook kwam de route via Oudehaske te vervallen, de bus reed voortaan rechtstreeks via de Rijksweg. In laatstgenoemde geval was lijn 95 eveneens het alternatief, alleen 's avonds na 22:00 bleef deze lijn 'wel' via Oudehaske rijden. Op het overgebleven traject bleef lijn 41 vrijwel ongewijzigd rijden.