Lijn 136 Ouddorp Bernhardweg - Rotterdam Zuidplein
Buslijn 136 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 0-4x/uur |
Spits (vakantie) | 0-2x/uur |
Dal | 0-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 0-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 136 rijdt van Ouddorp via Goedereede, Stellendam, Melissant, Dirksland, Sommelsdijk, Middelharnis, Oude Tonge en de A29 naar Rotterdam.
Tussen Ouddorp en Stellendam wordt uitsluitend in de avonduren en op zondag gereden, daarbuiten maken reizigers op dat trajectdeel gebruik van lijn 104 of lijn 139.
In de spitsuren wordt tussen Oude Tonge en Rotterdam 4x/uur gereden, maar niet in de vakantieperioden.
In de ochtendspits rijdt één rit van lijn 169 vanaf Numansdorp verder naar Middelharnis (met afwijkende route) onder dit lijnnummer en op zaterdagavond laat vertrekt om 23:55 één rit vanaf de Victoriahal in Dirksland.
Route
Halte | ||
Ouddorp, Bernhardweg | ||
Ouddorp, Hofdijksweg | ||
Ouddorp, Hoge Pad | ||
Ouddorp, Station | ||
Ouddorp, Kerkhoek | ||
Goedereede, Vissersweg | ||
Stellendam, Busstation | ||
Stellendam, Dorp | ||
Melissant, Tunneltje | ||
Dirksland, Staakweg | ||
↑ | Dirksland, Victoriahal | |
Dirksland, Ziekenhuis | ||
Dirksland, Schelpenpad | ||
Sommelsdijk, Krakeelstraat | ||
↑ | Middelharnis, Centrum | |
Middelharnis, Gemeentehuis | ||
Sommelsdijk, Koningin Julianaweg | ||
Sommelsdijk, Dorpsweg | ||
Nieuwe-Tonge, Provincialeweg N215 | ||
Oude-Tonge, Busstation | ||
Oude-Tonge, Stationsweg | ||
Achthuizen, N59 Schaapsweg | ||
Numansdorp, Rijksweg A29 | ||
↑ | Numansdorp, Viaduct A29 | |
Rotterdam, Vaanweg | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de ZWN.
In de dienstregeling 1995/1996 werd van maandag t/m vrijdag overdag elk halfuur gereden tussen Ouddorp en Oude Tonge en vanaf daar 1x/uur naar Rotterdam. Tussen 10.00 en 12.00 en op zaterdag overdag werd alleen tussen Dirksland en Oude Tonge elk halfuur gereden en elk uur op de rest van het traject. Op zondag werd toen 1x per 2 uur gereden, met 's middags en 's avonds elk uur een extra rit van Dirksland naar Rotterdam.
In de dienstregeling 1997/1998 werd op zondag vanaf 13:15 in beide richtingen 1x/uur gereden.
Op 30 mei 1999 ging de ZWN op in het nieuw ontstane Connexxion, tezamen met NZH, Oostnet en Midnet. Op die datum werd een snelle routevariant ingevoerd voor enkele spitsritten via de N215, die daardoor niet via Stellendam reden.
In de dienstregeling 1999/2000 werd inmiddels ook op zaterdag overdag een halfuurdienst gereden tussen Oude Tonge en Stellendam, naar Rotterdam werd nog steeds slechts 1x/uur gereden. In de spitsuren reden extra ritten tussen Middelharnis en Ouddorp of Oude Tonge en Rotterdam. In de avonduren en op zondag gold een gehalveerde frequentie ten opzichte van de doordeweekse dienstregeling.