Lijn 172 Kudelstaart Bilderdammerweg - Landsmeer Vogelwikkestraat
Voormalige buslijn 172 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Berkhof Duvedec, Den Oudsten Alliance |
Periode | ... t/m 10 december 2005 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 172 reed van Kudelstaart via Aalsmeer, Bovenkerk, Amstelveen en Amsterdam naar Landsmeer.
Route
Halte | ||
Kudelstaart, Bilderdammerweg | ||
Kudelstaart, Calslagen Bancken | ||
Kudelstaart, Gravin Aleidstraat | ||
Kudelstaart, Schweitzerstraat | ||
Kudelstaart, Einsteinstraat | ||
Kudelstaart, Sportpark | ||
Kudelstaart, Legmeerdijk | ||
Aalsmeer, Mozartlaan | ||
Aalsmeer, Gluckstraat | ||
Aalsmeer, Dreef | ||
Aalsmeer, Zwarteweg | ||
Aalsmeer, Gloxiniastraat | ||
Aalsmeer, Hortensiaplein | ||
Aalsmeer, Gloxiniastraat | ||
Aalsmeer, J.C. Mensinglaan | ||
Aalsmeer, Spoorlaan | ||
Aalsmeer, Seringenpark | ||
Aalsmeer, Stommeerkade | ||
Aalsmeer, Middenweg | ||
Aalsmeer, Aalsmeerderweg 142 | ||
Aalsmeer, Machineweg | ||
Aalsmeer, Julianalaan | ||
Aalsmeer, Kerkweg | ||
Aalsmeer, 377 / Kammeraad | ||
Aalsmeer, 417 / Kolk | ||
Aalsmeer, Aalsmeerderweg 481 | ||
Bovenkerk, Zetterij / Legmeerdijk | ||
Bovenkerk, Zwarte Pad | ||
Bovenkerk, P. Brouwerslaan / Noorddammerdijk | ||
Amstelveen, Maalderij | ||
Amstelveen, Wimbledonpark | ||
Amstelveen, Sportlaan | ||
Amstelveen, Dr. Plesmansingel | ||
Amstelveen, Kiosk | ||
Amstelveen, Busstation | ||
Amstelveen, Heemraadschapslaan | ||
Amstelveen, Kruiskerk | ||
Amstelveen, Dijkgravenlaan | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, Kalfjeslaan / Amstelv. Weg | ||
Amstelveen, Van Nijenrodeweg | ||
Amstelveen, Koenenkade | ||
Amsterdam, De Boelelaan / VU Ziekenhuis | ||
Amsterdam, Amstelveenseweg | ||
Amsterdam, IJsbaanpad | ||
Amsterdam, Stadionplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Valeriusplein | ||
Amsterdam, Emmastraat | ||
Amsterdam, J. Obrechtstraat | ||
Amsterdam, Museumplein | ||
Amsterdam, Hobbemastraat | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Raamplein | ||
Amsterdam, Raamplein | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Marnixstraat / Rozengracht | ||
Amsterdam, Westermarkt | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Nieuwezijds Kolk | ||
Amsterdam, Centraal Station / Prins Hendrikplein | ||
Amsterdam, CS / Open Havenfront | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Amsterdam, Mosplein | ||
Amsterdam, Sneeuwbalstraat | ||
Amsterdam, Pinksterbloemstraat | ||
Amsterdam, Barkpad | ||
Amsterdam, Fluitschipstraat | ||
Amsterdam, Boven IJ Ziekenhuis | ||
Amsterdam, Banneplein | ||
Amsterdam, Kadoelenpad | ||
Amsterdam, Stentorstraat | ||
Amsterdam, Kadoelenweg 86 | ||
Landsmeer, Luyendijk | ||
Landsmeer, Van Beekstraat | ||
Landsmeer, Raadhuisstraat | ||
Landsmeer, Roerdompstraat | ||
Landsmeer, Goudpluvier | ||
Landsmeer, Fuutstraat | ||
Landsmeer, Zwanebloemweg | ||
Landsmeer, Dotterbloemstraat | ||
Landsmeer, Noordeinde 122 | ||
Landsmeer, Varenstraat | ||
Landsmeer, Vogelwikkestraat |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1999/2000 werd van maandag t/m vrijdag overdag 2x/uur gereden van Aalsmeer Hortensiaplein tot Landsmeer. In de avonduren en het weekeinde werd 1x/uur het hele traject gereden.
Op 13 januari 2002 werd de frequentie van maandag t/m vrijdag overdag verhoogd naar 4x/uur en op overige tijdstippen naar 2x/uur, dit door het vervallen van lijn 171 tussen Amstelveen en Landsmeer. Het overgebleven trajectdeel van laatstgenoemde lijn bleef gedurende de stille uren wel gekoppeld aan deze lijn.
In de dienstregeling 2005 werd inmiddels van maandag t/m vrijdag in de spits- en daluren en op zaterdag overdag 2x/uur van Kudelstaart naar Landsmeer en 2x/uur van Aalsmeer tot Amsterdam Centraal gereden, deze ritten reden in Amsterdam verder als de snellere lijn 173 naar Landsmeer.
In de avonduren en op zondag reed lijn 172 1x/uur de gehele route van Kudelstaart naar Landsmeer en 1x/uur van Amstelveen naar Landsmeer, deze ritten kwamen dan als lijn 171 in Amstelveen aan.
Op 11 december 2005 ging de nieuwe concessie Waterland in, die was gewonnen door Arriva. Het traject tussen Amsterdam en Landsmeer werd op die datum overgenomen door de aangepaste lijn 93. Tussen Amsterdam en Kudelstaart bleef Lijn 172 rijden met dezelfde frequenties als voorheen.