Midnet Dienstregeling Almere/'t Gooi 1995/1996
De dienstregeling 1995/1996 voor de regio Almere en 't Gooi van Midnet liep van 28 mei 1995 t/m 1 juni 1996.
Inhoud
Lijnennet
Wijzigingen per 28 mei 1995
Algemeen
- Op de stadsdienst Soest wordt eveneens een zomerdienstregeling geïntroduceerd; hierbij vervalt lijn 71 helemaal en gaat lijn 70 een andere route rijden. De lijnen 73 en 74 rijden een ingekorte route en keren op elkaar bij station Soestdijk.
Lijnnummerwijzigingen
- In de regio Utrecht wijzigen wederom een flink aantal lijnnummers, zodat geen dubbele lijnen meer bestaan.
Oude Lijnnummer | Nieuwe Lijnnummer | Route |
---|---|---|
97 | 297 | Huizen - Blaricum - Utrecht |
112 | 75 | Soest - Baarn - Bunschoten |
115 | 79/79S | Barneveld - Leusden - Amersfoort |
116 | 76 | Amersfoort - Bunschoten-Spakenburg |
117 | 77 | Amersfoort - Leusden |
118 | 78 | Amersfoort - Leusden |
Wijzigingen per lijn
- Lijn 3 (Hilversum - Blaricum): De eerste twee ritten richting Hilversum beginnen niet meer bij Gooi-Noord, maar bij station Naarden-Bussum. De vertrek- en aankomsttijden verschuiven met enkele minuten voor een goede aansluiting op lijn 136 in Bussum. De laatste rit vanaf Gooi-Noord vertrekt voortaan om 20:06.
- Lijn 4 (Stadsdienst Hilversum): De eerste rit vanaf de Zuiderhof vervalt, voor de weinige reizigers komt geen alternatief.
- Lijn 7 (Stadsdienst Hilversum): Onder dit lijnnummer rijdt in de daluren 3x per uur een kleiner busje vanaf het station via de Kerkbrink naar het Raadhuis en terug.
- Lijn 70 (Hilversum - Amersfoort): Op koopavonden, doorgaans op donderdag, gaat deze lijn tussen Amersfoort en Soest Nijverheidsweg elk half uur rijden.
- Lijn 74 (Soestdijk - Soest): In de ochtendspits rijdt een extra rit richting Soestdijk om 06:30.
- Lijn 75 (Soest - Bunschoten-Spakenburg): De rit van 14:42 vanuit Bunschoten wordt geschrapt.
- Lijn 79s (Amersfoort - Barneveld): Onder dit lijnnummer wordt alleen nog in de ochtendspits richting Amersfoort gereden, in de middagspits in beide richtingen en op zondag. Deze ritten stoppen onderweg maar op een beperkt aantal haltes, om zo een sneldienstkarakter te benadrukken.
- Lijn 79 (Woudenberg - Barneveld): Deze lijn rijdt in de ochtendspits richting Barneveld en in de daluren en op zaterdag in beide richtingen. Reizigers richting Amersfoort kunnen op deze tijdstippen in Leusden overstappen op de lijnen 77 of 78.
- Lijn 122 (Hilversum - Loenen): De nog overgebleven ritten op zondag komen nu te vervallen.
- Lijn 130 (Weesp - Nigtevecht): Op zaterdag gaat deze lijn voortaan met 8-persoonsbusjes rijden; tussen circa 13:30 en 17:30 wordt de frequentie in beide richtingen verhoogd naar 1x per uur.
- Lijn 131 (Naarden - Bussum): Op zaterdag gaat deze lijn voortaan met 8-persoonsbusjes rijden en voorts wordt de frequentie dan verhoogd naar een halfuursdienst.
- Lijn 135 (Utrecht - Blaricum): Vanaf Huizen wordt de route van maandag t/m zaterdag doorgetrokken naar de nieuwe Carpoolplaats in Blaricum langs de A27, op zondag blijft het eindpunt Huizen Busstation.
- Lijn 137 (Hilversum - Amsterdam Zuidoost): In Amsterdam Zuidoost wordt het begin-/eindpunt verlegd naar het Holendrechtstation, zoals ook al voor 1989 het geval was.
- Lijn 153 (Weesp - Muiden): Het traject tussen Muiden en Muiderberg vervalt, doorgaande reizigers stappen voortaan over op lijn 136. Op zaterdag gaat deze lijn voortaan met 8-persoonsbusjes rijden; tussen circa 15:00 en 18:30 wordt de frequentie in beide richtingen verhoogd naar 1x per uur.
- Lijn 214 (Almere Stad - Schiphol Oost): Deze lijn rijdt vanaf Almere Stad via de Kruidenwijk en de Stedenwijk naar Amstelveen en Schiphol. In de zomervakantie begint deze lijn echter in Almere Buiten als vervanging van lijn 216.
- Lijn 215 (Schiphol Oost - Almere Buiten): Ter verduidelijking van de reiziger worden de drie verschillende routes allemaal ondergebracht bij een ander lijnnummer. Deze lijn rijdt voortaan vanaf Almere Buiten via de Markerkant, Almere Centrum en de Stedenwijk naar Amstelveen en Schiphol.
- Lijn 216 (Schiphol Oost - Almere Buiten): Deze lijn rijdt vanaf Almere Buiten via de Landgoederenbuurt, Parkwijk en de Stedenwijk naar Amstelveen en Schiphol. Tijdens de zomervakantie rijdt deze lijn niet en begint lijn 214 als vervanging in Almere Buiten.
Wijziging per 1 september 1995
- Lijn 134S (Huizen - Hilversum): Onder dit lijnnummer rijdt in de ochtendspits 4x per uur een snelbus van Huizen naar Hilversum; in Huizen begint deze lijn op het Prins Bernhardplein, maar rijdt niet via de Bovenmaat.
Wijziging per 1 oktober 1995
- Lijn 1 (Stadsdienst Almere): De vertrek- en aankomsttijden wijzigen.
- Lijn 2 (Stadsdienst Almere): Deze nieuwe lijn rijdt van maandag t/m vrijdag overdag elk half uur tussen Almere Muziekwijk en Almere Haven. In de ochtendspits, buiten schoolvakanties, rijden twee extra ritten.
- Lijn 5 (Stadsdienst Almere): Het traject tussen busstation 't Oor en Muziekwijk vervalt en wordt overgenomen door lijn 2. Laatstgenoemde lijn is bij de Muziekwijk gekoppeld aan deze lijn, zodat een doorgaande reis mogelijk blijft. In de daluren gaat deze lijn over het hele traject elk kwartier rijden en op zaterdag overdag en 's avonds tot circa 20:30 wordt de frequentie eveneens verhoogd naar een kwartierdienst.
- Lijn 3 (Stadsdienst Almere): In de daluren vervallen de ritten tussen station Centrum en De Vaart; reizigers van/naar De Vaart kunnen voortaan via station Buiten reizen met de nieuwe lijn 9.
- Lijn 9 (Stadsdienst Almere): Onder dit lijnnummer rijdt in de daluren een nieuwe buslijn tussen bedrijventerrein De Vaart en Almere Buiten, zodat het bedrijventerrein ook buiten de spitsuren bereikbaar wordt. In de spitsuren blijft lijn 3 naar De Vaart rijden. De meeste ritten van deze buslijn worden met een 8-persoonsbusje gereden en op verzoek kan de bus ook van de route afwijken.
- Lijn 157 (Amsterdam - Almere Haven): Deze lijn wordt uitgebreid naar een volledige daglijn en gaat voortaan de hele week rijden tussen Amsterdam en Almere. In de ochtendspits rijden alle ritten richting Almere via de Gooisekant en in de middagspits rijdt elk half uur een rit richting Amsterdam via de Gooisekant.
- Lijn 159: Onder dit lijnnummer rijdt in de spitsuren een nieuwe buslijn tussen Almere en Huizen.