Lijn 35 Helmond Station - Lieshout Gemeentehuis
Voormalige belbuslijn 35 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | Buxi |
Materieel | Onbekend |
Periode | 27 mei 1990 t/m onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 35 is een voormalige Buxi van Helmond naar Lieshout via Stiphout, Croy en Aarle-Rixtel.
Voormalige route op 14 juli 1991
Halte | ||
Helmond, Station | ||
Helmond, Kasteeltraverse | ||
Helmond, Europaweg | ||
Helmond, Ziekenhuis | ||
Helmond, Pres. Rooseveltlaan | ||
Helmond, Hortsedijk | ||
Stiphout, Dorpsstraat | ||
Stiphout, Kerk | ||
Stiphout, v.d. Weidenstraat | ||
Stiphout, Rootakker | ||
Aarle-Rixtel, Croy | ||
Aarle-Rixtel, Jansenstraat | ||
Aarle-Rixtel, de Aar | ||
Aarle-Rixtel, Bosscheweg | ||
Aarle-Rixtel, Mariaweg | ||
Aarle-Rixtel, Dorpsstraat | ||
Aarle-Rixtel, Gemeentehuis | ||
Aarle-Rixtel, Lieshoutseweg | ||
Aarle-Rixtel, Aarleseweg | ||
Lieshout, St. Servaasplein | ||
Lieshout, Gemeentehuis |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1989/1990 reed lijn 19 nog op dit traject en reed in Helmond via het Ziekenhuis.
Lijn 35 reed voor het eerst op 27 mei 1990 en nam toen de bediening Helmond - Aarle-Rixtel - Lieshout over van lijn 19. Lijn 35 was een zogenaamde Buxi, een nieuwe busformule van Zuidooster, waarbij zwakke lijnen voortaan gereden werden met 8-persoonsbusjes. Het aantal ritten verhoogd, lijn 19 reed alleen op werkdagen en na de ochtendspits tot de vroege middag niet. Lijn 35 ging overdag altijd 1x per uur rijden.
Tussen Helmond en Stiphout reed lijn 35 samen met lijn 36. Later werd de lijn omgezet naar de nieuwe Lijntaxi-formule en reed als lijn 535 tussen Aarle-Rixtel en Lieshout. De lijn ging ook in de avonduren en het weekend rijden. Lijntaxi's waren belbussen en moesten derhalve telefonisch gereserveerd worden.
Het is onbekend wanneer de verbinding naar Helmond is vervallen, misschien was dit al ten tijde van lijn 35. Tussen Aarle-Rixtel en Helmond reed al lijn 25.