Lijn 166 Dordrecht Centraal Station - Rotterdam Zuidplein
Buslijn 166 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 166 rijdt van station Dordrecht via het Leerpark, Ziekenhuis Dordwijk, 's-Gravendeel, Maasdam, Puttershoek, Blaaksedijk en busstation Heinenoord naar Metrostation Zuidplein in Rotterdam.
Op maandag t/m vrijdag tussen 09.20 en 18.20 en op zaterdag overdag rijdt de helft van de ritten niet verder dan halte Lageweg in Maasdam, waar dan kan worden overgestapt op lijn 167 naar Rotterdam. Op zondag overdag wordt maar 1x per 2 uur gereden tussen Heinenoord en Rotterdam. In de avonduren rijden alle ritten tot Heinenoord Busstation.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Leerpark | ||
Dordrecht, Ziekenhuis Dordwijk | ||
Dordrecht, Kiltunnel | ||
's-Gravendeel, H. Hamerstraat | ||
's-Gravendeel, Weegje | ||
's-Gravendeel, Rotonde | ||
's-Gravendeel, Mijlweg | ||
's-Gravendeel, Maasdamseweg | ||
Maasdam, 's-Gravendeelseweg | ||
Maasdam, Lageweg | ||
Maasdam, Gemeentehuis | ||
Puttershoek, De Grienden | ||
Puttershoek, Sportlaan | ||
Puttershoek, Kastanjelaan | ||
Puttershoek, G. de Voslaan | ||
Puttershoek, Suikerfabriek | ||
Puttershoek, De Tol | ||
Blaaksedijk, Oost | ||
Heinenoord, Mollekade | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Op 1 juni 1997 werd in Dordrecht het Driebussensysteem geïntroduceerd. Als gevolg van deze introductie werden de streekbussen ingekort tot station Dordrecht. Reizigers naar de Binnenstad konden vanaf die datum gebruik maken van de Citybussen 20/21.
In dienstregeling 1997/1998 werd op maandag t/m zaterdag overdag een basisuurdienst gereden, met in de spitsrichting extra ritten op trajectdelen (o.a. Rotterdam - 's Gravendeel en Dordrecht - Heinenoord). In de avonduren en op zondag werd alleen 1x/uur tussen Dordrecht en Heinenoord gereden.
In de dienstregeling 2005 werd op maandag t/m vrijdag buiten vakantieperioden 1x/uur het hele traject gereden en 2x/uur tussen Heinenoord en 's Gravendeel. In vakantieperioden en op zaterdag overdag werd slechts 1x/uur het hele traject gereden. In de avonduren en op zondag werd 1x/uur gereden tussen Dordrecht en Heinenoord Busstation. In combinatie met lijn 266 werd op maandag t/m zaterdag overdag een halfuurdienst gereden.