Lijn 153 Lieshout Gemeentehuis - Boerdonk Kerk
Voormalige buslijn 153 | |
Vervoerder(s) | Hermes, Zuidooster |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | t/m 4 januari 2003 |
Frequenties
| |
Spits | 1x per 2 uur |
Dal | 1x per 2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2 ritten |
Zaterdag (vakantie) | reed niet (alleen zomer-) |
Zondag | reed niet |
Lijn 153 is een voormalige buurtbus van Lieshout naar Boerdonk via Mariahout, Zondveld, Zijtaart, Veghel, Erp en Keldonk.
Deze buurtbus reed in de jaren 80 reeds bij Zuidooster als Buurtbus D. Op onbekende datum kreeg deze het lijnnummer 153. Ook verviel op onbekende datum in de jaren 90 vóór 30 mei 1999 de route tussen Keldonk en Grmert; op een lijnnetkaart van 1997/1998 is te zien dat de lijn vanuit Boerdonk nog doorreed naar Gemert.
Tot 25 augustus 2002 reed deze bus bij Hermes. Op die datum ging de concessie Oost-Brabant naar BBA. Het is onbekend of BBA ook vanaf die datum de dienst ging verzorgen. Op 5 januari 2003 vernummerde BBA de lijn naar 253.
In de dienstregeling t/m 4 januari 2003 reed lijn 153 een zeer onregelmatige dienst. Richting Boerdonk reed in de middag 1 rit tot Veghel, Watersteeg om een half uur later door te rijden naar Boerdonk. Richting Lieshout werd een rit "gebroken" in Veghel, Watersteeg (ochtend) en Erp, Schansoord (middag). Ruwweg reed lijn 153 1x per 2 uur. De haltes Markt en Ziekenhuis werden ooit dubbel aangedaan door een doorgaande rit. Komende vanaf het busstation reden de ritten uit beide richting eerst naar de halte Watersteeg en via het Ziekenhuis en Markt terug. Alleen de gebroken ritten reden vanaf het busstation via Markt en Ziekenhuis naar Watersteeg.
Op zaterdagen reden twee ritten vanaf Boerdonk naar Lieshout. Vanaf Lieshout reed 1 gebroken rit naar Boerdonk en een doorgaande rit tot Erp.
Route
Onderstaand is de situatie in ieder geval tussen 30 mei 1999 en 4 januari 2003
Halte | ||
Lieshout, Gemeentehuis | ||
Lieshout, Schutsstraat | ||
Mariahout, Ginderdoor | ||
Mariahout, School | ||
Zondveld, Huize Zondveld | ||
Zondveld, Zondveld | ||
Zijtaart, Kerk | ||
Veghel, Blauwe Kei | ||
Veghel, Busstation | ||
Veghel, Markt | ||
Veghel, Ziekenhuis | ||
Veghel, De Watersteeg | ||
Veghel, Ziekenhuis | ||
Veghel, Markt | ||
Veghel, Busstation | ||
Veghel, Blauwe Kei | ||
Veghel, Trompstraat | ||
Veghel, Van Speijkstraat | ||
Veghel, Heuvel | ||
Erp, Pompstation | ||
Erp, Schansoord | ||
Erp, Simeonshof | ||
Erp, Kerkstraat | ||
Erp, Hoogstraat | ||
Keldonk, De Roost | ||
Keldonk, Kerk | ||
Keldonk, Trentweg | ||
Boerdonk, Boerdonksedijk | ||
Boerdonk, Kerk |
Wijzigingen per jaar
2003: Per 5 januari 2003 werd deze lijn omgenummerd naar lijn 253. Een van de stilstanden in Erp verviel.
1999: Per 30 mei 1999 is de situatie gelijk aan bovenstaande route, in ieder geval volgens de lijnennetkaart.