Dienstregeling concessie Rivierenland 2009
De dienstregeling 2009 van de concessie Rivierenland liep van 4 januari 2009 t/m 12 december 2010.
Vervoerder Arriva maakte bij de streeklijnen onderscheid tussen het "snellijnen" en "regiolijnen". De snellijnen waren verbindende lijnen en vormden de ruggengraat. Zij hadden gestrekte, snellere routes en minder haltes, waardoor de snelheid hoger lag. Deze reden zeven dagen per week van 's ochtends tot 's avonds laat en hogere frequenties: maandag t/m zaterdag overdag een halfuursdienst, daarbuiten een uurdienst. Deze bussen werden met grote lagevloersbussen uitgevoerd. De regiolijnen vormden het ontsluitend net en bedienden meer haltes, waardoor de reistijd hoger lag. De frequenties en tijdstippen waarop gereden werd konden aangepast worden aan de vraag. Ook het materieel kon op de vraag worden aangepast.
Inhoud
Lijnennet
Wijzigingen per lijn
Ten opzichte van de dienstregeling 2008 waren de volgende lijnen gewijzigd:
- Lijn 41 Eck en Wiel - Culemborg: deze lijn werd vernummerd naar 641 om het karakter van scholierenlijn te benadrukken.
- Lijn 42 Tiel - Druten: rijtijd werd uitgebreid om de dienstregeling betrouwbaarder te maken.
- Lijn 44 Tiel - Rhenen: rijtijden werden aangepast vanwege veelvuldige vertraging. Zoelen werd alleen nog op afroep aangedaan.
- Lijn 45 Tiel - Wageningen: in de spits kwamen extra ritten. Enkele rijtijden werd aangepast wegens veelvuldige vertraging. Er kwam een aparte vakantiedienstregeling.
- Lijn 46 Tiel - Nieuwegein: er kwam een extra vroege rit van Culemborg naar Tiel.
- Lijn 47 Gorinchem - Geldermalsen: vertrektijden in Geldermalsen werden gewijzigd voor een betere aansluiting op de trein.
- Lijn 48 Waardenburg - Tiel: deze lijn werd vernummerd naar 648 om het karakter van scholierenlijn te benadrukken.
- Lijn 50 Rumpt - Culemborg: deze lijn werd vernummerd naar 650 om het karakter van scholierenlijn te benadrukken. De route werd vanuit Rumpt verlengd naar Leerdam.
- Lijn 164/165 's-Hertogenbosch - Druten: een aantal spitsritten van lijn 165 gaan als nieuwe sneldienst 164 gereden worden. Deze krijgt een snellere route waardoor de reistijd korter wordt. De route van lijn 165 blijft ongewijzigd.
- Lijn 166 's-Hertogenbosch - Well: deze lijn gaat op maandag t/m vrijdag ook tussen de spits rijden tussen 's-Hertogenbosch en Hedel.
- Lijn 248 Tiel - Zaltbommel: enkele vertrektijden wijzigen. De laatste rit uit Tiel rijdt vanaf Passewaaij alleen nog op verzoek voor uitstappers door richting Waardenburg.
- Lijn 266 Zaltbommel - Eethen: wegens het geringe aantal reizigers gaan de meeste ritten tussen Wijk en Aalburg en Eethen alleen nog op verzoek rijden.
- Lijn 267 Zaltbommel - Ammerzoden: in Ammerzoden wordt het eindpunt verlegd naar de Schokkerstraat. Hoenzadriel wordt in de route opgenomen.
- Lijn 268 Zaltbommel - Almkerk: de route tussen Andel en Almerk vervalt. In plaats hiervan rijdt deze lijn vanaf Andel naar Giessen, welk al geschampt werd. De vertrektijden worden in beide richtingen een half uur verschoven om samen met lijn 266 een halfuursdienst te bieden op het traject Zaltbommel - Bruchem. De rijtijden worden aangepast wegens vele snelheidsbeperkende maatregelen op de route.