Dienstregeling Regio Eindhoven 1984/1985
De dienstregeling Regio Eindhoven 1984/1985 was geldig van 3 juni 1984 t/m 1 juni 1985.. Het gebied omvat de regio Zuidoost-Brabant.
In het gebied waren verschillende vervoerders actief. Elke vervoerder bracht zijn eigen dienstregelingen busboekje uit.
- Streeklijnen in de Peel werden verzorgd door Zuidooster. (Zuidooster dienstregeling 1984/1985).
- Streeklijnen in de Kempen werden verzorgd door EMA. (EMA dienstregeling 1984/1985).
- Streeklijnen richting de Meierij en Reusel werden verzorgd door BBA. (BBA Dienstregeling 1984/1985).
- Stadsdienst Eindhoven werd verzorgd door OVE.
- Stadsdienst Helmond werd verzorgd door Zuidooster. (Zuidooster dienstregeling 1984/1985).
Lijnennet
Lijnnetkaart
Onderstaande afbeelding toont het lijnennet van Eindhoven in 1984. Bekijk de afbeelding op groter formaat door er op te klikken. 500px
Wijzigingen per lijn
Het is onbekend welke wijzigingen hebben plaatsgevonden dit jaar. Enkele lijnen waren in 1979 nog onderdeel van het streeknet van Zuidooster.
- Lijn 1: Heesterakker - Veldhoven: deze lijn was opgeheven. Het traject station - Veldhoven was naar lijn 2 gegaan. De bediening van Heesterakker - station was naar de lijnen 10/11 gegaan.
- Lijn 2: De Tempel - Geldrop: lijn 2 reed vanaf station voortaan naar Genderbeemd en niet langer naar Geldrop. De bediening van station - Geldrop was naar de lijnen 10/11 gegaan.
- Lijn 2: De Tempel - Genderbeemd: reed voortaan het traject De Tempel - station - Genderbeemd.
- Lijn 7: Floraplein - Oirschot Kazerne: deze lijn reed als lijn 8 en reed verder naar het St. Josephziekenhuis.
- Lijn 8: Oirschot Kazerne - Eindhoven St. Josephziekenhuis: de voormalige lijn 7 reed als lijn 8.
- Lijn 10: Eindhoven - Best: deze lijn was opgeheven. BBA bediende het traject Eindhoven - Best vier keer per uur met de lijnen 141, 142 en 154.
- Lijn 10: Heesterakker - Geldrop: deze lijn had de bediening Heesterakker - station overgenomen van lijn 1 en het traject station - Geldrop van lijn 2.
- Lijn 11: Heesterakker - Veldhoven: deze lijn reed niet langer naar Veldhoven maar naar Geldrop en Nuenen. De bediening van Veldhoven was naar lijn 2 gegaan.
- Lijn 11: Heesterakker - Nuenen: lijn 11 reed voortaan de route Heesterakker - Station - Geldrop - Nuenen.