Lijn 17 Apeldoorn, Station - Sprenkelaar (2008-2012)
Voormalige buslijn 17 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport (2008 - 2010) Syntus (2010 - 2012) |
Concessies | Veluwe (2011-2020), Veluwe (2005-2010) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Apeldoorn |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador (Syntus) Optare Solo (Syntus) Volvo 7700 (Veolia Transport) |
Periode | 14 december 2008 t/m 8 december 2012 |
Voorganger(s) | 7 |
Opvolger(s) | 17 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur (vanaf 14:00) |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | reed niet |
Koopzondag | 2x/uur (Voor Sinterklaas en Kerst) |
Lijn 17 reed van het Station via het Centrum en De Mheen naar de Sprenkelaar.
Dienstregeling
- Samen met lijn 7 werd er een kwartiersdienst geboden tussen het Station en de Sprenkelaar.
Route
Halte | ||
Apeldoorn, Busstation/NS | ||
Apeldoorn, Markt | ||
Apeldoorn, Brug Deventerstraat | ||
Apeldoorn, Julianakerk | ||
Apeldoorn, Welgelegenbrug | ||
Apeldoorn, Dianalaan | ||
Apeldoorn, Auroralaan | ||
Apeldoorn, De Tol | ||
Apeldoorn, Kruizemuntstraat | ||
Apeldoorn, Winkelcentrum De Mheen | ||
Apeldoorn, Georg Hegelstraat | ||
Apeldoorn, Aristotelesstraat | ||
Apeldoorn, Kinderboerderij Laag Buurlo | ||
Apeldoorn, Schopenhauerstraat | ||
Apeldoorn, De Spinozastraat |
Geschiedenis
Op 14 december 2008 is deze lijn ontstaan toen lijn 7 werd verlengd naar Zuidbroek. Als gevolg daarvan werden er de extra spitsritten onder lijnnummer 17 toegevoegd, zodat een kwartiersdienst ontstond.
Op 25 maart 2012 werd de route naar Sprenkelaar gewijzigd. Er werd niet langer via de Deventerstraat gereden, maar via de route van lijn 7 via het winkelcentrum De Mheen. Daarnaast werd op de terugweg niet langer via het centrum gereden, maar via Welgelegen.
Op 9 december 2012 werd de Stadsdienst van Apeldoorn geheel opnieuw opgezet. De lijnen 7 en lijn 17 reden samen een kwartierdienst naar de Sprenkelaar. Toen lijn 7 geknipt werd op het busstation en de alternatieve lijnen 8 en 9 niet via de Sprenkelaar naar Zuidbroek gingen rijden, werd de frequentie in de spits en zaterdags van 2 naar 4x/uur verhoogd. Ook werd er vanaf dat moment zondags gereden met lijn 17.
Voormalige route (t/m 25 maart 2012)
Halte | ||
Apeldoorn, Busstation/NS | ||
Apeldoorn, Kanaalstraat | ||
Apeldoorn, Markt | ||
Apeldoorn, Brug Deventerstraat | ||
Apeldoorn, Julianakerk | ||
Apeldoorn, De Tol/Deventerstraat | ||
Apeldoorn, Top Naeffstraat | ||
Apeldoorn, Messenfabriek | ||
Apeldoorn, Kalmoesstraat | ||
Apeldoorn, Georg Hegelstraat |
- Pagina's met dubbele sjabloonparameters
- Voormalige lijn 17
- Voormalige buslijnen
- Concessie Veluwe (2011-2020) (voormalige lijnen)
- Concessie Veluwe (2005-2010) (voormalige lijnen)
- Stadsdienst Apeldoorn (voormalige lijnen)
- Pagina's met onjuiste bestandskoppelingen
- Plaats Apeldoorn
- Station Apeldoorn
- Apeldoorn Marktplein