Lijn 6 Nijmegen, Station Dukenburg - Neerbosch-Oost
Buslijn 6 | |
Vervoerder(s) | Novio |
Concessie | KAN zuid |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Berkhof Jonckheer, DO Alliance B96 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur (4x/uur in vakantie) |
Dal | 6x/uur (4x/uur in vakantie) |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 4-6x/uur |
Zondag | 2-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 6 is een stadsbus in Nijmegen die vanaf station Nijmegen Dukenburg via het centrale station naar Neerbosch-Oost gaat. Enkele toegevoegde ritten aan het begin van de avond en op zondag beginnen echter te Hatert.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Brabantse Poort | ||
Nijmegen, Zwanenveld 10e straat | ||
Nijmegen, Zwanenveld 12e straat | ||
Nijmegen, Lankforst 16e straat | ||
Nijmegen, Lankforst 14e straat | ||
Nijmegen, De Orangerie | ||
Nijmegen, Malvert 13e straat | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg | ||
Nijmegen, Couwenbergstraat | ||
Nijmegen, Hatert-Delsenhof | ||
Nijmegen, Middachtenstraat | ||
Nijmegen, Thorbeckestraat | ||
Nijmegen, v.d. Duyn van Maasdamstraat | ||
Nijmegen, Grootstal | ||
Nijmegen, Edisonstraat | ||
Nijmegen, Archimedesstraat | ||
Nijmegen, Sint Jacobslaan/Heiweg | ||
Nijmegen, Beemdstraat | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Tandheelkunde | ||
Nijmegen, UMC Sint Radboud | ||
Nijmegen, Sint Annamolen | ||
Nijmegen, Groenestraat | ||
Nijmegen, Spoorkuil | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Tunnelweg | ||
Nijmegen, 2e Oude Heselaan | ||
Nijmegen, Fuchiastraat | ||
Nijmegen, Molenweg / Wolfkuilseweg | ||
Nijmegen, Vuurdoornstraat | ||
Nijmegen, Paul Krugerstraat | ||
Nijmegen, Rosa de Limastraat | ||
Nijmegen, Aubadestraat | ||
Nijmegen, Winkelcentrum | ||
Nijmegen, Notenhout | ||
Nijmegen, Nocturnestraat | ||
Nijmegen, Polkastraat |
Geschiedenis lijn 6
Vanaf 5 januari 2003 reed lijn 6 in een kwartierdienst vanaf de Brabantse Poort via Dukenburg-Oost en Hatert naar het Centraal Station en Plein 1944. Twee ritten per uur gingen op het station over in lijn 7, de andere twee reden naar Plein 1944 en keerden daar om als lijn 6 terug naar de Brabantse Poort te rijden.
Op 12 december 2004 veranderde de dienstregeling ingrijpend. Sindsdien rijdt lijn 6 tussen de Brabantse Poort en Neerbosch-Oost (Polkastraat). Hierbij nam lijn 6 delen over van de oude lijn 4 en de oude lijn 5. De route van Brabantse Poort naar Centraal Station nagenoeg ongewijzigd. Alleen in de Malvert werd de route verlegd. Lijn 6 reed niet langer via Malvert 13e straat maar via de halte Van Apelterenweg/Malvert en de Doekenborg. Bij de halte Doekenborg was een aansluiting mogelijk voor reizigers van lijn 2 vanuit Tolhuis en Meijhorst richting het Radboudziekenhuis. Vanaf 10 december 2006 ging de bus in de Malvert weer via zijn oude route rijden.
Met ingang van 10 december 2006 reed lijn 6 's avonds en zondag een waar rondje door op die tijdstippen vanaf Neerbosch Oost via Lindenholt Oost naar Brabantse Poort te rijden; voor die tijd werd dat gedaan door de destijds opgeheven lijn 16 (Neerbosch Oost - Brabantse Poort); vanaf 14 december 2008 werd een deel van deze dalroute overgenomen door lijn 7 Brakkenstein - Brabantse Poort.