Lijn 163 Alverna La Verna - Batenburg RK Kerk
Voormalige buslijn 163 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Mercedes Sprinter |
Periode | 14 december 2008 t/m 11 december 2010 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 163 is een voormalige buurtbus tussen Batenburg, Bergharen, Hernen, Leur, het station van Wijchen en Alverna. De buurtbus werd gereden door vrijwilligers in opdracht van Novio onder de merknaam Breng. Tot 13 december 2009 werd deze buurtbus geëxploiteerd onder de naam van Novio.
Route
Halte | ||
Wijchen, Mozaiek | ||
Wijchen, de Meerval | ||
Wijchen, Meester van Coothlaan | ||
Wijchen, Station NS | ||
Wijchen, Stationslaan / Herenstraat | ||
Wijchen, Aalsburg | ||
Wijchen, Stationslaan | ||
Wijchen, Randweg Noord | ||
Leur, Hernenseweg | ||
Hernen, Loffertweg | ||
Bergharen, Schaarsestraat | ||
Bergharen, Wijksestraat | ||
Bergharen, Grotestraat | ||
Batenburg, Willibrordstraat | ||
Batenburg, RK Kerk |
Geschiedenis lijn 163
Lijn 163 rijdt sinds dienstregeling 2009 tussen Batenburg en Alverna. De route naar Alverna (met alleen een stop bij de halte Alverna, La Verna) werd eenmaal per twee uur gereden en op 12 december 2010 zelfs helemaal opgeheven. Sindsdien reed lijn 163 alleen nnog maar tussen Wijchen en Batenburg. Met de komst van lijn 163 keerde het openbaar vervoer terug in de regio ten westen van Wijchen. Hier hebben vroeger verschillende streeklijnen, spitsbussen of buurtbussen gereden.
Geschiedenis Wijchen - Hernen - Bergharen (- Batenburg)
In 1962 reed Zuidooster lijn 6 van Wijchen naar Leur, Hernen, Bergharen en (via Horssen en Appeltern) Batenburg en weer terug naar Nijmegen via Ravenstein en Wijchen. In 1973 reed lijn 6 nog steeds tussen Wijchen en Bergharen (traject Nijmegen - Wijchen - Druten), in Batenburg reed lijn 8 (traject Nijmegen - Wijchen - Alphen). In 1984 reed lijn 86 tussen Wijchen, Hernen en Bergharen. De bediening van Leur is op onbekende datum vervallen. Tussen Wijchen en Batenburg reed lijn 40. Lijn 40 is op onbekende datum vervallen. Lijn 86 is blijven bestaan tot 12 december 2004 en was in de loop van de tijd van streekbus (lijn 86: Grave - Wijchen - Beuningen - Nijmegen - Wijchen - Druten, Beuningen - Nijmegen - Wijchen - Druten, Druten - Wijchen - Nijmegen - Doornenburg) gedegradeerd tot belbus in 1992, in 1997 omgevormd tot de nieuwe lijntaxi formule (lijn 586) en bij het vervallen van de lijntaxiformule in 2000 tot spitslijn 86.