Lijn 91 Apeldoorn Station - Arnhem Centraal Station
Buslijn 91 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Veluwe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador Mercedes-Benz Citaro G CNG MAN Lion's City G CNG |
Voorganger(s) | 124 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 91 is een buslijn die van station Apeldoorn via Beekbergen en de Woeste Hoeve naar station Arnhem rijdt.
Dienstregeling
- De bus rijdt over het algemeen tweemaal per uur.
- In de ochtendspits worden van maandag tot en met vrijdag buiten de vakantieperiodes twee toegevoegde ritten in beide richtingen gereden.
- Ook rijden er vanaf twee tot vier uur 's middags een aantal ritten van Apeldoorn naar Arnhem en is er één extra rit van Arnhem naar Apeldoorn in de middagspits. Deze ritten rijden vanaf het Centraal Station 'leeg' naar Arnhem Keulse Slag om vanaf daar als lijn 293 terug te keren naar Apeldoorn.
- Na negen uur 's avonds wordt in Apeldoorn via het Gelre Ziekenhuis gereden. Doordeweeks rijdt de laatste rit vanuit Arnhem niet meer via het Gelre Ziekenhuis. In het weekend rijden de laatste twee ritten vanuit Arnhem niet meer via het Gelre Ziekenhuis.
- Deze lijn biedt doordeweeks samen met lijn 231 een frequente busverbinding (strakke kwartierdienst) tussen Apeldoorn en Arnhem.
Route
Halte | ||
Apeldoorn, Station | ||
35px | Apeldoorn, Hoofdstraat | |
Apeldoorn, Amaliapark | ||
Apeldoorn, Zichtweg | ||
Apeldoorn, Eendrachtstraat | ||
Apeldoorn, Aluminiumweg | ||
Apeldoorn, Hoenderparkweg | ||
Apeldoorn, Vlietweg | ||
Apeldoorn, Middachten | ||
Apeldoorn, Zuster Meyboomlaan | ||
Apeldoorn, Molecatenlaan | ||
Apeldoorn, Gelre Ziekenhuis | ||
Apeldoorn, Molecatenlaan | ||
Apeldoorn, Zuster Meyboomlaan | ||
Apeldoorn, Sebastiaanplein | ||
Apeldoorn, Chopinlaan | ||
Apeldoorn, Laan van Westenenk | ||
Apeldoorn, Laan van Malkenschoten | ||
Beekbergen, Engelanderweg | ||
Beekbergen, Hagenbrug | ||
Beekbergen, De Smittenberg | ||
Beekbergen, Berg en Dalweg | ||
Beekbergen, Vossenfarm | ||
Beekbergen, Stoppelbergweg | ||
Woeste Hoeve, Schalterdalweg | ||
Arnhem, Golflinks | ||
Arnhem, Valkenhuizen | ||
Arnhem, Moscowa | ||
Arnhem, De Braamberg | ||
Arnhem, Dalweg (West) | ||
Arnhem, Sonsbeek | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Centraal Station |
Geschiedenis lijn 91
Lijn 91 is ontstaan op een onbekende datum tussen 2 juni 1996 en 1 juni 1997. De bus nam het traject tussen Arnhem en Apeldoorn over van lijn 124. De bus reed 's avonds slechts eenmaal per uur; bovendien werd er 's avonds nog niet via het Gelre Ziekenhuis gereden. Op 22 augustus 1999 nam de bus de avondritten over van interliner 331. Hierdoor ging de bus 's avonds tweemaal in plaats van eenmaal per uur rijden.
Vanaf 12 december 2010 vervielen de haltes op de A50 tussen Arnhem en Beekbergen vanwege de gevaarlijke situatie met het invoegen van een lijnbus. De laatste tijd werden deze haltes toch al alleen nog op verzoek aangedaan. Als alternatief werden deze haltes op doordeweekse dagen voortaan aangedaan door de nieuwe lijn 191.
Per 9 december 2012 ging in de ochtendspits in beide richtingen één extra rit rijden. Van maandag- tot en met zaterdagavond werd in Apeldoorn voortaan via het Gelre Ziekenhuis gereden en vanaf 15 december 2013 ook op zondagavond.
Op 14 december 2014 is de halte Apeldoorn, TNO hernoemd naar Apeldoorn, Laan van Westenenk, halte Apeldoorn, Achmea hernoemd naar Apeldoorn, Laan van Malkenschoten en Apeldoorn, Laan van Westenenk hernoemd naar Apeldoorn Vlietweg. Ook zijn er 's middags extra spitsritten gekomen in beide richtingen. Deze ritten werden overgenomen van lijn 231.
Voormalige route(s)
Voormalige route langs de A50
Halte | ||
Arnhem, Golflinks | ||
Terlet, Terlet | ||
Terlet, Groenendaal | ||
Woeste Hoeve, Woeste Hoeve | ||
Woeste Hoeve, Schalterdalweg |