Lijn 23 Rotterdam, Beverwaard - Marconiplein
Tramlijn 23 | |
Vervoerder(s) | RET |
Concessie | Rail Rotterdam |
Lijnsoort | Tram |
Stadsdienst | Rotterdam |
Materieel | Citadis, Citadis 2 |
Rijdt sinds | 9 december 2012 |
Voorganger(s) | 23 |
Frequenties
| |
Spits | 8x/uur |
Spits (vakantie) | 6x/uur (kerst, zomer) |
Dal | 8x/uur |
Dal (vakantie) | 6x/uur (kerst, zomer) |
Avond | 4x/uur |
Zaterdag | 6x/uur |
Zondag | 6x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 23 rijdt van de wijk Beverwaard via IJsselmonde, Kop van Zuid, het centrum, Centraal Station en het Nieuwe Westen naar het Marconiplein.
Omleiding
Gedurende deze dagen zijn gaan lijnen 2 en 23 in elkaar over bij het eindpunt aan de Keizerswaard. Bij halte Keizerswaard rijdt lijn 2 vanuit Charlois verder als lijn 23 richting Marconiplein. Bij halte Grote Hagen rijdt lijn 23 vanaf het Marconiplein verder als lijn 2 richting Charlois. Lijn 23 rijdt dan niet tussen Keizerswaard en Beverwaard. Buslijn 723 rijdt hier als alternatief.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Limbrichthoek | ||
Rotterdam, Beverwaardseweg | ||
Rotterdam, Schinnenbaan | ||
Rotterdam, Oude Watering | ||
Rotterdam, Croystraat | ||
Rotterdam, P+R Beverwaard | ||
Rotterdam, Akkeroord | ||
↑ | Rotterdam, Grote Hagen (rijdt verder als lijn 2) | |
↓ | Rotterdam, Keizerswaard (komt aan als lijn 2) | |
Rotterdam, Prinsenplein | ||
Rotterdam, Antonius IJsselmonde | ||
Rotterdam, Dwarsdijk | ||
Rotterdam, Noorderhelling | ||
Rotterdam, Stadion Feijenoord | ||
Rotterdam, Varkenoordseviaduct | ||
Rotterdam, Vuurplaat | ||
Rotterdam, Lodewijk Pincoffsweg | ||
Rotterdam, Wilhelminaplein | ||
Rotterdam, Leuvehaven | ||
Rotterdam, Beurs | ||
Rotterdam, Stadhuis | ||
Rotterdam, Weena | ||
Rotterdam, Rotterdam Centraal | ||
Rotterdam, Kruisplein | ||
Rotterdam, Tiendplein | ||
Rotterdam, 1e Middellandstraat | ||
Rotterdam, Vierambachtsstraat | ||
Rotterdam, Mathenesserplein | ||
Rotterdam, Mathenesserbrug | ||
Rotterdam, P.C. Hooftplein | ||
Rotterdam, Marconiplein |
Geschiedenis
De lijn begon op 28 januari 2000 als tramlijn tussen het Centraal Station en het Stadion Feijenoord. Deze lijn reed alleen bij evenementen in het stadion. Vanaf 3 september 2001 werd lijn 23 een reguliere tramlijn, maar wel met een beperkte dienstregeling: hij reed toen met een frequentie tussen de 30 en 60 minuten.
Sinds 1 maart 2004 is lijn 23 een volwaardige tramlijn, toen deze in het kader van TramPlus werd doorgetrokken naar Beverwaard. Hiervoor werd een nieuw tracé aangelegd tussen het Feyenoordstadion en het al bestaande tracé naar Beverwaard. Op 31 oktober 2005 werd lijn 23 aan de andere kant verlengd, naar Vlaardingen Holy, als onderdeel van de Schiedam-Vlaardingenlijn. Op 18 augustus 2008 werd de lijn verlegd langs station Schiedam Centrum.
Per 9 december 2012 werd lijn 23 ingekort tot het Marconiplein. Tussen het Marconiplein en Vlaardingen Holy kwam vervanging in de vorm van lijn 24. Op het resterende traject werd de frequentie verhoogd tot 8x/uur op werkdagen overdag, 6x/uur in de vakanties en in het weekend en 4x/uur in de avond.
Met ingang van 2 september 2013 zijn de haltes Beurs en Churchillplein samengevoegd tot een nieuwe halte Beurs.
Met ingang van 14 december 2014 rijdt lijn 23 via winkelcentrum (en busstation) Keizerswaard.
Voormalige route t/m 13 december 2014
Halte | ||
Rotterdam, Akkeroord | ||
Rotterdam, Grote Hagen | ||
Rotterdam, Prinsenplein |