Lijn 2 Leeuwarden Autobusstation - Heerenveen Autobusstation
Voormalige buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | NTM (... - 1971), FRAM (1971 - 1974) |
Regio | Zuidoost-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 1973 t/m 9 november 1974 |
Opvolger(s) | 20 |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 2 reed van Heerenveen naar Leeuwarden via De Knipe, Langezwaag, Gorredijk, Lippenhuizen, Beetsterzwaag, Drachten, Nijtap, Opeinde, Nijega, Suameer, Bergum, Hardegarijp en Zwartewegsend.
Route
Halte | ||
Heerenveen, Station | ||
Heerenveen, Gemeentehuis | ||
Heerenveen, Heideburen | ||
Heerenveen, Het Meer | ||
Heerenveen, Veensluis | ||
De Knipe, Tramweg | ||
De Knipe, 't Slúske | ||
Langezwaag, Lang Ein | ||
Langezwaag, Langezwaag | ||
Langezwaag, 't Skeane Ein | ||
Langezwaag, Nieuwevaart | ||
Langezwaag, Hegedijk | ||
Kortezwaag, Dekemaleane | ||
Kortezwaag, Kerkzicht | ||
Gorredijk, De Miente | ||
Gorredijk, Hoofdstraat | ||
Gorredijk, Busstation | ||
Gorredijk, Trimbeets | ||
Gorredijk, Brouwerij | ||
Gorredijk, Nijlân | ||
Lippenhuizen, Driehoek | ||
Terwispel, Buitenweg | ||
Beetsterzwaag, Tolhuis | ||
Beetsterzwaag, Koefenne | ||
Beetsterzwaag, It Merkelân | ||
Beetsterzwaag, Hoofdstraat | ||
Beetsterzwaag, Lauswolt | ||
Beetsterzwaag, De Horst | ||
Olterterp, Het Witte Huis | ||
Drachten, Welgelegen | ||
Drachten, Suderheide | ||
Drachten, Leidijk | ||
Drachten, Ziekenhuis | ||
Drachten, Martin Luther Kingsingel | ||
Drachten, de Lawei | ||
Drachten, Busstation | ||
Drachten, Folgeralaan | ||
Drachten, Nijtap | ||
Opeinde, Leidyksreed | ||
Opeinde, Middelbuorren | ||
Opeinde, Kanaelsloane | ||
Opeinde, Tsjerkeloane | ||
Nijega, Nijega | ||
Nijega, Kommisjewei | ||
Nijega, Hearewei | ||
Suameer, Susterwei | ||
Suameer, Suameerderheide | ||
Suameer, Achterweg | ||
Suameer, Bergumerdam | ||
Bergum, Viersprong | ||
Burgum, Hillamawei | ||
Burgum, Noordersingel | ||
Burgum, Huisterheide | ||
Quatrebras, Quatrebras | ||
Hardegarijp, Langedijk | ||
Hardegarijp, Bennemastate | ||
Hardegarijp, Hotel | ||
Hardegarijp, Stationsweg | ||
Zwartewegsend, Swarteweisein | ||
Leeuwarden, Kleine Wielen | ||
Leeuwarden, Ouddeel | ||
Leeuwarden, Watertoren | ||
Leeuwarden, Anemoonstraat | ||
Leeuwarden, De Bleek | ||
Leeuwarden, Vliet | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Station |
Geschiedenis
In de NTM Dienstregeling van 1965/1966 reed lijn 2 van maandag t/m zondag een uurdienst. Dit werd aangevuld met verdichtingsritten tussen Leeuwarden en Beetsterzwaag, Gorredijk of Heerenveen v.v. van maandag t/m zaterdag. In de avonduren waren er dan nog ritten die die Drachten Lawei als eindpunt hadden.
In de FRAM Dienstregeling van 1971/1972 reed men van maandag t/m zaterdag tussen Drachten en Leeuwarden verdichtingsritten. Deze ritten begonnen bij halte Leidijk in Drachten. Ook gingen een aantal ritten langs de hoofdingang van Philips.
Op 10 november 1974 werd het lijnnummer gewijzigd naar lijn 20, opdat alle lijnnummers in en rond Drachten een lijnnummer in de serie 2x hadden. Nieuw in de dienstregeling was dat reizigers voortaan in Drachten moesten overstappen op een andere bus en dat in Drachten aangesloten werd op de snelbussen naar Leeuwarden enerzijds en Heerenveen anderzijds, die rechtstreeks via de Rijkswegen reden. Tussen Leeuwarden en Bergum en tussen Drachten en Beetsterzwaag bleef wel elk half uur een bus rijden.