Lijn N47 Amsterdam Centraal Station - Uithoorn Busstation
Nachtsnelbuslijn N47 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Nachtbus |
Lijnkleur | N47 |
Formule | Niteliner |
Materieel | VDL Citea SLFA-180 Electric |
Rijdt sinds | 10 december 2017 |
Voorganger(s) | N70 |
Frequenties
| |
Donderdagnacht | 1x/uur |
Vrijdagnacht | 1x/uur |
Zaterdagnacht | 1x/uur |
De lijn rijdt in de nacht na de genoemde dag(en) | |
---|---|
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
Lijn N47 rijdt van Amsterdam Centraal via de Elandsgracht, de Amstelveenseweg en Amstelveen naar Uithoorn.
Omleiding
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Amstelland-Meerlanden is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,12 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,74. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
1 Afwijkend opstaptarief nachtbus: € 1,60 OVpayIn de concessie Amstelland-Meerlanden kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en reizigers van 65 jaar en ouder kan 34% leeftijdskorting worden ingesteld via de app van OVpay (beschikbaar voor Android en iOS). Mobiel ticket via de Tranzer-appIn de concessie Amstelland-Meerlanden is het ook mogelijk om vervoersbewijzen te kopen als mobiel ticket via de Tranzer-app (beschikbaar voor Android en iOS). Om vervoersbewijzen via de Tranzer-app te kopen is een account aanmaken verplicht. Reizen worden geboekt tegen het volledige OV-chipkaarttarief met daarbovenop een toeslag voor servicekosten; leeftijds- en groepskortingen zijn hierbij niet geldig. Hoewel een reis in één keer geboekt kan worden, verschijnt voor iedere lijn waarmee gereisd wordt een afzonderlijk ticket. Op ieder ticket staat een barcode waarmee ingecheckt dient te worden. Als dit niet mogelijk is dient het ticket bij het instappen getoond te worden aan de chauffeur. Tickets zijn geldig gedurende iedere geplande aangekochte rit, waarbij ze na afloop van iedere rit nog 35 minuten geldig zijn om eventuele vertragingen op te vangen.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoop
Voorverkoop | |||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
![]() |
Amsterdam, Centraal Station | |
![]() |
Amsterdam, Nieuwezijds Kolk | |
![]() |
Amsterdam, Dam | |
![]() |
Amsterdam, Westermarkt | |
![]() |
Amsterdam, Marnixstraat | |
![]() |
Amsterdam, Elandsgracht | |
![]() |
Amsterdam, Leidseplein | |
![]() |
Amsterdam, Museumplein | |
![]() |
Amsterdam, Concertgebouw | |
![]() |
Amsterdam, Emmastraat | |
![]() |
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | |
![]() |
Amsterdam, Olympisch Stadion | |
![]() |
Amsterdam, Amstelveenseweg | |
![]() |
Amsterdam, VU Medisch Centrum | |
![]() |
Amsterdam, Amsterdamse Bos | |
![]() |
Amsterdam, Kalfjeslaan | |
![]() |
Amstelveen, Graaf Florislaan | |
![]() |
Amstelveen, Kruiskerk | |
![]() |
Amstelveen, Busstation | |
![]() |
Amstelveen, Hueseplein | |
![]() |
Amstelveen, Sportlaan | |
![]() |
Amstelveen, Poortwachter | |
![]() |
Amstelveen, Burgemeester Wiegelweg | |
![]() |
Uithoorn, Arthur van Schendellaan | |
![]() |
Uithoorn, Willem Klooslaan | |
![]() |
Uithoorn, Romeflat | |
![]() |
Uithoorn, Achterberglaan | |
![]() |
Uithoorn, Busstation |
Geschiedenis
Op 10 december 2017 ging de nieuwe concessie Amstelland-Meerlanden in. Lijn N70 werd vernummerd naar N47, waarbij het traject tussen Uithoorn Busstation en Meerwijk verviel. De frequentie ging omhoog naar 2x/uur in beide richtingen in elke nacht. Door de koppeling met lijn N42 kreeg ook de zuidkant van Amstelveen een directe nachtverbinding met Schiphol.
Op 22 juli 2018 werd de Noord/Zuidlijn in gebruik genomen. Dit ging gepaard met een groot aantal wijzigingen in het stads- en streekvervoer in en om Amsterdam. De nachtlijnen N47, N57 en N97 verhuisden bij Amsterdam Centraal van het busstation bij het Prins Hendrikplantsoen naar busstation IJzijde.
Op 18 maart 2020 werd halte Van Nijenrodeweg hernoemd naar Amsterdamse Bos.
Op 3 januari 2021 verviel de bediening in de nachten tussen zondag en donderdag. In Amstelveen kwam halte Startbaan te vervallen.
Halte | ||
![]() |
Amstelveen, Sportlaan | |
![]() |
Amstelveen, Startbaan | |
![]() |
Amstelveen, Poortwachter |
Op 31 juli 2021 kwam halte Rijksmuseum te vervallen. In de praktijk reden de bussen al enkele weken een omleiding waarbij al niet meer via deze halte werd gereden.
Halte | ||
![]() |
Amsterdam, Leidseplein | |
![]() |
Amsterdam, Rijksmuseum | |
![]() |
Amsterdam, Museumplein |
Op 29 augustus 2021 werd halte Museumplein hernoemd naar Concertgebouw.
Op 20 november 2021 werd de nieuw aangelegde halte Museumplein toegevoegd aan de route na een omleiding van enkele maanden.
Op 12 december 2021 werd de frequentie verlaagd naar 1x/uur.
- Lijn 47
- Buslijnen
- Nachtbus
- Snelbus
- Concessie Amstelland-Meerlanden (2018-2032)
- Verstoring
- Plaats Amsterdam
- Amsterdam Centraal IJzijde
- Amsterdam Dam
- Amsterdam Busstation Elandsgracht
- Amsterdam Leidseplein
- Amsterdam Haarlemmermeerstation
- Amsterdam Amstelveenseweg
- Plaats Amstelveen
- Amstelveen Busstation
- Amstelveen Poortwachter
- Plaats Uithoorn
- Uithoorn Busstation