Lijn 387 Gorinchem Beatrixlaan - Utrecht CS Jaarbeurszijde
Snelbuslijn 387 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | ![]() |
Materieel | Scania Higer A30, Iveco Crossway LE |
Rijdt sinds | 9 december 2018 |
Voorganger(s) | 387 |
Frequenties
| |
Spits | 2-7x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond | 0-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 0-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 387 rijdt van Gorinchem via Meerkerk en Vianen naar Utrecht.
Dienstregeling
- Het traject in Gorinchem tussen de Beatrixlaan en het station wordt alleen op maandag t/m vrijdag tot 20.30 uur en op zaterdag van circa 8.00 tot 18.00 uur gereden in een frequentie van 2x/uur.
- In de ochtendspits wordt 4x/uur vanuit Dalem gereden, tussen 8.15 en 8.45 uur en in de middagspits 4x/uur naar Dalem.
- Op het traject tussen Gorinchem Station en Utrecht Centraal is de frequentie van maandag t/m vrijdag overdag 2 tot 4x/uur. Tijdens de spitsen wordt tot 7x/uur gereden.
- In de ochtendspits buiten de vakanties rijdt één rit van Gorinchem Station tot Meerkerk A27-N214, waarvandaan de bus verder rijdt als lijn 388 naar Utrecht.
- In de kerst- en zomervakantie vervallen de korte ritten Gorinchem Station - Utrecht Centraal, met uitzondering van de eerste rit naar Utrecht en de ritten vanaf 20.30 uur, zodat de hele dag een frequentie van 2x/uur geldt.
Tariefinformatie | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,12 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,74. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
OVpayIn de concessie Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en reizigers van 65 jaar en ouder kan 34% leeftijdskorting worden ingesteld via de app van OVpay (beschikbaar voor Android en iOS).
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoopVoorverkoop | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
![]() ![]() |
Gorinchem, Beatrixlaan | |
![]() ![]() |
Gorinchem, Van Andel-Spruytlaan | |
![]() ![]() |
Gorinchem, Evenementenhal/Griendweg | |
![]() ![]() |
Gorinchem, Multatulistraat | |
![]() ![]() |
Gorinchem, Marconiweg | |
![]() ![]() |
Gorinchem, Spijksepoort | |
![]() ![]() |
Gorinchem, Merwedekanaal | |
![]() ![]() ![]() |
Gorinchem, Station | |
![]() ![]() |
Meerkerk, Meerkerk A27-N214 | |
![]() ![]() |
Vianen, Busstation Lekbrug Oost | |
![]() ![]() |
Vianen, Busstation Lekbrug West | |
![]() ![]() |
Utrecht, Graadt van Roggenweg | |
![]() ![]() |
Utrecht, CS Jaarbeurszijde |
Geschiedenis
Met ingang van 9 december 2018 nam Qbuzz het vervoer in de Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem over van Arriva. Lijn 387 werd in Gorinchem verlengd naar Laag Dalem, al werd dit traject alleen maandag t/m vrijdag overdag met een frequentie van 2x/uur bediend. Op het oorspronkelijke traject tussen Gorinchem Station en Utrecht Centraal werd de dienstregeling wel uitgebreid met altijd een frequentie van 2x/uur, ook in de avonduren. Bovendien werden de reismogelijkheden uitgebreid tot na middernacht, ook om het vervallen van lijn 81 tussen Gorinchem en Meerkerk te compenseren. Lijn 387 ging ook voor het eerst sinds 2012 weer stoppen bij de afrit Meerkerk aan de A27, waar inmiddels een overstaphalte was aangelegd.
Per 15 december 2019 werd in de ochtendspits tussen 8.00 en 8.30 uur en in de middagspits voortaan 6x/uur tussen Utrecht en station Gorinchem gereden. Richting Utrecht werd voortaan in de ochtendspits 6x/uur vanaf station Gorinchem en 4x/uur vanuit Dalem gereden. In de middagspits werd tussen 16.00 en 16.30 uur 6x/uur gereden.
Met ingang van 3 januari 2021 werd voortaan alleen nog in de ochtendspits tussen 7.10 en 8.10 uur vanaf station Gorinchem 6x/uur naar Utrecht gereden, de frequentie tussen Laag Dalem en station Gorinchem werd op alle momenten 2x/uur, wel werd voortaan tot 22.00 uur in plaats van 19.30 uur naar Laag Dalem doorgereden. Halte Meerkerk Knooppunt A27 werd hernoemd tot Meerkerk A27. Op een onbekend moment werd deze halte vervolgens weer hernoemd tot Meerkerk A27-N214, werd halte Griendweg hernoemd tot Evenementenhal/Griendweg en verviel halte Graadt van Roggenweg richting Utrecht Centraal.
Ingaande 12 december 2021 werd in de ochtendspits voortaan 4x/uur vanuit Dalem gereden en in de middagspits 4x/uur naar Dalem gereden. Er werden diverse spitsritten toegevoegd waardoor de frequentie richting Utrecht tot 7x/uur werd en richting Gorinchem 6x/uur. Eén spitsrit reed als versterkingsrit en reed vanaf Meerkerk A27-N214 verder als lijn 388 naar Utrecht.
Voortaan reed doordeweeks de laatste rit van/naar Dalem al omstreeks 20.30 uur in plaats van 22.00 uur. Op zaterdag werd voortaan tussen 8.00 en 18.00 uur ook naar Dalem gereden.
Per 2 oktober 2022 werd de frequentie tussen 10.30 en circa 13.30 uur verlaagd van 4x/uur naar 2x/uur wegens personeelstekort.
Met ingang van 11 december 2022 reed de verdichtingsrit in de ochtendspits die na Meerkerk doorrijdt als lijn 388 voortaan vanaf station Gorinchem in plaats van vanuit Dalem.
Ingaande 10 december 2023 ging de rit van rond 7.00 uur uit Laag Dalem een paar minuten eerder rijden, waardoor vanaf station Gorinchem direct doorgereden kon worden naar Utrecht in plaats van een lange stop te maken.
Met ingang van 15 december 2024 werden in de ochtendspits worden enkele ritten toegevoegd waardoor tot 9.30 uur in plaats van 8.30 uur 6x/uur vanuit Utrecht vertrokken werd. Tussen 8.15 en 8.45 uur werd voortaan 4x/uur naar Dalem doorgereden. In de avondspits werd voortaan tot 19.00 uur elke 10 minuten uit Utrecht vertrokken en de laatste avondrit naar Dalem reed voortaan een half uur later. Tussen 15.00 en 15.15 uur werd kortstondig elke 7 minuten naar Utrecht gereden en voortaan bleef tot 18.00 uur in plaats van 17.00 uur elk kwartier naar Utrecht gereden worden.
Vanuit Dalem werd voortaan tot 9.00 uur in plaats van 8.00 uur 4x/uur gereden en tot 8.30 uur in plaats van 8.10 uur bleef 6x/uur van station Gorinchem naar Utrecht vertrokken worden.