Lijn 29 Emmen Station - Noord-Sleen 't Haantje
Buslijn 29 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Onderaannemer | Taxi Dorenbos |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro LE, Ebusco 2.2, Van Hool A330 Fuel Cell, Tribus Civitas |
Rijdt sinds | 3 januari 2021 |
Voorganger(s) | 21 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur (zomer) |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 19:30) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 29 rijdt vanuit Emmen een grote lusroute via Noord-Sleen, Sleen en Erm.
Dienstregeling
- Van maandag tot en met vrijdag rijden om 06:26 en 07:26 uur twee ritten van Emmen naar Noord-Sleen die daar verder rijden als lijn 22.
- Van maandag tot en met vrijdag beginnen de eerste twee ritten en op zaterdag begint de eerste rit in Schoonloo.
Materieelinzet
- Van maandag tot en met vrijdag rijden alle ritten na 8:00 uur met een 8-persoonsbus.
Tariefinformatie | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie GD is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,12 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,74. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
OVpayIn de concessie GD kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en reizigers van 65 jaar en ouder kan 34% leeftijdskorting worden ingesteld via de app van OVpay (beschikbaar voor Android en iOS).
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoopVoorverkoop | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
![]() ![]() |
Emmen, Station | |
![]() ![]() |
Emmen, Weerdingerstraat | |
![]() ![]() |
Emmen, Frieslandweg | |
![]() ![]() ![]() |
Schoonloo, Olle Hullenweg | |
![]() ![]() ![]() |
Ellertshaar, Ellertshaar | |
![]() ![]() ![]() |
De Kiel, Hoofdstraat 38 | |
![]() ![]() ![]() |
De Kiel, Rolderstraat 57 | |
![]() ![]() ![]() |
De Kiel, Noorderweg | |
![]() ![]() ![]() |
De Kiel, Eserstraat | |
![]() ![]() ![]() |
De Kiel, De Tip | |
![]() ![]() ![]() |
Schoonoord, Ellert en Brammert | |
![]() ![]() ![]() |
Schoonoord, Tramstraat 43 | |
![]() ![]() ![]() |
Schoonoord, Centrum | |
![]() ![]() ![]() |
Schoonoord, Sportparklaan | |
![]() ![]() ![]() |
Schoonoord, Slenerweg 80 | |
![]() ![]() ![]() |
Schoonoord, Slenerweg 86 | |
![]() ![]() ![]() |
Schoonoord, Slenerweg 79 | |
![]() ![]() ![]() |
Noord-Sleen, Voshaar | |
![]() ![]() ![]() |
Noord-Sleen, Kibbelveen | |
![]() ![]() ![]() |
Noord-Sleen, De Kibbelkoele | |
![]() ![]() |
||
![]() ![]() ![]() |
Noord-Sleen, 't Haantje | |
![]() ![]() |
Noord-Sleen, Rotonde | |
![]() ![]() ![]() |
Sleen, Boelkenweg | |
![]() ![]() ![]() |
Sleen, Bannerschultestraat | |
![]() ![]() ![]() |
Erm, Diphoorn | |
![]() ![]() ![]() |
Erm, Oosterlangen | |
![]() ![]() ![]() |
Erm, Esweg | |
![]() ![]() |
Geschiedenis
Op 3 januari 2021 werd de dienstregeling aangepast naar aanleiding van de veranderde reisbehoeften in de nasleep van de Coronapandemie. Op deze datum werd de route van lijn 21 (Assen - Emmen) gestrekt via de N376, zodat reizigers geen lange omweg meer hoefden te reizen via Sleen en Erm. Ter vervanging werd lijn 29 geïntroduceerd die Sleen en Erm ging bedienen middels een lusroute vanuit Emmen, met deze nieuwe lijn kwamen wel diverse haltes te vervallen, alsmede de ritten in de avonduren. Ten behoeve van scholieren gingen nog wel twee ritten beginnen in Schoonloo.
Vanwege het flink toegenomen aantal wandelaars op het Pieterpad die beginnen of eindigen in Sleen, gingen de ritten op zaterdagochtend en zondag overdag vanaf 8 mei 2021 voortaan met een grote bus rijden in plaats van een kleiner busje.
Op 12 december 2021 wijzigden de vertrek- en aankomsttijden lichtjes en voorts gingen de ritten op zaterdag en zondag standaard met een grote bus rijden in plaats van een 8-persoonsbusje. Ook werd de dienstregeling op zondag gelijkgetrokken met de zaterdag, zodat voortaan de hele dag 1x per uur gereden wordt.
Op een onbekende datum werd de halte "N376" in Noord-Sleen hernoemd naar "'t Haantje".
Op 11 december 2022 werden de beide ritten van Emmen naar Schoonloo beperkt tot Noord-Sleen en rijden aldaar verder als lijn 22 richting Assen; om de aansluiting te behouden voor de richting Assen via lijn 21, wijzigden wel de vertrek- en aankomsttijden van deze ritten.