Lijn 200 Huizen Busstation - Utrecht WKZ
Snelbuslijn 200 | |
Vervoerder(s) | Transdev |
Concessie | Gooi en Vechtstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 200 |
Materieel | Ebusco 3.0 LE, VDL Citea LLE-115 Electric, VDL Citea LLE-99 Electric |
Rijdt sinds | 22 augustus 2021 |
Voorganger(s) | geen |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | rijdt niet (kerst, zomer) |
Dal | 0-2x/uur (tot 10:00) |
Dal (vakantie) | rijdt niet (kerst, zomer) |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 200 rijdt van Huizen via Blaricum P+R en Eemnes naar Utrecht Science Park.
Omleiding
Dienstregeling
- In de ochtendspits rijden drie ritten van Huizen naar Utrecht én terug en rijden vervolgens drie ritten van Huizen tot Utrecht.
- Aan het begin van de ochtendspits wordt nog maar 1x/uur gereden en wordt na de ochtendspits doorgereden tot circa 10:00 uur.
- In de middagspits rijden drie ritten van Utrecht naar Huizen en rijden vervolgens drie ritten van Huizen naar Utrecht én terug.
Tariefinformatie |
Reizen op saldoIn de concessie Gooi en Vechtstreek is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,12 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,74. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer. Er zijn geen kilometertarieven voor deze concessie gevonden. OVpayIn de concessie Gooi en Vechtstreek kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en reizigers van 65 jaar en ouder kan 34% leeftijdskorting worden ingesteld via de app van OVpay (beschikbaar voor Android en iOS).
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. |
KaartsoortenWagenverkoop
Voorverkoop |
Abonnementen |
Route
Halte | ||
![]() ![]() |
Huizen, Huizen Busstation | |
![]() ![]() ![]() |
Huizen, Jol | |
![]() ![]() ![]() |
Huizen, De Regentesse | |
![]() ![]() ![]() |
Huizen, Weideweg | |
![]() ![]() ![]() |
Huizen, Kostmand | |
![]() ![]() ![]() |
Huizen, 't Merk | |
![]() ![]() ![]() |
Huizen, De Regentesse | |
![]() ![]() ![]() |
Huizen, De Oorsprong | |
![]() ![]() |
Blaricum, Blaricum P+R | |
![]() ![]() |
Eemnes, Eemnes/Laren P+R (West) | |
![]() ![]() |
Eemnes, Eemnes/Laren P+R (Oost) | |
![]() ![]() |
Utrecht, Rijnsweerd Noord | |
![]() ![]() |
Utrecht, Rijnsweerd Zuid | |
![]() ![]() ![]() |
Utrecht, Botanische Tuinen | |
![]() ![]() ![]() |
Utrecht, Heidelberglaan | |
![]() ![]() |
Utrecht, UMC Utrecht | |
![]() ![]() ![]() |
Utrecht, WKZ/Máxima | |
![]() ![]() |
Geschiedenis
Op 11 juli 2021 ging de volgende concessie Gooi en Vechtstreek in. Deze was gewonnen door Connexxion dat voortaan onder de naam van het moederbedrijf ging rijden: Transdev. Nadat op 22 augustus 2021 de zomervakantie voorbij was, werd spitslijn 200 geïntroduceerd die voor een busverbinding tussen Huizen en Utrecht Science Park ging zorgen.
Vanaf 10 december 2023 verviel de halte Carpoolplaats in Blaricum. Deze werd vervangen door de nieuwe halte P+R, iets noordelijker aan de Stichtseweg. Bovendien wijzigden de vertrektijden van deze lijn.
Vanaf 14 juli 2024 werd de halte Eemnes/Laren P+R in gebruik genomen.
Vanaf 15 december 2024 werd er in het eerste uur van de ochtendspits voortaan 1x/uur gereden in plaats van 2x/uur, maar werd na de ochendspits doorgereden tot circa 10:00 uur. Tevens kwam deze lijn in de kerst- en zomervakantie voortaan te vervallen.