Lijn 19 Hulst Busstation - Roosendaal Station

Uit OV in Nederland Wiki
Ga naar: navigatie, zoeken
Snelbus blauw.svg
Snelbuslijn 19
Vervoerder(s) Connexxion
Concessie Zeeland
Lijnsoort Streekbus
Materieel Iveco Crossway Pro
Iveco Crossway LE
Rijdt sinds 29 juni 2024
Voorganger(s) 19
Frequenties
Maandag 4x/dag
Dinsdag 4x/dag
Woensdag 4x/dag
Donderdag 4x/dag
Vrijdag 4x/dag
Zaterdag 4x/dag
Zondag 4x/dag
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak

Lijn 19 rijdt van Hulst via Clinge en Nieuw Namen naar Roosendaal.

Dienstregeling

  • Dagelijks rijden vier ritten in beide richtingen.
Tariefinformatie

Reizen op saldo

In de concessie Zeeland is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief.

Opstaptarief

Het opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,12 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,74. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief.

Kilometertarief

Bovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.

Tariefjaar en prijs (€)
Lijnsoort 2015 2016 2017 2018 2019 2020 20211 20212 2022 2023 2024 2025
Regulier 0,140 0,145 0,145 0,149 0,158 0,162 0,163 0,223 0,223 0,223 0,223 0,230
Lijn 395 onbekend 0,149 0,149 0,155 0,158 0,168 0,169

1 gold tot 2 mei
2 gold na 2 mei

OVpay

In de concessie Zeeland kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en reizigers van 65 jaar en ouder kan 34% leeftijdskorting worden ingesteld via de app van OVpay (beschikbaar voor Android en iOS).

Mobiel ticket via de Tranzer-app

In de concessie Zeeland is het ook mogelijk om vervoersbewijzen te kopen als mobiel ticket via de Tranzer-app (beschikbaar voor Android en iOS). Om vervoersbewijzen via de Tranzer-app te kopen is een account aanmaken verplicht. Reizen worden geboekt tegen het volledige OV-chipkaarttarief met daarbovenop een toeslag voor servicekosten; leeftijds- en groepskortingen zijn hierbij niet geldig. Hoewel een reis in één keer geboekt kan worden, verschijnt voor iedere lijn waarmee gereisd wordt een afzonderlijk ticket. Op ieder ticket staat een barcode waarmee ingecheckt dient te worden. Als dit niet mogelijk is dient het ticket bij het instappen getoond te worden aan de chauffeur. Tickets zijn geldig gedurende iedere geplande aangekochte rit, waarbij ze na afloop van iedere rit nog 35 minuten geldig zijn om eventuele vertragingen op te vangen.


Kinderen tot 4 jaar

Kinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig.

Kaartsoorten

Wagenverkoop

Voorverkoop

Abonnementen

  • Er zijn geen speciale voorwaarden wat betreft het gebruik van de OV-chipkaart op deze grensoverschrijdende buslijn.

Route

Halte
Route 0sBr.svg Hulst, Busstation    
Route rsr.svg Hulst, Koolstraat  
Route rsr.svg Hulst, Grote Kreekweg  
Route rsr.svg Clinge, Zeegat  
Route rsr.svg Clinge, Woestijnestraat  
Route rsr.svg Clinge, Statenboom  
Route rsr.svg Nieuw Namen, Hulsterloostraat  
Route rsr.svg Nieuw Namen, Grens  
Route rsGr.svg Grens Nederland - België  
Route rsGr.svg Grens België - Nederland  
Route rsT0.svg Roosendaal, Station  

Geschiedenis

Met ingang van 29 juni 2024 werd de route van lijn 19 ingrijpend gewijzigd. Na bijna 70 jaar werd niet langer naar Breda gereden, maar naar Roosendaal en werd in Antwerpen voortaan non-stop via de Liefkenshoektunnel gereden. Alle tussengelegen haltes, met uitzondering van de halte Koolstraat in Hulst, kwamen te vervallen.

Ingaande 3 maart 2025 werd een deel van de oude route hersteld doordat de bus weer via Clinge en Nieuw Namen ging rijden. Tevens werd het aantal ritten op alle dagen gelijkgetrokken tot 4 retourritten per dag.

Voormalige route zonder tussenhaltes in Clinge en Nieuw Namen
Halte
Route 0sBr.svg Hulst, Busstation    
Route rsr.svg Hulst, Koolstraat  
Route rsGr.svg Grens Nederland - België  
Route rsGr.svg Grens België - Nederland  
Route rsT0.svg Roosendaal, Station