Lijn 102 Bergen op Zoom Station - Oude-Tonge Busstation
Buslijn 102 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Onderaannemer | Van Oeveren |
Concessie | Zeeland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Iveco Crossway LE Mercedes-Benz Citaro LE Volvo 8700 RLE VDL Citea XLE-145 |
Rijdt sinds | 30 augustus 2015 |
Voorganger(s) | 102 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 102 rijdt van Bergen op Zoom via Halsteren, Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vossemeer en Sint Philipsland naar Oude-Tonge.
Dienstregeling
- Er wordt als basisdienstregeling 1x/uur de standaardroute gereden. Deze route loopt niet via Tholen, Vliethof.
- De eerste rit van de dag richting Oude-Tonge begint bij de halte Tholen Vliethof en de laatste rit van de dag vanuit Oude-Tonge rijdt tot Tholen Vliethof.
- In de ochtendspits rijden twee ritten via Tholen Vliethof naar Oude-Tonge. Daarnaast rijdt er een rit van Sint Philipsland Stationsstraat naar Bergen op Zoom. Deze rit rijdt via Tholen Vliethof. Bovendien rijdt er een rit van Oude-Tonge naar Tholen Vliethof.
- In de middagspits rijden twee ritten via Tholen Terreplein (niet via Vliethof) naar Bergen op Zoom. Twee van deze ritten vallen in de reguliere uurdienst. Daarnaast rijdt de laatste rit vanuit Bergen op Zoom tot Sint Philipsland Haven. Deze rit rijdt via Tholen Vliethof.
- In de vakantieperioden vervallen een aantal ritten met uitzondering van de rit van Sint Philipsland naar Bergen op Zoom in de ochtendspits. Verder rijdt er in de middag één rit minder via Tholen Terreplein (niet via Vliethof).
- In de avonduren en het weekend, wanneer lijn 102 niet rijdt, kan tussen Oude-Tonge en Tholen gebruik gemaakt worden van haltetaxi 992. Tussen Tholen en Bergen op Zoom kan dan gebruik gemaakt worden van de lijnen 107 en 108. In de late avonduren worden laatstgenoemde lijnen echter vervangen door haltetaxi 990.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Zeeland is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,12 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,74. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
1 gold tot 2 mei OVpayIn de concessie Zeeland kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en reizigers van 65 jaar en ouder kan 34% leeftijdskorting worden ingesteld via de app van OVpay (beschikbaar voor Android en iOS). Mobiel ticket via de Tranzer-appIn de concessie Zeeland is het ook mogelijk om vervoersbewijzen te kopen als mobiel ticket via de Tranzer-app (beschikbaar voor Android en iOS). Om vervoersbewijzen via de Tranzer-app te kopen is een account aanmaken verplicht. Reizen worden geboekt tegen het volledige OV-chipkaarttarief met daarbovenop een toeslag voor servicekosten; leeftijds- en groepskortingen zijn hierbij niet geldig. Hoewel een reis in één keer geboekt kan worden, verschijnt voor iedere lijn waarmee gereisd wordt een afzonderlijk ticket. Op ieder ticket staat een barcode waarmee ingecheckt dient te worden. Als dit niet mogelijk is dient het ticket bij het instappen getoond te worden aan de chauffeur. Tickets zijn geldig gedurende iedere geplande aangekochte rit, waarbij ze na afloop van iedere rit nog 35 minuten geldig zijn om eventuele vertragingen op te vangen.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoopVoorverkoop | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
![]() ![]() |
Bergen op Zoom, Station | |
![]() ![]() |
Bergen op Zoom, Asselbergsstraat | |
![]() ![]() |
Bergen op Zoom, Noordsingel | |
![]() ![]() |
Bergen op Zoom, Burgemeester Stulemeijerlaan | |
![]() ![]() |
Bergen op Zoom, Boerenverdriet | |
![]() ![]() |
Halsteren, Jannelandseweg | |
![]() ![]() |
Halsteren, Tholenseweg | |
![]() ![]() |
Halsteren, Slikkenburg | |
![]() ![]() ![]() |
Tholen, Terreplein | |
![]() ![]() ![]() |
Tholen, Vliethof | |
![]() ![]() |
Tholen, Terreplein | |
![]() |
Tholen, Deltaweg | |
![]() ![]() |
Oud-Vossemeer, Oud Vossemeersedijk | |
![]() ![]() |
Nieuw-Vossemeer, Molenweg | |
![]() ![]() |
Nieuw-Vossemeer, Slaakdam | |
![]() ![]() |
Sint Philipsland, Stationsstraat | |
![]() ![]() |
Sint Philipsland, Haven | |
![]() ![]() ![]() |
Sint Philipsland, Stationsstraat | |
![]() ![]() |
Oude-Tonge, Busstation |
Geschiedenis
Op 30 augustus 2015 werd de dienstregeling van lijn 102 fors aangepast. Er werd onder andere weer via Nieuw Vossemeer gereden, zoals voor 1 maart 2015 gebeurde.
Op 13 december 2015 verviel de halte Grindweg voor de doorgaande ritten. Alleen de eerste rit naar Oude-Tonge en drie ritten vanuit Oude-Tonge rijden vanaf of tot de halte Grindweg.
Op 8 mei 2016 werd de route van enkele ritten in Tholen gewijzigd, hierdoor werd de dienstregeling complexer. Bovendien verviel de halte Oud-Vossemeer, Leguitseweg.
Op 11 december 2016 verviel de rit via Sint-Annaland, reizigers konden voortaan gebruik maken van lijn 643 tussen Sint Philipsland en Sint-Annaland, welke meer reismogelijkheden biedt. Bovendien gingen diverse ritten via de halte Tholen, Grindweg rijden.
Op 10 december 2017 verviel de rit van 16:44 uur vanaf Oude-Tonge naar Tholen. Bovendien verviel de halte Halsterseweg in Bergen op Zoom.
Op 24 februari 2019 werd de haltenaam Tholen Grindweg veranderd in Tholen Terreplein.
Op 19 augustus 2019 werd in Bergen op Zoom de halte Boerenverdriet in gebruik genomen.