Lijn 6 Leeuwarden, Busstation - De Kei
Buslijn 6 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Leeuwarden |
Formule | Frysk Ferfier |
Materieel | Irisbus Citelis CNG |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur (ochtendspits) 2x/uur (middagspits) |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur (ri. Bilgaard) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur (ri. Bilgaard) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 6 rijdt van station Leeuwarden via de Transvaalwijk naar De Bilgaard.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt vier keer per uur gereden, op de overige tijden twee keer per uur.
- In de avonduren (vanaf 18:30 uur) en de gehele zondag rijdt lijn 6 alleen van het station naar de Bilgaard. Vanaf de halte De Kei gaat de bus vervolgens als lijn 36 terug naar het station.
Route
Halte | ||
Leeuwarden, Busstation | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Harmonie | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Transvaalstraat | ||
Leeuwarden, Jelsumerstraat | ||
Leeuwarden, De Blauwe Golf | ||
Leeuwarden, Wollegaast | ||
Leeuwarden, Gezondheidscentrum Bilgaard | ||
Leeuwarden, Ludinga | ||
Leeuwarden, Winkelcentrum Bilgaard | ||
Leeuwarden, De Fennen | ||
Leeuwarden, De Kei |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Friesland van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. Vanwege de geringere bezetting naar De Bilgaard ging deze lijn in de avonduren en op zondag een combinatie met lijn 36 vormen. De gehele route van/naar de Bilgaard wordt sindsdien tijdens de stillere uren in één richting gereden.