Lijn 50 Utrecht Centraal Station - Wageningen Busstation
Voormalige buslijn 50 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Provincie Utrecht (2009-2016) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro G |
Periode | ... t/m 10 december 2016 |
Opvolger(s) | 50 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 50 reed van Utrecht via De Bilt, Zeist, Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongen, Elst en Rhenen naar Wageningen.
Route
Halte | ||
Utrecht, CS Jaarbeurszijde | ||
Utrecht, Neude | ||
Utrecht, Janskerkhof | ||
Utrecht, Stadsschouwburg | ||
Utrecht, Wittevrouwen | ||
Utrecht, Oorsprongpark | ||
Utrecht, Archimedeslaan | ||
De Bilt, Steinenburglaan | ||
De Bilt, Kerklaan | ||
De Bilt, Tunneltje de Bilt | ||
De Bilt, Biltse Hoek | ||
De Bilt, Amersfoortseweg | ||
Zeist, Jordanlaan/Kroostweg | ||
Zeist, Sanatoriumlaan | ||
Zeist, Griftlaan | ||
Zeist, Van Renesselaan | ||
Zeist, Het Rond | ||
Zeist, Molenweg | ||
Zeist, Heideweg | ||
Zeist, Nieuw Beerschoten | ||
Driebergen, Station Driebergen-Zeist | ||
Driebergen, Loolaan/A12 | ||
Driebergen, Beukenstein | ||
Driebergen, Rijsenburg | ||
Driebergen, Traay | ||
Driebergen, Hoge Steeg | ||
Driebergen, Akkerweg | ||
Doorn, Boswijklaan | ||
Doorn, Beukenlaan | ||
Doorn, Stamerweg | ||
Doorn, Woestduinlaan Zuid | ||
Doorn, Berkenweg | ||
Doorn, Centrum | ||
Doorn, Het Zonnehuis | ||
Doorn, Kaap Doorn | ||
Doorn, Sonora | ||
Leersum, Hoogstraat | ||
Leersum, Donderberg | ||
Leersum, Lomboklaan | ||
Leersum, De Schermerij | ||
Leersum, Halfeiken | ||
Leersum, Genista | ||
Amerongen, Galak | ||
Amerongen, Dorp | ||
Amerongen, Amerongse Berg | ||
Elst, De Molen | ||
Elst, Kerk | ||
Elst, Ingenseveerweg | ||
Elst, Veenendaalsestraatweg | ||
Elst, Zwijnsbergen | ||
Rhenen, Industrieweg | ||
Rhenen, Tasveld | ||
Rhenen, Remmerden-Oost | ||
Rhenen, Stokweg | ||
Rhenen, Paardenveld | ||
Rhenen, Stad | ||
Rhenen, Herenstraat | ||
Rhenen, Station/Tuinlaan | ||
Rhenen, Ouwehands Dierenpark | ||
Rhenen, Militaire Begraafplaats | ||
Rhenen, Grebbesluis | ||
Rhenen, Noda | ||
Wageningen, Huppelpad | ||
Wageningen, Nudenoord | ||
Wageningen, Westhof | ||
Wageningen, Hof van Gelderland | ||
Wageningen, Lawickse Allee | ||
Wageningen, Busstation |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 14 december 2008 ging de concessie Provincie Utrecht van start, waarin alle bestaande concessies in Utrecht waren geïntegreerd. De route en dienstregeling van deze lijn bleven vrijwel ongewijzigd.
Op 15 december 2013 werden de extra spitsritten tussen Utrecht, Driebergen-Zeist en Doorn overgenomen door lijnen 51, 71 of 251 afhankelijk van het trajectgedeelte. Hiermee verviel de verantwoordelijkheid van de Bestuursregio Utrecht voor lijn 50 en reed onder laatstgenoemde lijnnummer alleen nog de basisdienst van/naar Wageningen. In combinatie met de vervangende buslijnen bleef de frequentie (vrijwel) ongewijzigd gehandhaafd. Met ingang van 2 juli 2016 werd de halte bij Utrecht Centraal verplaatst naar de Jaarbeurszijde.
Per 11 december 2016 nam Syntus het vervoer over. Lijn 50 bleef in hoofdlijnen gelijk, maar ging wel veel vaker rijden. Tussen Utrecht en Doorn gingen in de spits extra ritten rijden en tussen Driebergen en Veenendaal werd lijn 81 in lijn 50 geïntegreerd. De frequentie ging daarmee naar tot 6x/uur in de spits en tussen Utrecht en Elst werd overdag altijd 4x/uur gereden.